K, 22.03.2023

Majanduse lühiuudised

Postimees
Majanduse lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Peaminister Jüri Ratas ütles valitsuse pressikonverentsil riigikontrolli ülevaadet kommenteerides, et 2018. aasta plaanitust üle 200 miljoni euro suurem eelarve puudujääk ei tulenenud valitsuse teadlikust ülekulutamisest, vaid oodatust tagasihoidlikumast maksulaekumisest.
Peaminister Jüri Ratas ütles valitsuse pressikonverentsil riigikontrolli ülevaadet kommenteerides, et 2018. aasta plaanitust üle 200 miljoni euro suurem eelarve puudujääk ei tulenenud valitsuse teadlikust ülekulutamisest, vaid oodatust tagasihoidlikumast maksulaekumisest. Foto: Eero Vabamaegi/Postimees

Ratas: teadlikku ülekulutamist polnud

Peaminister Jüri Ratas (Keskerakond) ütles valitsuse pressikonverentsil riigikontrolli ülevaadet kommenteerides, et 2018. aasta plaanitust üle 200 miljoni euro suurem eelarve puudujääk ei tulenenud valitsuse teadlikust ülekulutamisest, vaid oodatust tagasihoidlikumast maksulaekumisest.

«2018. aastal ei esinenud valitsuse poolt teadlikku ülekulutamist, oodatust kiirema majanduskasvu taustal jäi maksutulude laekumine tagasihoidlikumaks eelkõige aktsiiside tõttu ja see mõjutas negatiivselt loomulikult struktuurset tasakaalu,» sõnas peaminister ja lisas, et eelnevatel aastatel on esinenud nii üle- kui ka alaprognoosimist, mis tähendab, et süsteemset viga pole kontrolli käigus tuvastatud.

Märksõnad
Tagasi üles