Sisukord
Arvamus
Postimees
20.05.2020
Eesti Rail Balticu lõik takerdus apsakasse (6) Koalitsioon valis parandamise asemel lammutamise (13) Eesti lühiuudised Nullpunkt ⟩ Karbisöök käib karmi elu juurde (4) Valga vallavolinik viis kalmistule Georgi lindiga pärjad Taimekasvatajad on kimpus varastega (4) Majandus Tippjuht: kriis võib loodusele hoopis karuteene teha (6) Majanduse lühiuudised GRAAFIK: Ida-Euroopa majandus langeb Eestlaste seast on hooajatöölisi keeruline leida (21) Välismaa Hololei peab Eesti vastseid lennukeelde pentsikuks (6) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: Jänesed valivad jahimeest (8) Mart Raudsaar: Lõikamise aeg pole veel käes (26) Ivo Pilving: Rail Balticu Luitemaa vahejaam Ester Eomois: kiiremini arsti juurde (1) Avo-Rein Tereping: pandeemia ja käitumuslik immuunsüsteem (3) Sami Seppänen: teeme kodukontori maksukorda! (2) Kultuur Maailma graatsilised jõujooned (1) Kultuurilühiuudised Isolatsiooniaja teater: kodus ja kohal Sport Spordi lühiuudised Autospordiliit kavandab rallit, mis meelitaks kohale ka WRC-tiimid (7) Ilves püüab maailma tippude keskel sinilindu Reportaaž ⟩ Koroonajärgne jalgpall: otsiv ja konarlik Tartu Hüljatud rebase­kutsikas leidis kodu Linnavalitsus pidas üle mitme nädala istungi raekojas Stepan Karja: mundrimeeste maja seisku linnasüdames Sirje Toomla: kas kriisil on uks? Jõgeva valla võimukoridorides läks vennatapusõjaks Juhan Peegli sünniaastapäeval tuli jutuks ajakirjanike aukoodeks Tartu lühiuudised Tabivere koroonakogemus: häda liidab ja maailm püsib naiste õlgadel (1) Maadlustrenni võivad sügisel pääseda ainult parimad Spordi lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Raudsaar: Lõikamise aeg pole veel käes

2 min lugemist
  • Argumendid Rail Balticu üle tuleb taas lauale tuua.
  • Peaksime kaaluma olemasolevate raudteeliinide kaasajastamist.
  • Rail Balticu trassi valik pole piisavalt läbi vaieldud.
Postimehe peatoimetaja Mart Raudsaar. FOTO: Mihkel Maripuu

Kõike, mis inimene on teinud, saab ümber teha. Küsimus on ajas, küsimus on maksumuses, küsimus on eesmärgis. Neist kõige olulisem on eesmärk. Aeg – kiirelt tulnud, kiirelt läinud, teate küll. Maksumus – tasuta lõunasööke pole olemas. Aga eesmärk – kümme korda mõõda, üks kord lõika. Ja mulle tundub, et meie mõõtmised ei ole veel mõõdetud. Ma tahan rääkida Rail Balticust (RB).

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tean, et see sõnapaar on punane rätik, mille peale osa inimesi kaotab võime kuulda ratsionaalseid argumente. Kuid seda enam peame need argumendid veel korraks lauale tooma, sest minu arvates ei ole me otsustanud Eestile kõige kasulikumal võimalikul viisil ning äsjane riigikohtu otsus, mis tühistab osaliselt RB uue trassi, võimaldab meil veel korraks argumente vaagida. Väide, et Euroopa rahastuse kaotamise hirmus ei tohiks me teemat enam avada, pole piisav, et rahulduda vähema kui maksimumiga.

Otsisin üles oma 2016. aasta oktoobris Postimehes ilmunud kolumni ning kordan selle lõpuosa sõna-sõnalt:

19.05.2020 21.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto