Sisukord
AK
Tänane leht
16.05.2020
Eesti Eesti lühiuudised Kriisijuhtimises on Eesti Euroopa tippude seas (5) Eestlased panid avatud Läti piiril ostupeo püsti (9) Külm kevad toob aiapidajatele veidraid üllatusi (1) Majandus Soomlased on leidnud üles Tallinki aktsia Börside taastumine pole pensionifondidesse eriti jõudnud Vjatšelav Leedo laevafirma tegevjuht Tõnis Rihvk asus ise reederiks (1) Merenduse lühiuudised Välismaa Trump ähvardas katkestada suhted Hiinaga (8) Välismaa lühiuudised Viirusekevad kasvatas Soomes järsult enesetappude arvu (3) Koju naasmisest unistavad Egiptuse nuubialased elustavad oma keelt Arvamus Aimar Altosaar: rahvastikukasvu võimalustest (14) Liblikas ja mesilane (2) E-riigi maailmaviija Kristina Herodes: Kuidas minust ahistaja sai? (3) Kiusaja või kiusatav? (10) Juhtkiri: rohkem usku vabasse maailma (19) Eksinud mesikäpad Kultuur video ⟩ Kunst sinu ümber. Romantiline realist Jevgeni Zolotko Sport Jõesaar tahab siirduda mõnda Euroopa tippliigasse Spordi lühiuudised Carl-Robert Puhmi kolumn: tugitoolisport noori ei paelu Ott Kiivikas pääses kodusele ravile Merendus Vjatšelav Leedo laevafirma tegevjuht Tõnis Rihvk asus ise reederiks (1) Merenduse lühiuudised AK Martin Ehala: TTÜ arengust Aaviksoo ajal (21) Raivo Sell: Tehnikaülikooli sisekliima on paranemas Jüri Allik: Kuidas hinnata TTÜ teaduspanust Eesti teaduse kontekstis? (2) Jaak Aaviksoo: Tehnikaülikooli kümnend (1) Jüri Reinvere: kui hirm on möödas ja auti löömine ees (1) Kas referendumiga saaks pensionid kahekordistada? (11) Maire Raadik: Demagoogiline õlgmees eestlase maailmapildis Jaan Tamm: viimaste päevade Pirita klooster (3) Jaak Prints: Suurkogus täitus kõige täpsemini üks teatri juhtmõtteid (1) Kas ja mis mõju avaldas «Ühtse Eesti suurkogu»? (6) Jaak Allik: NO99 suurporjekt oli populismivastane kaitsesüst (2) Kas neoliberialism on pelgalt ahnuse ratsionaalne põhjendamise meetod? (3) Vikerkaar loeb. Sang, mäng, äng Populaarteaduslikku faktikirjandust lastele ja noortele Kummaliseks pöördunud igapäevasus video ⟩ Kunst sinu ümber. Romantiline realist Jevgeni Zolotko Juurikas. Kuidas ma juuksuris käisin Aja auk. Kraftwerki nägu Rock’n’roll’i arhitekti lõbus elu Arter Rootsi perearstide liider Marina Tuutma: Rootsis öeldakse kõiki asju ümber nurga (3) Ainsa eestlasena kurikuulsas Wuhani laboris (1) Jumal tänatud, et päris löömaks ei läinud! (12) Kristina Herodes: Kuidas minust ahistaja sai? (3) Väärt nõu enne ratta ostmist: vaadake, millist tasub valida! (3) Rabarberiklassika, aga minivormis: Pinsi talu Toidutoa retsept Kawasaki vilistas traditsioonidele. Sõiduproov kruiseriga Vulcan S Tom Cruise kosmoses. Jah, just selline plaan NASA-l ja Elon Muskil Plagiaadiskandaal Tallinna moenädalal (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rock’n’roll’i arhitekti lõbus elu

2 min lugemist
Little Richard, sünninimega Richard Wayne Penniman (5. detsember 1932 – 9. mai 2020). FOTO: Yui Mok/PA

Raske öelda, milline oleks olnud rock’n’roll siis, kui poleks olnud Little Richardit (Richard Wayne Penniman, 5. detsember 1932 – 9. mai 2020). 87 aasta vanusena oma kodus ilmselt luuvähki surnud Richardi elu oli samasugune nagu tema muusikagi: kirev, raju, lõbus ja kohati nii ülepakutud, et võttis suisa teatraalsed mõõtmed. Oma jälje muusikaajalukku jättis ta põhimõtteliselt aastatel 1955–57, aga oli see vast jälg!

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Paljud nooremad lauljad, näiteks James Brown, Otis Redding, samuti ansamblid The Beatles ja The Rolling Stones on võtnud Little Richardilt mõndagi üle.» Nii nentis oma klassikalises teoses «Popmuusikast» maestro Valter Ojakäär möödunud sajandi 80ndate hakul. Lisaks mainitud noorematele lauljatele on Richardi mõju ulatus sõna tõsises mõttes kolossaalne. Elvis Presley sai temalt puusanõksud, Tina Turner hääleseade, Elton John klaverimängutehnika. Teda pidasid oma iidoliks Deep Purple, Motörhead ja AC/DC. Prince’ist, David Bowiest ja Michael Jacksonist ei hakka rääkimagi. Selle suure influentseri mõju oli žanriülene, soulile ja funk’ile lisaks eelmainitud heavy metal’ist hiphopini välja. Mark Twain avastas omal ajal, et suurem osa Itaaliast on tehtud Michelangelo või tema õpilaste kavandite järgi. Kindla peale oleks ta jõudnud samale järeldusele Little Richardi pärandi ja tänase popmuusika seoseid analüüsides.

15.05.2020 18.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto