Sisukord
Sport
Postimees
19.05.2020
Eesti Land lubab tehnikaülikoolile kauaoodatud stabiilsust (4) Kriis õpetas riigijuhtidele teadlasi tõsiselt võtma (3) Eesti lühiuudised Uss mättal ja teised JOKK-viisid metsa rüüstata (21) Kõmmari tapja mõisteti vangi (1) Majandus Intervjuu ⟩ Kaido Padar: koondasin end kõige raskemal hetkel Majanduse lühiuudised Ministri soovitud pikk lennupiirang vajab Euroopa Komisjoni luba (3) USA hiigelfond tõrjub T1 saneerimiskava (1) Välismaa Iisraeli uue valitsuse silmad püsivad Läänekalda annekteerimisel Välismaa lühiuudised Pandeemia võib jätta lünga terve põlvkonna haridusse (5) Arvamus Juhtkiri ⟩ Küll teeb küllale liiga Aivo Kangus: pensionikoguja kaotused (1) Jaan Männik: kriis muudab pikka plaani (7) Kalev Stoicescu: Hiina valikud pandeemia vallapääsu selgitamisel (2) Tarmo Pikner: koroonapealinn liideti Eestiga Teadlased: videoõppe tingimused tuleb kokku leppida Mihkel Kunnus: hanerasv ja kunsti hind (3) Kultuur Asenduskultuuri domineerimise aeg (1) Arvustus ⟩ Smilers pakkus võimaluse koos olla, kui koos olla ei saa Sisutühi tuututamine lauluväljakul (18) Sport Pohlak: me ei alusta liiga vara Eesti korvpalliliidu laual on põnevaid variante, kuidas klubihooajal mänge juurde saada Tervis Kriisi kiuste suveks vormi Tervise lühiuudised Tartu Muuseumites ja teaduskeskustes veel kõiki asju katsuda ei saa Piret Bristol: ongi uus 1992 Markus Meier: et tudeng saaks Pirogovi platsil vabalt olla (1) Sünnikodu tules kaotanud mehele jäid alles pere ja loomad Tartu lühiuudised Kesklinnas valvab korda rattapatrull Trenni pääsemise nimel käib tihe rebimine Direktoriks kandideerijad vaatavad Eesti kirjandusmuuseumi tulevikku (1) ARVUSTUS ⟩ Lapsed, kes kui vangis eland In memoriam Raine Loo Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti korvpalliliidu laual on põnevaid variante, kuidas klubihooajal mänge juurde saada

1 min lugemist
Eesti - Läti jätkub vägagi tõenäoliselt, küsimus on täpsemas formaadis. FOTO: Konstantin Sednev / Postimees Grupp

Koroonakriisi tõttu püsib tuleva korvpallihooaja kohal palju küsimärke, ent nii eestlased kui ka lätlased soovivad ühist liigat jätkata. Üks suuremaid muresid on aga mängude arv.

Praeguse seisuga on huvi üles näidanud 13 klubi: seitse Eestist, kuus Lätist. Lõplik võistkondade arv pole veel paigas, aga tõenäoliselt ei kasva see märkimisväärselt. Lisaks on kokku lepitud, et maksimaalselt võib liigas osaleda 16 tiimi, mõlemast riigist kaheksa.

Seega jääb paljude jaoks matše üsna väheks, õnnetumatele lõpeb hooaeg juba märtsikuus. Eesti korvpalliliidu liigade ja võistluste juht Henri Ausmaa ütles Postimehe podcast´is «Mängumehed», et arutelud võimalike lahenduste osas käivad.

«Oleme klubide käest küsinud, milline on nende ootus mängude arvu osas. Kalev/Cramo oli ainuke, ütles, et nemad ei taha juurde,» sõnas Ausmaa. «Optimaalselt loodavad tiimid saada põhihooajal umbes 40 mängu, aga see võib minna natuke paljuks.»

Kuidas leida kuldne kesktee? «Klubid on pakkunud välja karikavõistluste tagasitoomise. Aga esialgu leidsime, et senisel kujul nende taastamine tooks mänge juurde ainult tugevamatele võistkondadele. Esimese-teises ringis väljalangenutele eriti midagi ei lisandu,» arutles liigade juht.

«Mõttena on läbi käinud superkarika loomine. See tähendaks täiesti eraldi formaati. Sinna pääseks registreerimise alusel 16 meeskonda, kes jagataks nelja alagruppi. Sealt pääseks kaks edasi ja hiljem mängitaks kaheksa tiimi finaalturniir.»

Lisaks kaalutakse võimalust, et Eesti võistkonnad mängivad lisaks üks-kaks vooru omavahel või lisandub üks ring lätlastega. «Igal formaadil on omad plussid ja miinused,» nentis Ausmaa.

Pikemalt kuula taskuhäälingust «Mängumehed»: 

Seotud lood
18.05.2020 20.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto