Sisukord
Arvamus
Tänane leht
19.05.2020
Eesti Land lubab tehnikaülikoolile kauaoodatud stabiilsust (4) Kriis õpetas riigijuhtidele teadlasi tõsiselt võtma (3) Eesti lühiuudised Uss mättal ja teised JOKK-viisid metsa rüüstata (21) Kõmmari tapja mõisteti vangi (1) Majandus Intervjuu ⟩ Kaido Padar: koondasin end kõige raskemal hetkel Majanduse lühiuudised Ministri soovitud pikk lennupiirang vajab Euroopa Komisjoni luba (3) USA hiigelfond tõrjub T1 saneerimiskava (1) Välismaa Iisraeli uue valitsuse silmad püsivad Läänekalda annekteerimisel Välismaa lühiuudised Pandeemia võib jätta lünga terve põlvkonna haridusse (5) Arvamus Juhtkiri ⟩ Küll teeb küllale liiga Aivo Kangus: pensionikoguja kaotused (1) Jaan Männik: kriis muudab pikka plaani (7) Kalev Stoicescu: Hiina valikud pandeemia vallapääsu selgitamisel (2) Tarmo Pikner: koroonapealinn liideti Eestiga Teadlased: videoõppe tingimused tuleb kokku leppida Mihkel Kunnus: hanerasv ja kunsti hind (3) Kultuur Asenduskultuuri domineerimise aeg (1) Arvustus ⟩ Smilers pakkus võimaluse koos olla, kui koos olla ei saa Sisutühi tuututamine lauluväljakul (18) Sport Pohlak: me ei alusta liiga vara Eesti korvpalliliidu laual on põnevaid variante, kuidas klubihooajal mänge juurde saada Tervis Kriisi kiuste suveks vormi Tervise lühiuudised Tartu Muuseumites ja teaduskeskustes veel kõiki asju katsuda ei saa Piret Bristol: ongi uus 1992 Markus Meier: et tudeng saaks Pirogovi platsil vabalt olla (1) Sünnikodu tules kaotanud mehele jäid alles pere ja loomad Tartu lühiuudised Kesklinnas valvab korda rattapatrull Trenni pääsemise nimel käib tihe rebimine Direktoriks kandideerijad vaatavad Eesti kirjandusmuuseumi tulevikku (1) ARVUSTUS ⟩ Lapsed, kes kui vangis eland In memoriam Raine Loo Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tarmo Pikner: koroonapealinn liideti Eestiga

2 min lugemist
Tarmo Pikner. FOTO: Erik Prozes

Kolm on kohtu seadus ja nüüd, kui kolm vabariigi suurkuju on väisanud koroonapealinna, on Saaremaast saanud jälle osake Eestist.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kõigepealt käis saarel viirustõrje korüfee Arkadi Popov. Kui selgus, et ta jäi ellu, järgnes ­doktorile peaminister Jüri Ratas. Nüüd ei sobinud ka vabariigi presidendil Kersti ­Kaljulaidil enam viivitada ja astus temagi räsitud Saaremaa pinnale.

Sellega peaks olema ametlikult kinnitust leidnud, et Saaremaa totaalne isoleerimine Eestist on lõppenud. Eks oma panuse selleks andsid tublid saare istujad, sest neid märkasid isegi Stenbockis istujad. Kui midagi ette heita, siis seda, et vabadusrõõm olnuks täiuslik, kui proua president oleks kandnud pusa kirjaga «Saaremaa on vaba!».

Peab ütlema, et saarte vabastamiseks oli ka viimane aeg, sest juba sosistati lätlaste huvist mõni meie hüljatud saar Rail Balticu vastu vahetada. Lätlased arvasid, et ehitavad ise meie osa raudteest valmis ja saaksid vastu ühe saare. Viimati varitses selline oht aastal 1996, kui kilusõja käigus ähvardasid lätlased Ruhnu ära võtta.

18.05.2020 20.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto