Jaak Aaviksoo: Tehnikaülikooli kümnend

  • TTÜ missioon on olla parim omas asjas ja Eestile mõeldes
  • Faktid ei kinnita kriitikute hinnangut TTÜ taseme langusest
  • Soovin TTÜle meelekindlust ja edu oma asja ajamisel
TTÜ rektor akadeemik Jaak Aaviksoo FOTO: Eero Vabamägi

Tallinna Tehnikaülikooli missioonist Eesti ja rahvusvahelise kõrghariduse kontekstis, viimaste aastate reformidest ja saavutustest, probleemidest ja väljakutsetest teeb kokkuvõtte TTÜ rektor akadeemik Jaak Aaviksoo.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui tehnikaülikooli nimekad vilistlased tegid mulle viie aasta eest ettepaneku kandideerida rektori ametisse, ei mahtunud see mõte mulle pähe – lihtsalt mõeldamatu. Kui sama ettepanekut kordas toonane rektor Andres Keevallik, mõtlesin. Nad kõik ütlesid, et ülikool vajab olulisi muutusi ja need ei sünni seestpoolt. See oli väärikas väljakutse.

Eesti ülikoolimaastik oli rahunenud – klassikaline ülikool Tartus koolitab hinge- ja ihuarste, juriste ja (loodus)teadlasi, tehnikaülikoolist tulevad insenerid, IT-mehed, ettevõtjad ja nüüd ka meremehed, põllu- ja metsamehed maaülikoolist, õpetajad Tallinna Ülikoolist, kunstnikud EKAst ja muusikud EMTAst. Need, kes «rauakooli» ülikooliks ei pidanud, olid vaikimas, eriti pärast tehnikaülikooli ja tänaseks ka teiste ülikoolide seaduste vastuvõtmist.

15.05.2020 18.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto