Sisukord
Majandus
Postimees
15.05.2020
Eesti Eesti e-riik valmistub WHO kaudu maailma vallutama (15) Eesti lühiuudised Ligi Põlluaasale: sa kukkusid läbi! (22) Laane jätkab Kuressaare haigla ravijuhina Kakumäe karujaht venis öösse (2) Video ⟩ Pendeldajatel lõppes sundpuhkus Majandus Lennureisijaid ootab ees suur hulk uusi reegleid Majanduse lühiuudised Coopi panga juht: kriisis on ka võitjaid Pandeemia muudab autotööstust täielikult (6) Välismaa Euroskeptitsismil on igas riigis oma nägu (1) Poegade kaitsmine kohtukulli eest ähvardab viia Bolsonaro ametist (1) Putinit välja ajama läinud šamaan pandi hullumajja (5) Arvamus Juhtkiri: Balti Schengen võimaldaks paindlikku toimimist (1) Kaur Maran: ise teeme teise laine (32) Raimond Kaljulaid: Ärme kaota valvsust (11) Sven Sester: meie rahvuslik lennukompanii (2) Allan Puur: tagasipilk mullusele rahvastikuaastale (2) Tarmo Lääne: toetamine või kasum? Sergei Metlev: lääne individualismi rajad (3) Urmas Nemvalts: päeva karikatuur Kultuur Linnateater näitas, et ka piirangutega võib teha head tööd Sport Suur sport on tagasi! Raha pani Bundesliga rattad käima Tartu Bussiliiklus pisitasa tiheneb, Helsingi lendudest pole veel juttugi Väikseski koduaias saab käed mullaseks teha RMK üraskitõrje hoopis soosib üraski levikut, mets hävineb (47) Uus parkimiskorraldus ajas Vahi tänava elanikud tagajalgadele (2) Kallaste kooli kaotamine jõudis kohtusse Tartu lühiuudised Tartus näeb tänasest filme autokinos (1) Ettevõtja appikarje: käige väljas söömas, ööbige hotellis (19) Mika Keränen veedab suve aialapil Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pandeemia muudab autotööstust täielikult

2 min lugemist
  • Autotööstus oli raskustes juba enne koroonakriisi.
  • Suurbritannias kukkus autode müük aprillis 20 protsenti.
  • Juba enne kriisi ületasid tootmisvõimsusi 20 protsenti vajadustest.
Porschede tehas Stuttgardis Saksamaal. Euroopas on tehaste sulgemine väga kallis. FOTO: THOMAS KIENZLE/AFP

Autotööstus oli raskustes juba enne koroonakriisi puhkemist, aga kriisist vabanemine ei too tööstusharule mitte kergendust, vaid täieliku muutumise. Kokku kukkunud müügiarvude tõttu võidakse sulgeda tehaseid ja teha ülevõtmisi, aga ka sillutada teed elektriautode võidukäigule.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kõige drastilisem müügiarvude langus tuli Suurbritanniast, kus aprillis kukkus müük 97 protsenti ja tegemist oli halvima kuuga alates 1946. aastast. Aasta paistab tulevat kolme aastakümne kehvim. Olematud müügiarvud on ka enamikus Euroopa riikides ja Põhja-Ameerikas.

Kriisist väljumine ei tähenda aga, et edaspidine saab olema roosiline. Ühest küljest võivad inimesed vähem sõitma hakata, sest on aru saadud, kui palju võidakse teha kodunt. Teisalt jälle võidakse hakata täistuubitud bussidele eelistama just autosid.

«Nüüd on olukord tõeliselt darvinistlik: usutakse, et tööstus korraldab ennast ümber nii, et see puudutab sügavalt kaheksat miljonit inimest, kes töötavad autotööstuses üle maailma,» kirjutab The New York Times.

14.05.2020 16.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto