Sisukord
Eesti
Tänane leht
19.05.2020
Eesti Land lubab tehnikaülikoolile kauaoodatud stabiilsust (4) Kriis õpetas riigijuhtidele teadlasi tõsiselt võtma (3) Eesti lühiuudised Uss mättal ja teised JOKK-viisid metsa rüüstata (21) Kõmmari tapja mõisteti vangi (1) Majandus Intervjuu ⟩ Kaido Padar: koondasin end kõige raskemal hetkel Majanduse lühiuudised Ministri soovitud pikk lennupiirang vajab Euroopa Komisjoni luba (3) USA hiigelfond tõrjub T1 saneerimiskava (1) Välismaa Iisraeli uue valitsuse silmad püsivad Läänekalda annekteerimisel Välismaa lühiuudised Pandeemia võib jätta lünga terve põlvkonna haridusse (5) Arvamus Juhtkiri ⟩ Küll teeb küllale liiga Aivo Kangus: pensionikoguja kaotused (1) Jaan Männik: kriis muudab pikka plaani (7) Kalev Stoicescu: Hiina valikud pandeemia vallapääsu selgitamisel (2) Tarmo Pikner: koroonapealinn liideti Eestiga Teadlased: videoõppe tingimused tuleb kokku leppida Mihkel Kunnus: hanerasv ja kunsti hind (3) Kultuur Asenduskultuuri domineerimise aeg (1) Arvustus ⟩ Smilers pakkus võimaluse koos olla, kui koos olla ei saa Sisutühi tuututamine lauluväljakul (18) Sport Pohlak: me ei alusta liiga vara Eesti korvpalliliidu laual on põnevaid variante, kuidas klubihooajal mänge juurde saada Tervis Kriisi kiuste suveks vormi Tervise lühiuudised Tartu Muuseumites ja teaduskeskustes veel kõiki asju katsuda ei saa Piret Bristol: ongi uus 1992 Markus Meier: et tudeng saaks Pirogovi platsil vabalt olla (1) Sünnikodu tules kaotanud mehele jäid alles pere ja loomad Tartu lühiuudised Kesklinnas valvab korda rattapatrull Trenni pääsemise nimel käib tihe rebimine Direktoriks kandideerijad vaatavad Eesti kirjandusmuuseumi tulevikku (1) ARVUSTUS ⟩ Lapsed, kes kui vangis eland In memoriam Raine Loo Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kriis õpetas riigijuhtidele teadlasi tõsiselt võtma

1 min lugemist
Terviseameti peadirektor Merike Jürilo. FOTO: Eero Vabamägi

Terviseameti peadirektori ja tervishoiualase hädaolukorra juhi Merike Jürilo sõnul hädaolukorra seaduse muutmine tema vastutust väga palju ei suurendanud. «Pigem annab see juriidiliselt selgema aluse tegutsemiseks. Kui peaks tekkima vajadus ühiskonnas oluliselt laiemaid piiranguid kehtestada (näiteks üleriigiline ürituste piirang), siis ka uuendatud hädaolukorra seadus ütleb, et sellised otsused teeb valitsus,» rääkis Jürilo eile Postimehe otsesaates.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Justiitsminister Raivo Aeg (Isamaa) täiendas, et juriidilises mõttes kehtib hädaolukord siis, kui ühiskonnas on oluline tõrge või ulatuslik probleem, aga see ei ole kasvanud nii suureks, et oleks vaja välja kuulutada eriolukord. «Hädaolukord ei nõua valitsuse või ametkonna eraldiseisvat otsust. Lihtsalt konstateeritakse fakti, et saabunud on situatsioon, mil on tekkinud hädaolukord,» sõnas minister. «Hädaolukord ei vaja lõppkuupäeva ega juriidilisi käike. Tuleb lihtsalt jälgida arenguid,» ütles ta.

Aeg selgitas, et hädaolukorra seadust muudeti eriolukorrast väljatulekuks ja terviseameti nimetamiseks erikorrakaitseorganiks. «Nüüd on terviseamet nimekirja lisatud ehk ka nemad saavad kehtestada lokaalselt või laiemalt liikumispiiranguid,» lausus ta.

«Üldnormaalsus on ju see, et meil on ametkonnad, kel on kindel vastutusala ja kes selles toimivad,» põhjendas ta seaduse muutmise vajadust. «See tähendab ühiskonna naasmist normaalsusesse, kui ametkonnad hakkavad oma vastutusvaldkonnas elu korraldama valitsuse asemel.»

18.05.2020 20.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto