Sisukord
AK
Postimees
16.05.2020
Eesti Eesti lühiuudised Kriisijuhtimises on Eesti Euroopa tippude seas (5) Eestlased panid avatud Läti piiril ostupeo püsti (9) Külm kevad toob aiapidajatele veidraid üllatusi (1) Majandus Soomlased on leidnud üles Tallinki aktsia Börside taastumine pole pensionifondidesse eriti jõudnud Vjatšelav Leedo laevafirma tegevjuht Tõnis Rihvk asus ise reederiks (1) Merenduse lühiuudised Välismaa Trump ähvardas katkestada suhted Hiinaga (8) Välismaa lühiuudised Viirusekevad kasvatas Soomes järsult enesetappude arvu (3) Koju naasmisest unistavad Egiptuse nuubialased elustavad oma keelt Arvamus Aimar Altosaar: rahvastikukasvu võimalustest (14) Liblikas ja mesilane (2) E-riigi maailmaviija Kristina Herodes: Kuidas minust ahistaja sai? (3) Kiusaja või kiusatav? (10) Juhtkiri: rohkem usku vabasse maailma (19) Eksinud mesikäpad Kultuur video ⟩ Kunst sinu ümber. Romantiline realist Jevgeni Zolotko Sport Jõesaar tahab siirduda mõnda Euroopa tippliigasse Spordi lühiuudised Carl-Robert Puhmi kolumn: tugitoolisport noori ei paelu Ott Kiivikas pääses kodusele ravile Merendus Vjatšelav Leedo laevafirma tegevjuht Tõnis Rihvk asus ise reederiks (1) Merenduse lühiuudised AK Martin Ehala: TTÜ arengust Aaviksoo ajal (21) Raivo Sell: Tehnikaülikooli sisekliima on paranemas Jüri Allik: Kuidas hinnata TTÜ teaduspanust Eesti teaduse kontekstis? (2) Jaak Aaviksoo: Tehnikaülikooli kümnend (1) Jüri Reinvere: kui hirm on möödas ja auti löömine ees (1) Kas referendumiga saaks pensionid kahekordistada? (11) Maire Raadik: Demagoogiline õlgmees eestlase maailmapildis Jaan Tamm: viimaste päevade Pirita klooster (3) Jaak Prints: Suurkogus täitus kõige täpsemini üks teatri juhtmõtteid (1) Kas ja mis mõju avaldas «Ühtse Eesti suurkogu»? (6) Jaak Allik: NO99 suurporjekt oli populismivastane kaitsesüst (2) Kas neoliberialism on pelgalt ahnuse ratsionaalne põhjendamise meetod? (3) Vikerkaar loeb. Sang, mäng, äng Populaarteaduslikku faktikirjandust lastele ja noortele Kummaliseks pöördunud igapäevasus video ⟩ Kunst sinu ümber. Romantiline realist Jevgeni Zolotko Juurikas. Kuidas ma juuksuris käisin Aja auk. Kraftwerki nägu Rock’n’roll’i arhitekti lõbus elu Arter Rootsi perearstide liider Marina Tuutma: Rootsis öeldakse kõiki asju ümber nurga (3) Ainsa eestlasena kurikuulsas Wuhani laboris (1) Jumal tänatud, et päris löömaks ei läinud! (12) Kristina Herodes: Kuidas minust ahistaja sai? (3) Väärt nõu enne ratta ostmist: vaadake, millist tasub valida! (3) Rabarberiklassika, aga minivormis: Pinsi talu Toidutoa retsept Kawasaki vilistas traditsioonidele. Sõiduproov kruiseriga Vulcan S Tom Cruise kosmoses. Jah, just selline plaan NASA-l ja Elon Muskil Plagiaadiskandaal Tallinna moenädalal (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jaak Aaviksoo: Tehnikaülikooli kümnend

5 min lugemist
  • TTÜ missioon on olla parim omas asjas ja Eestile mõeldes
  • Faktid ei kinnita kriitikute hinnangut TTÜ taseme langusest
  • Soovin TTÜle meelekindlust ja edu oma asja ajamisel
TTÜ rektor akadeemik Jaak Aaviksoo FOTO: Eero Vabamägi

Tallinna Tehnikaülikooli missioonist Eesti ja rahvusvahelise kõrghariduse kontekstis, viimaste aastate reformidest ja saavutustest, probleemidest ja väljakutsetest teeb kokkuvõtte TTÜ rektor akadeemik Jaak Aaviksoo.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui tehnikaülikooli nimekad vilistlased tegid mulle viie aasta eest ettepaneku kandideerida rektori ametisse, ei mahtunud see mõte mulle pähe – lihtsalt mõeldamatu. Kui sama ettepanekut kordas toonane rektor Andres Keevallik, mõtlesin. Nad kõik ütlesid, et ülikool vajab olulisi muutusi ja need ei sünni seestpoolt. See oli väärikas väljakutse.

Eesti ülikoolimaastik oli rahunenud – klassikaline ülikool Tartus koolitab hinge- ja ihuarste, juriste ja (loodus)teadlasi, tehnikaülikoolist tulevad insenerid, IT-mehed, ettevõtjad ja nüüd ka meremehed, põllu- ja metsamehed maaülikoolist, õpetajad Tallinna Ülikoolist, kunstnikud EKAst ja muusikud EMTAst. Need, kes «rauakooli» ülikooliks ei pidanud, olid vaikimas, eriti pärast tehnikaülikooli ja tänaseks ka teiste ülikoolide seaduste vastuvõtmist.

15.05.2020 18.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto