Sisukord
Maa Elu
Postimees
21.05.2020
Eesti Ratas veeretab vastutust kõrvale (33) Advokaat Urmas Arumäe sai kriminaalsüüdistuse Eesti lühiuudised Bussiliiklus taastub üle kivide ja kändude (2) Koroonakriis tõmbab Õismäe rannaspordihalli ehitusele kriipsu peale (1) Soov liikuda, ilma et peaks abi küsima Majandus Kõiki kodumaist liha lubavaid silte ei maksa usaldada (3) Majanduse lühiuudised Kiiresti kasvanud töötuse tipp on veel kaugel (1) Välismaa Peking takistab vankumatult välismaailma ligipääsu pantšen-laamale (1) Välismaa lühiuudised Saks soovitab tänavu puhkuse­reisi ära jätta (9) Arvamus Juhtkiri: hoidkem Eestit suuremana Jaano Martin Ots: kust leida turiste? (1) Tõnis Lukas: eesti humanitaaria vajab lisarahastamist Margus Eimre: alternatiivraha abi (28) Lauri Vahtre: Bilbo Bagginsi sõrmus (44) Heiki Lill: erakondade järelvalve jääb hammasteta (6) Karmo Tüür: Eesti valib Hiina (3) Kultuur Katja Novitskova: koroonakriis pole inspireeriv (2) Sport Tiimipealik Postimehele: WRC-sarjas jagub kärpekohti küllaga Spordi lühiuudised MK-sarja valitsejanna kurjustab suusaisadega: see on sulaselge diskrimineerimine Maa Elu Metsa saab raiuda mitut moodi (3) Tanel Tuuleveski: nõukogude aeg rikkus meie erametsa kogemuse Kaitsealadele tekitavad lagedaid laike JOKK-skeeme otsivad metsaomanikud Arvamus ⟩ Ei au ega häbi (3) Robotniiduk annab aiaomanikule puhkust Õied meelitavad tolmeldajad aeda Kas maasikaid kasvatada multšiga või ilma? Ilmajutt: optilised nähtused taevaekraanil Kultuurmustikaid on lihtne koduaias kasvatada Mustikaõied taluvad hästi öökülma Angerjakasvatajad püüavad kohalikku klienti Tartu Tabivere õpilased hakkavad tarkust taga nõudma voorte vahel Jätame erakonnad järelevalveta? Irja Alakivi kiri: Ka Soome jagab koduõppel õpilastele toidupakke Jüri Kõre: räägime lemmikutest! Tartu tulud vähenesid järsult, mõju on pikaajaline Põltsamaa saab vallavanema täna, Mustvee järgmisel nädalal Tartu lühiuudised Laenutõukerattad jõudsid ülikoolilinna 100 aastat raeplatsil tegutsenud ilusalongi aeg sai ümber Küsitlus: milline oli eriolukorra kõige olulisem õppetund? Mõtisklusi monumentidest ja tähistustest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eriolukord tõi laulja vasikatalitajaks

3 min lugemist
Adavere farmis töötab Tallinnast ­tulnud Ailo Tael, kes on ansambli Village Voice laulja, ent eriolukorra ajal kadus töö ning ta oli valmis lauta tööle tulema. FOTO: Erakogu

Eriolukord on lauta tööle toonud nii lauljad kui raamatupidajad, ent suurt tööletahtjate hulka pole põllumajandusettevõtjad täheldanud, pealegi ei ole paljudel tööd pakkudagi. Abikäsi läheb rohkem tarvis köögivilja- ja marjakasvatajatel.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Adavere Agro ja Risti Agro juhatuse liige ja tegevjuht Silver Kask sõnas, et eriolukorra ajal töötab nende Adavere farmis Tallinnast tulnud laulja, kes jäi eriolukorras töötuks ja oli valmis lauta tööle tulema. „Algul kuuks, nüüd jääb suve lõpuni. Teeb farmis töid, mida saab teha erihariduseta või kohapeal välja õppides. Andsime talle elamiseks töökoha poolt korteri,” täpsustas Kask.

Ta lisas, et eriolukord tõi Risti farmi tööle ka Tallinnast tulnud raamatupidaja. „Temagi oli nõus laudas kogu suve töötama, kuid pidas vastu kõigest mõned päevad, kui sai aru, et laudatöö talle ikka ei sobi,” lausus Kask.

Kivikorjajate kuulutuse peale tuli telefonikõnesid palju, nii koroonaajal tööta jäänutelt kui neiltki, kes käivadki põllumajanduses hooajatöödel.

Lühiajalist tööd pole

Vaklak OÜ juhatuse liige Margus Muld nentis, põllumajandusettevõte vajab erialaste teadmistega töötajaid: loomaarst, loomaarsti abiline, seemendaja, agronoom. „Neid inimesi tööturul väga ei liigu,” ütles ta.

Ka kooliõpilastele Muld põllumajanduses tööd pakkuda ei saa, need ajad on möödas.

20.05.2020 22.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto