Sisukord
Majandus
Tänane leht
19.05.2020
Eesti Land lubab tehnikaülikoolile kauaoodatud stabiilsust (4) Kriis õpetas riigijuhtidele teadlasi tõsiselt võtma (3) Eesti lühiuudised Uss mättal ja teised JOKK-viisid metsa rüüstata (21) Kõmmari tapja mõisteti vangi (1) Majandus Intervjuu ⟩ Kaido Padar: koondasin end kõige raskemal hetkel Majanduse lühiuudised Ministri soovitud pikk lennupiirang vajab Euroopa Komisjoni luba (3) USA hiigelfond tõrjub T1 saneerimiskava (1) Välismaa Iisraeli uue valitsuse silmad püsivad Läänekalda annekteerimisel Välismaa lühiuudised Pandeemia võib jätta lünga terve põlvkonna haridusse (5) Arvamus Juhtkiri ⟩ Küll teeb küllale liiga Aivo Kangus: pensionikoguja kaotused (1) Jaan Männik: kriis muudab pikka plaani (7) Kalev Stoicescu: Hiina valikud pandeemia vallapääsu selgitamisel (2) Tarmo Pikner: koroonapealinn liideti Eestiga Teadlased: videoõppe tingimused tuleb kokku leppida Mihkel Kunnus: hanerasv ja kunsti hind (3) Kultuur Asenduskultuuri domineerimise aeg (1) Arvustus ⟩ Smilers pakkus võimaluse koos olla, kui koos olla ei saa Sisutühi tuututamine lauluväljakul (18) Sport Pohlak: me ei alusta liiga vara Eesti korvpalliliidu laual on põnevaid variante, kuidas klubihooajal mänge juurde saada Tervis Kriisi kiuste suveks vormi Tervise lühiuudised Tartu Muuseumites ja teaduskeskustes veel kõiki asju katsuda ei saa Piret Bristol: ongi uus 1992 Markus Meier: et tudeng saaks Pirogovi platsil vabalt olla (1) Sünnikodu tules kaotanud mehele jäid alles pere ja loomad Tartu lühiuudised Kesklinnas valvab korda rattapatrull Trenni pääsemise nimel käib tihe rebimine Direktoriks kandideerijad vaatavad Eesti kirjandusmuuseumi tulevikku (1) ARVUSTUS ⟩ Lapsed, kes kui vangis eland In memoriam Raine Loo Meelelahutus Koomiks Sudoku

Intervjuu ⟩ Kaido Padar: koondasin end kõige raskemal hetkel

5 min lugemist
Augustini 75-aastast Eesti Talleksit juhtiva Kaido Padari sõnul on firmal veel sama pikaks vastupidamiseks vaja teistsuguse kompetentsiga juhti.  FOTO: Tairo Lutter

Eesti Talleksi juhatuse esimees Kaido Padar, kes juhib ka riigifirmade nõukogude liikmeid valivat nimetamiskomiteed, räägib intervjuus, miks ta kõige keerulisemal hetkel ameti maha paneb ja miks ta usub, et elektriautode asemel hakkavad võidukäiku tegema keskkonnakahjulikumad diiselautod.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eesti Talleksi haare on lai, alates kinnisvaraarendusest, lõpetades automüügi ja õlidega. Kuidas on kriis teid löönud?

Hea sõber Jüri Mõis ütles mõned nädalad tagasi, et kõik juhid peaksid praegu natuke krampis näoga ringi käima, kuna on vaja teha raskeid otsuseid: koondada, kärpida ja kokku tõmmata. Olen sellega hakkama saanud.

Suurima paugu on saanud automüük. City Motorsi ja Fakto Auto käive langes aprillis kuskil 80 protsenti. Kui minult aasta alguses küsiti, et palju automüük langeb, siis ma vastasin, et 25 protsenti. Täna ma arvan, et kukkumine tuleb aasta peale isegi kuni 60 protsenti. See on karm.

Teine pool ärist on kinnisvara. Meil on kokku 240 rentnikku, kellega oleme usinasti kokkuleppeid teinud. Kõigest hoolimata läheme ka Mustamäe tee algusse mõeldud uue linnakuga edasi (uus äri- ja elukeskkond, mille maksumus küündib 150 miljoni euroni – toim).

18.05.2020 20.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto