Sisukord
Arvamus
Tänane leht
19.05.2020
Eesti Land lubab tehnikaülikoolile kauaoodatud stabiilsust (4) Kriis õpetas riigijuhtidele teadlasi tõsiselt võtma (3) Eesti lühiuudised Uss mättal ja teised JOKK-viisid metsa rüüstata (21) Kõmmari tapja mõisteti vangi (1) Majandus Intervjuu ⟩ Kaido Padar: koondasin end kõige raskemal hetkel Majanduse lühiuudised Ministri soovitud pikk lennupiirang vajab Euroopa Komisjoni luba (3) USA hiigelfond tõrjub T1 saneerimiskava (1) Välismaa Iisraeli uue valitsuse silmad püsivad Läänekalda annekteerimisel Välismaa lühiuudised Pandeemia võib jätta lünga terve põlvkonna haridusse (5) Arvamus Juhtkiri ⟩ Küll teeb küllale liiga Aivo Kangus: pensionikoguja kaotused (1) Jaan Männik: kriis muudab pikka plaani (7) Kalev Stoicescu: Hiina valikud pandeemia vallapääsu selgitamisel (2) Tarmo Pikner: koroonapealinn liideti Eestiga Teadlased: videoõppe tingimused tuleb kokku leppida Mihkel Kunnus: hanerasv ja kunsti hind (3) Kultuur Asenduskultuuri domineerimise aeg (1) Arvustus ⟩ Smilers pakkus võimaluse koos olla, kui koos olla ei saa Sisutühi tuututamine lauluväljakul (18) Sport Pohlak: me ei alusta liiga vara Eesti korvpalliliidu laual on põnevaid variante, kuidas klubihooajal mänge juurde saada Tervis Kriisi kiuste suveks vormi Tervise lühiuudised Tartu Muuseumites ja teaduskeskustes veel kõiki asju katsuda ei saa Piret Bristol: ongi uus 1992 Markus Meier: et tudeng saaks Pirogovi platsil vabalt olla (1) Sünnikodu tules kaotanud mehele jäid alles pere ja loomad Tartu lühiuudised Kesklinnas valvab korda rattapatrull Trenni pääsemise nimel käib tihe rebimine Direktoriks kandideerijad vaatavad Eesti kirjandusmuuseumi tulevikku (1) ARVUSTUS ⟩ Lapsed, kes kui vangis eland In memoriam Raine Loo Meelelahutus Koomiks Sudoku

Teadlased: videoõppe tingimused tuleb kokku leppida

2 min lugemist
  • Aktiivõppega videotunnid vajavad mikrofoni ja kaameraga arvutit või nutiseadet
  • Õppeasutus peab õppijale vajadusel võimaldama õppimise koha
  • Videoõppe tingimused tuleb õpilaste ja lastevanematega kooskõlastada
Hariduslikeks erivajadusteks võib pidada ka tehnoloogiast ja kodusest keskkonnast tingitud õppimist piiravaid asjaolusid. FOTO: Margus Ansu

Hariduslikeks erivajadusteks võib lugeda tehnoloogiast ja kodukeskkonnast tingitud raskused ning nende lahendamiseks peab võimaluse leidma kool, kirjutavad TLÜ kasvatusteaduste instituudist Riin Seema, Janika Leoste ja Kadi Lukanenok.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Distantsõpe suurendab hariduslikku ebavõrdsust, vajab kiiret internetti ja sobilikku metoodikat, osutas Postimehe 8. mai juhtkiri «Hiigeleksperiment lastega üle ilma ja igas Eesti nurgas».

Soovime teemat edasi arendada ning kutsuda laiemale arutelule pea igaühte puudutava hariduseksperimendi üle, kus enamik asjaosalisi eneselegi ootamatult erivajadusega õppija rolli on sattunud. Nimelt peetakse kaasava hariduse puhul erivajadusega õppijaiks neid, kelle jaoks on õpikeskkonnas tarvis teha kohandusi. Seega võib hariduslikeks erivajadusteks pidada ka tehnoloogiast ja kodusest keskkonnast tingitud õppimist piiravad asjaolud: näiteks puudub lapse arvutis mikrofon ja kõlar või ei ole õpilasel vaikset ja sobilikku kohta, kus videotunnis aktiivselt osaleda.

Hariduslike erivajaduste ühe põhjusena nähakse ka madalat sotsiaal-majanduslikku olukorda peredes, kus lapsed kasvavad. Kaasaegne ja eriolukorras eriliselt tähtsaks saanud tehniline varustatus määrab paljuski õppeprotsessi kulu, tõhususe, kaasatuse ja seonduvad emotsioonid. Perede IKT- vahenditega varustatus on õppijad seadnud ja seab ka edaspidi väga erinevatesse ja kahjuks ebavõrdsetesse situatsioonidesse. Kui ühiskonnana oleme seni suhteliselt leigelt mööda vaadanud laste vaesusest ja vaesusriskis elavatest peredest, siis praegune olukord toob selle ebavõrdsuse halastamatu selgusega esile.

18.05.2020 20.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto