Sisukord
Majandus
Tänane leht
19.05.2020
Eesti Land lubab tehnikaülikoolile kauaoodatud stabiilsust (4) Kriis õpetas riigijuhtidele teadlasi tõsiselt võtma (3) Eesti lühiuudised Uss mättal ja teised JOKK-viisid metsa rüüstata (21) Kõmmari tapja mõisteti vangi (1) Majandus Intervjuu ⟩ Kaido Padar: koondasin end kõige raskemal hetkel Majanduse lühiuudised Ministri soovitud pikk lennupiirang vajab Euroopa Komisjoni luba (3) USA hiigelfond tõrjub T1 saneerimiskava (1) Välismaa Iisraeli uue valitsuse silmad püsivad Läänekalda annekteerimisel Välismaa lühiuudised Pandeemia võib jätta lünga terve põlvkonna haridusse (5) Arvamus Juhtkiri ⟩ Küll teeb küllale liiga Aivo Kangus: pensionikoguja kaotused (1) Jaan Männik: kriis muudab pikka plaani (7) Kalev Stoicescu: Hiina valikud pandeemia vallapääsu selgitamisel (2) Tarmo Pikner: koroonapealinn liideti Eestiga Teadlased: videoõppe tingimused tuleb kokku leppida Mihkel Kunnus: hanerasv ja kunsti hind (3) Kultuur Asenduskultuuri domineerimise aeg (1) Arvustus ⟩ Smilers pakkus võimaluse koos olla, kui koos olla ei saa Sisutühi tuututamine lauluväljakul (18) Sport Pohlak: me ei alusta liiga vara Eesti korvpalliliidu laual on põnevaid variante, kuidas klubihooajal mänge juurde saada Tervis Kriisi kiuste suveks vormi Tervise lühiuudised Tartu Muuseumites ja teaduskeskustes veel kõiki asju katsuda ei saa Piret Bristol: ongi uus 1992 Markus Meier: et tudeng saaks Pirogovi platsil vabalt olla (1) Sünnikodu tules kaotanud mehele jäid alles pere ja loomad Tartu lühiuudised Kesklinnas valvab korda rattapatrull Trenni pääsemise nimel käib tihe rebimine Direktoriks kandideerijad vaatavad Eesti kirjandusmuuseumi tulevikku (1) ARVUSTUS ⟩ Lapsed, kes kui vangis eland In memoriam Raine Loo Meelelahutus Koomiks Sudoku

USA hiigelfond tõrjub T1 saneerimiskava

2 min lugemist
  • Kaubanduskeskuse suurim võlausaldaja lükkab saneerimisplaani tagasi.
  • Tulemused on alla ootuste, kuigi keskus käivitus majanduse kasvutsükli ajal.
  • Pro Kapital: võlausaldaja taotleb pankrotti isiklikest huvidest lähtuvalt.
T1 rahastajad märgivad, et korraliku omanikuga võiks T1st saada edukas keskus. FOTO: Foto: Mihkel Maripuu

Kaubanduskeskuse T1 saneerimiskava teele on kerkinud takistused: T1 suurim võlausaldaja lükkas plaani tagasi. Kaubanduskeskuse omanikfirma Pro Kapital Grupi hinnangul eksitab see aga oma avaliku väljaütlemisega teisi võlausaldajaid ja tahab firma pankrotti ajada.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui Tallinna raskustes kaubanduskeskuse T1 omanikfirma Tallinna Moekombinaat andis mai alguses saneerimisplaanist teada, ei oodanud keegi suurt lahingut viimase omanikfirma Pro Kapitali ning keskuse ehitamist rahastanud varahaldusfirma TPG Sixth Street Partnersi ja sellega seotud ettevõtte Lintgen Adjacent Investments S.à r.l. (Lintgen) vahel. Nüüd teatasid viimased, kes on ka saneerimisel ettevõtte suurimad võlausaldajad, et lükkavad saneerimisplaani tagasi.

Lintgen rahastas TPG Sixth Street Partnersi teatel T1 Mall of Tallinna keskuse ehitamist 2018. aastal. TPG Sixth Street Partners on USA varahaldusfirma, mille varade maht ületab 34 miljardit dollarit. Selle juht ja kaasasutaja on Alan Waxman, kes juhtis eelmise finantskriisi ajal investeerimispanga Goldman Sachs USA investeerimistegevust.

18.05.2020 20.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto