Sisukord
AK
Tänane leht
23.05.2020
Eesti Distantsõpe tegi nõrgad veel nõrgemaks (25) Saaremaa surmakutsar sai süüdistuse mõrvas FOTO: Postimees on Maarja Külas populaarne (1) Tänasest saab laevaga Aegnale ja Naissaarele Eesti lühiuudised Keskerakond taastab kriisi toel oma kaotatud hiilgust (8) Kuidas ja kas tappa mutti (1) Majandus Kas börsiinvestorid on hulluks läinud? (5) Facebooki aktsia kerkis rekordkõrgele Suletud piirid maksab kinni kohalik hobimeresõitja (4) Merenduse lühiuudised Välismaa Baltlased himustavad lisaraha Rail Balticule (9) Peking tugevdab haaret Hongkongi ümber (2) USAs sündisid arstide sekkumiseta eostatud identsed nelikud Arvamus Juhtkiri: haridus algab kodust (5) Aleksei Lotman: üraskid metsa kallal (7) Must ratsu talitab ikka tasa ja targu Igast küljest haisev eelnõu Punaste piiride kaitsja 75 aastat Pipi Pikksukaga Sport Ville Arikese kolumn: Eesti jalgpalli uus normaalsus? Ehk kastist liiga väljas Spordi lühiuudised «Laval võid sa kõik ära petta, kuid looduses suudad petta ainult ennast.» Ülevaade ⟩ Spordiliigade lõpetamisel jäi kindel muster joonistamata Pilk minevikku ⟩ Mees, kes julges spordimaailmas esimesena kanda sinimustvalget Merendus Suletud piirid maksab kinni kohalik hobimeresõitja (4) Merenduse lühiuudised Tallinn Tänasest saab laevaga Aegnale ja Naissaarele AK Viin õpetab looma täiuslikku linna (14) Intervjuu: kuidas Helsingi kliima- ambitsioonist läbi imbus Jüri Engelbrecht: ühiskondade arengust pikemas perspektiivis (11) Julia Laffranque: kohtute kohus (2) Kristjan Järvan: Võõrtööjõu ülehinnatud väärtus (120) EKI keelekool: aasta looma nime saladus Digikultuur. Televisioon platvormide ajastul (2) Vikerkaar loeb. Sajanditagune rahuleping Kuidas arvustada feministlikku kirjandust? (10) Rutiinist ja järjekindlusest inimeste kõrvaldamisel 1980ndate metsikud amatöörfilmid: igal keedisel oma hallitus Nädala plaat: Seks, mälestused, keha- ja häälemängud Aja auk. Ian Curtis 40 Juurikas. Lollid looduskaitse alla (1) Juurikas. Kiri hooldekodust (1) Arter Edward Laane: « Mul on väga kurb, kui noored hakkavad kaebekirju kirjutama!» (6) Koroonakriis pigistas õpetajatest viimast (1) 76 päeva töövarjuna maailma ookeanidel Kolm kõige paremat karjäärivõimalust Eestis (1) Naabritele külla: matka Lätimaal, meeliskle Leedumaal Mis on vaese mehe spargel? Elu autoelamus. Sõiduproov kämperi ja kõigi mugavustega (1) VIDEO. Tiina Talumehe saltod vabas stiilis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Julia Laffranque: kohtute kohus

6 min lugemist
  • Euroopa Liidu Kohus (ELK) on ülimuslik kohtuorgan Euroopa Liidus
  • See pole esimene kord, mil väidetakse, et ELK on oma pädevusi ületanud
  • Antud kaasus tõstatab mitmeid olulisi küsimusi
Julia Laffranque. FOTO: Madis Sinivee

Kui Brexit ei ole viinud Euroopa Liidu lagunemiseni, ei tee seda ka Saksamaa Föderaalse Konstitutsioonikohtu otsus, mille järgi peab Euroopa Keskpank tõendama, et euroala majanduse toetamiseks mõeldud varaostuprogramm on proportsionaalne, kirjutab riigikohtunik Julia Laffranque.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Euroopa Liidu Kohus (ELK) on ülimuslik kohtuorgan Euroopa Liidus (EL) – see tähendab, et küsimustes, mis puudutavad ELi õiguse tõlgendamist ja selle kehtivust, jääb talle viimane sõna. See aga ei keela liikmesriikide kohtutel, eriti kõrgematel ja konstitutsioonikohtutel menetleda kaebusi, mis puudutavad riigi õiguse ja põhiseaduse kohaldumist ELi õiguse valguses ja seda, kuidas valitsus, parlament ning teised põhiseaduslikud institutsioonid isikute põhiõigusi ja -vabadusi tagavad. Praktikas pole neid kaht põhimõtet lahus hoida aga sugugi kerge.

Tõestuseks on 5. mail teatavaks tehtud Saksamaa Föderaalse Konstitutsioonikohtu (SFKK) otsus, milles leiti, et Saksa valitsus ja parlamendi koda ehk Liidupäev on oma tegevusetusega rikkunud Saksamaa põhiseadust ja lasknud Euroopa Keskpangal (EKP) kehtestada varaostuprogrammi (PSPP), ilma et EKP oleks kontrollinud, kas selline meede on proportsionaalne.

22.05.2020 25.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto