Sisukord
Välismaa
Tänane leht
20.05.2020
Eesti Rail Balticu lõik takerdus apsakasse (6) Koalitsioon valis parandamise asemel lammutamise (13) Eesti lühiuudised Nullpunkt ⟩ Karbisöök käib karmi elu juurde (4) Valga vallavolinik viis kalmistule Georgi lindiga pärjad Taimekasvatajad on kimpus varastega (4) Majandus Tippjuht: kriis võib loodusele hoopis karuteene teha (6) Majanduse lühiuudised GRAAFIK: Ida-Euroopa majandus langeb Eestlaste seast on hooajatöölisi keeruline leida (21) Välismaa Hololei peab Eesti vastseid lennukeelde pentsikuks (6) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: Jänesed valivad jahimeest (8) Mart Raudsaar: Lõikamise aeg pole veel käes (26) Ivo Pilving: Rail Balticu Luitemaa vahejaam Ester Eomois: kiiremini arsti juurde (1) Avo-Rein Tereping: pandeemia ja käitumuslik immuunsüsteem (3) Sami Seppänen: teeme kodukontori maksukorda! (2) Kultuur Maailma graatsilised jõujooned (1) Kultuurilühiuudised Isolatsiooniaja teater: kodus ja kohal Sport Spordi lühiuudised Autospordiliit kavandab rallit, mis meelitaks kohale ka WRC-tiimid (7) Ilves püüab maailma tippude keskel sinilindu Reportaaž ⟩ Koroonajärgne jalgpall: otsiv ja konarlik Tartu Hüljatud rebase­kutsikas leidis kodu Linnavalitsus pidas üle mitme nädala istungi raekojas Stepan Karja: mundrimeeste maja seisku linnasüdames Sirje Toomla: kas kriisil on uks? Jõgeva valla võimukoridorides läks vennatapusõjaks Juhan Peegli sünniaastapäeval tuli jutuks ajakirjanike aukoodeks Tartu lühiuudised Tabivere koroonakogemus: häda liidab ja maailm püsib naiste õlgadel (1) Maadlustrenni võivad sügisel pääseda ainult parimad Spordi lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hololei peab Eesti vastseid lennukeelde pentsikuks

10 min lugemist
  • Teised riigid kehtestasid selliseid lennukeelde nagu Eesti nüüd viimati märtsis.
  • Hololei loodab, et juulis-augustis saab Euroopas taas reisida.
  • Praegu on ühesugune 90-protsendiline langus kõigis reisitranspordi liikides.
  • Lennukite ja kiirrongide ventilatsioon on tegelikult haiglate tasemel.
Reisijad Brüsseli rahvusvahelises lennujaamas. Belgia lennujaamadesse nagu ka metroosse, rongi, bussi ja trammi tohib siseneda üksnes maskiga.   FOTO: Francisco Seco/AP/Scanpix

On natuke pentsik, et Eesti otsustab hakata lennukeelde kehtestama siis, kui kõik juba piire avavad, leiab Euroopa Komisjoni liikuvuse ja transpordi peadirektoraadi peadirektor Henrik Hololei.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mida te arvate üleöö kehtestatud lennukeeldudest, nagu Eesti pühapäeval otsustas? (Majandus- ja taristuministri Taavi Aasa korraldusega on keelatud lennata suure haigestumisriskiga riikideks loetud Ühendkuningriiki, Rootsi, Belgiasse, Taani, Türgisse, Valgevenesse ja Venemaale – toim.)

Eesti kava keelata lendamine teatud riikidesse on loomulikult Eesti otsus, aga võib-olla natuke ootamatu antud kontekstis, sest ükski teine ELi riik ei ole viimase kuu jooksul teavitanud komisjoni ühestki meetmest, mis sisaldaks uusi lennukeeldusid.

Jah, alguses, märtsikuus, rakendasid seda mitmed riigid. Täna (üleeile, kui intervjuu toimus – toim) kehtivad sellised piirangud umbes kümnes ELi riigis. Aga viimase kuu jooksul on olnud tavapärane, et üks ja teine riik võtab neid keelde maha, mitte ei lisa. Siin on olukord, kus Eesti millegipärast üritab minna hoopis teises suunas. Ja see on seda arusaamatum, et Eesti ei olnud varem ühtegi lennukeeldu kehtestanud. Tõesti ei saa aru, miks seda nüüd vaja oli.

Loomulikult tuleb ka Euroopa Komisjoni sellest teavitada. Tänaseks ei ole seda teavitust tulnud, aga olen kindel, et Eesti kui õigusriik käitub vastavalt sellele, kuidas ELi reeglid ette näevad. (Teavitus saabus eile kell 16.26 Eesti aja järgi – toim.)

Riigid, sealhulgas praeguseni ka Eesti, eelistavad üldiselt rakendada piiranguid reisijatele, samuti karantiininõudeid, mida loodetavasti lähemate nädalate jooksul leevendatakse või mis koguni kaotatakse, et saaks uuesti ELi sisepiirid täies mahus avada ja inimeste vaba liikumist võimaldada.

19.05.2020 21.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto