Sisukord
Arvamus
Tänane leht
20.05.2020
Eesti Rail Balticu lõik takerdus apsakasse (6) Koalitsioon valis parandamise asemel lammutamise (13) Eesti lühiuudised Nullpunkt ⟩ Karbisöök käib karmi elu juurde (4) Valga vallavolinik viis kalmistule Georgi lindiga pärjad Taimekasvatajad on kimpus varastega (4) Majandus Tippjuht: kriis võib loodusele hoopis karuteene teha (6) Majanduse lühiuudised GRAAFIK: Ida-Euroopa majandus langeb Eestlaste seast on hooajatöölisi keeruline leida (21) Välismaa Hololei peab Eesti vastseid lennukeelde pentsikuks (6) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: Jänesed valivad jahimeest (8) Mart Raudsaar: Lõikamise aeg pole veel käes (26) Ivo Pilving: Rail Balticu Luitemaa vahejaam Ester Eomois: kiiremini arsti juurde (1) Avo-Rein Tereping: pandeemia ja käitumuslik immuunsüsteem (3) Sami Seppänen: teeme kodukontori maksukorda! (2) Kultuur Maailma graatsilised jõujooned (1) Kultuurilühiuudised Isolatsiooniaja teater: kodus ja kohal Sport Spordi lühiuudised Autospordiliit kavandab rallit, mis meelitaks kohale ka WRC-tiimid (7) Ilves püüab maailma tippude keskel sinilindu Reportaaž ⟩ Koroonajärgne jalgpall: otsiv ja konarlik Tartu Hüljatud rebase­kutsikas leidis kodu Linnavalitsus pidas üle mitme nädala istungi raekojas Stepan Karja: mundrimeeste maja seisku linnasüdames Sirje Toomla: kas kriisil on uks? Jõgeva valla võimukoridorides läks vennatapusõjaks Juhan Peegli sünniaastapäeval tuli jutuks ajakirjanike aukoodeks Tartu lühiuudised Tabivere koroonakogemus: häda liidab ja maailm püsib naiste õlgadel (1) Maadlustrenni võivad sügisel pääseda ainult parimad Spordi lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ester Eomois: kiiremini arsti juurde

2 min lugemist
Ester Eomois. FOTO: Karoliine Aus

On aeg hakata vähem sõltuma vaid riiklikust tervishoiusüsteemist, kirjutab Viveo Health meditsiinimeeskonna ja partnersuhete juht Ester Eomois.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuni pooled pikalt oodatud plaanilise ravi vastuvõttudest on lükkunud edasi, ravijärjekorrad pikenevad vähemalt paari kuu võrra ning ravikindlustuseks kogutava sotsiaalmaksu laekumine kukub kolinal. Arusaadavalt jätab koroonaviiruse pandeemia tervishoiusüsteemi elujõulisusele sügava haava, mis tõenäoliselt kunagi täielikult ei parane.

Tuleb tunnistada, et Eesti tervishoiusüsteem on üks Euroopa Liidu efektiivsemaid. Olemasolevat raha suudame kasutada teenuste pakkumisel maksimaalselt hästi. Samas oleme ainus riik, kus kogu meditsiinilise abi surve on jäänud vaid riiklikule süsteemile. Tegelikult ei jätku­ meil sedavõrd palju maksuraha, et ravile ligipääsetavust märkimisväärselt parandada, eriti nüüd. Nagu haigekassa juht on tabavalt tunnistanud, on meil riiklikus tervishoius kaks finantsseisundit: raha on väga vähe või seda ei ole üldse. See tähendab, et vaja on leida uusi lahendusi, et ligipääs arstiabile oleks võimalikult kiire ega sõltuks liigselt rahalistest võimalustest ja isiklikest tutvustest.

19.05.2020 21.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto