Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
20.05.2020
Eesti Rail Balticu lõik takerdus apsakasse (6) Koalitsioon valis parandamise asemel lammutamise (13) Eesti lühiuudised Nullpunkt ⟩ Karbisöök käib karmi elu juurde (4) Valga vallavolinik viis kalmistule Georgi lindiga pärjad Taimekasvatajad on kimpus varastega (4) Majandus Tippjuht: kriis võib loodusele hoopis karuteene teha (6) Majanduse lühiuudised GRAAFIK: Ida-Euroopa majandus langeb Eestlaste seast on hooajatöölisi keeruline leida (21) Välismaa Hololei peab Eesti vastseid lennukeelde pentsikuks (6) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: Jänesed valivad jahimeest (8) Mart Raudsaar: Lõikamise aeg pole veel käes (26) Ivo Pilving: Rail Balticu Luitemaa vahejaam Ester Eomois: kiiremini arsti juurde (1) Avo-Rein Tereping: pandeemia ja käitumuslik immuunsüsteem (3) Sami Seppänen: teeme kodukontori maksukorda! (2) Kultuur Maailma graatsilised jõujooned (1) Kultuurilühiuudised Isolatsiooniaja teater: kodus ja kohal Sport Spordi lühiuudised Autospordiliit kavandab rallit, mis meelitaks kohale ka WRC-tiimid (7) Ilves püüab maailma tippude keskel sinilindu Reportaaž ⟩ Koroonajärgne jalgpall: otsiv ja konarlik Tartu Hüljatud rebase­kutsikas leidis kodu Linnavalitsus pidas üle mitme nädala istungi raekojas Stepan Karja: mundrimeeste maja seisku linnasüdames Sirje Toomla: kas kriisil on uks? Jõgeva valla võimukoridorides läks vennatapusõjaks Juhan Peegli sünniaastapäeval tuli jutuks ajakirjanike aukoodeks Tartu lühiuudised Tabivere koroonakogemus: häda liidab ja maailm püsib naiste õlgadel (1) Maadlustrenni võivad sügisel pääseda ainult parimad Spordi lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hüljatud rebase­kutsikas leidis kodu

1 min lugemist
Emata jäänud rebasekutsikas Elistvere loomapargis. Pildil looma hooldaja Mairi Peiponen. FOTO: Sille Annuk

Mai alguses leidsid Jõgevamaal Puurmani lähedal elava pere lapsed tee äärest enda meelest kassipoja. Loomakest kodus vanematele näidates selgus, et tegu on hoopis paarinädalase rebasekutsikaga.

Keskkonnaametit tol hetkel kätte ei saadud, mistõttu võttis pere ühendust Elistvere loomapargiga ja selle töötaja Mairi Peiponen läks kohapeale olukorda hindama. Pärast pikka kaalumist ja loomapargi veterinaariga konsulteerimist võttis Peiponen rebasekutsika kaasa ja pani talle nimeks Roosi.

Ta tõdes, et nii väike rebane üksinda ellu ei jää, ohte on liiga palju. Loomakesele võib saatuslikuks saada külm, teised kiskjad või lähedal asuv sõidutee. Keskkonnaamet andis pika arutelu järel samuti loa, et Roosist võib saada Elistvere loomapargi elanik.

Nüüd on rebasekutsikas umbes viienädalane ja näeb rebase moodi välja. Et Roosi vajab öist toitmist, ööbib ta praegu Peiponeni juures kodus ja päeval jookseb ringi loomapargis. Loomaparki tulijad näevad rebasekutsikat mõne aja pärast. Sellest nädalast töötab Elistvere loomapark tavapärasel moel. 

Seotud lood
19.05.2020 21.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto