Sisukord
Arvamus
Tänane leht
20.05.2020
Eesti Rail Balticu lõik takerdus apsakasse (6) Koalitsioon valis parandamise asemel lammutamise (13) Eesti lühiuudised Nullpunkt ⟩ Karbisöök käib karmi elu juurde (4) Valga vallavolinik viis kalmistule Georgi lindiga pärjad Taimekasvatajad on kimpus varastega (4) Majandus Tippjuht: kriis võib loodusele hoopis karuteene teha (6) Majanduse lühiuudised GRAAFIK: Ida-Euroopa majandus langeb Eestlaste seast on hooajatöölisi keeruline leida (21) Välismaa Hololei peab Eesti vastseid lennukeelde pentsikuks (6) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: Jänesed valivad jahimeest (8) Mart Raudsaar: Lõikamise aeg pole veel käes (26) Ivo Pilving: Rail Balticu Luitemaa vahejaam Ester Eomois: kiiremini arsti juurde (1) Avo-Rein Tereping: pandeemia ja käitumuslik immuunsüsteem (3) Sami Seppänen: teeme kodukontori maksukorda! (2) Kultuur Maailma graatsilised jõujooned (1) Kultuurilühiuudised Isolatsiooniaja teater: kodus ja kohal Sport Spordi lühiuudised Autospordiliit kavandab rallit, mis meelitaks kohale ka WRC-tiimid (7) Ilves püüab maailma tippude keskel sinilindu Reportaaž ⟩ Koroonajärgne jalgpall: otsiv ja konarlik Tartu Hüljatud rebase­kutsikas leidis kodu Linnavalitsus pidas üle mitme nädala istungi raekojas Stepan Karja: mundrimeeste maja seisku linnasüdames Sirje Toomla: kas kriisil on uks? Jõgeva valla võimukoridorides läks vennatapusõjaks Juhan Peegli sünniaastapäeval tuli jutuks ajakirjanike aukoodeks Tartu lühiuudised Tabivere koroonakogemus: häda liidab ja maailm püsib naiste õlgadel (1) Maadlustrenni võivad sügisel pääseda ainult parimad Spordi lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ivo Pilving: Rail Balticu Luitemaa vahejaam

5 min lugemist
  • Pärnu planeeringule sai saatuslikuks Natura 2000 võrgustiku Luitemaa linnuala.
  • Riigikohtu halduskolleegiumi otsus ei pane juriidilist vetot kogu projektile.
  • Keskkonnaühenduste paljude etteheidetega halduskolleegium ei nõustunud.
Ivo Pilving. FOTO: Merle V@rv

Riigikohus otsustas teisipäeval osaliselt rahuldada MTÜ ARB (Avalikult Rail Balticust) ja Eesti Looduskaitse Seltsi kaebused ning tühistas Rail Balticu (RB) Pärnu maakonnaplaneeringu Pärnu linnast Läti piiri lähisteni kulgeva lõigu ulatuses. Jõusse jäid planeeringud Raplamaal ja Harjus ning Põhja-Pärnumaal. Pärnu planeeringule sai saatuslikuks Natura 2000 võrgustiku Luitemaa linnuala. Otseselt puudutas see vaid üsna lühikest trassilõiku 4A, aga niinimetatud rööpageomeetriliste seoste tõttu tuli tühistada umbes 45-kilomeetrine lõik – tunduvalt enam kui see, mis oli otseselt «nakatunud» Natura probleemiga. Kokku kavandati RB pikkuseks Eestis 213 kilomeetrit.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Keskkonnaühenduste paljude etteheidetega planeeringutele halduskolleegium ei nõustunud. Avalikkuse kaasamine oli korrektne. Kuigi avalik väljapanek oleks võinud nii suure projekti puhul kesta kauem, ei ole alust väita, et üldsus oleks olnud infosulus ja vaikima surutud. Valdavas osas oli planeeringute puhul kaalutud alternatiive ja valitud lahendust mõistlikult põhjendatud. See, kas valiti kõige otstarbekam lahendus kõiki omavahel põrkuvaid huve arvestades, on taas tugevalt poliitiline otsus. 

19.05.2020 21.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto