Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
20.05.2020
Eesti Rail Balticu lõik takerdus apsakasse (6) Koalitsioon valis parandamise asemel lammutamise (13) Eesti lühiuudised Nullpunkt ⟩ Karbisöök käib karmi elu juurde (4) Valga vallavolinik viis kalmistule Georgi lindiga pärjad Taimekasvatajad on kimpus varastega (4) Majandus Tippjuht: kriis võib loodusele hoopis karuteene teha (6) Majanduse lühiuudised GRAAFIK: Ida-Euroopa majandus langeb Eestlaste seast on hooajatöölisi keeruline leida (21) Välismaa Hololei peab Eesti vastseid lennukeelde pentsikuks (6) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: Jänesed valivad jahimeest (8) Mart Raudsaar: Lõikamise aeg pole veel käes (26) Ivo Pilving: Rail Balticu Luitemaa vahejaam Ester Eomois: kiiremini arsti juurde (1) Avo-Rein Tereping: pandeemia ja käitumuslik immuunsüsteem (3) Sami Seppänen: teeme kodukontori maksukorda! (2) Kultuur Maailma graatsilised jõujooned (1) Kultuurilühiuudised Isolatsiooniaja teater: kodus ja kohal Sport Spordi lühiuudised Autospordiliit kavandab rallit, mis meelitaks kohale ka WRC-tiimid (7) Ilves püüab maailma tippude keskel sinilindu Reportaaž ⟩ Koroonajärgne jalgpall: otsiv ja konarlik Tartu Hüljatud rebase­kutsikas leidis kodu Linnavalitsus pidas üle mitme nädala istungi raekojas Stepan Karja: mundrimeeste maja seisku linnasüdames Sirje Toomla: kas kriisil on uks? Jõgeva valla võimukoridorides läks vennatapusõjaks Juhan Peegli sünniaastapäeval tuli jutuks ajakirjanike aukoodeks Tartu lühiuudised Tabivere koroonakogemus: häda liidab ja maailm püsib naiste õlgadel (1) Maadlustrenni võivad sügisel pääseda ainult parimad Spordi lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jõgeva valla võimukoridorides läks vennatapusõjaks

3 min lugemist
Senised Jõgeva vallajuhid pakuvad, et käimasoleva võimupöörde taga seisab tuntud riigikogulane ja ettevõtja Aivar Kokk (sedeliga). Arvatakse, et just Kokk hakkab peagi volikogu juhtima. Järgmise vallavanemana nähakse aga ajalehe Vooremaa peatoimetajat Tiit Läänet (paremal). Pilt on tehtud 2017. aasta novembris Jõgeva ühendvalla esimese juhi valimiste aegu. FOTO: Marge Tasur

Kui vaadata Jõgeva vallavõimu, siis on pilt viimase nädalaga muutunud selliseks, nagu oleks keegi marjakisselli ja kartulisalati ühte kaussi valanud. See paistab toredasti värviline, aga esimese hooga ilmselt keeruline seedida.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nimelt teatasid sotsiaaldemokraadid reedel, et lahkuvad Keskerakonna ja Reformierakonnaga moodustatud koalitsioonist. Juba esmaspäevaks moodustati uus, 16-liikmeline võimuliit, kus on esindatud kõik volikokku pääsenud poliitilised jõud. Suur osa neist, tervelt viis liiget, kuulusid ka senisesse koalitsiooni.

Kui eelöeldust võiks järeldada, et kõik volikokku kuuluvad erakonnad ja valimisliidud on võimu juures ning vallas poliitilist vastasseisu justkui polegi, siis tegelikult on esinduskogus ka 11-liikmeline opositsioon, kus on samuti sõbralikult koos nii keskerakondlased, reformierakondlased kui ka üks parteitu liige.

19.05.2020 21.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto