Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
21.05.2020
Eesti Ratas veeretab vastutust kõrvale (33) Advokaat Urmas Arumäe sai kriminaalsüüdistuse Eesti lühiuudised Bussiliiklus taastub üle kivide ja kändude (2) Koroonakriis tõmbab Õismäe rannaspordihalli ehitusele kriipsu peale (1) Soov liikuda, ilma et peaks abi küsima Majandus Kõiki kodumaist liha lubavaid silte ei maksa usaldada (3) Majanduse lühiuudised Kiiresti kasvanud töötuse tipp on veel kaugel (1) Välismaa Peking takistab vankumatult välismaailma ligipääsu pantšen-laamale (1) Välismaa lühiuudised Saks soovitab tänavu puhkuse­reisi ära jätta (9) Arvamus Juhtkiri: hoidkem Eestit suuremana Jaano Martin Ots: kust leida turiste? (1) Tõnis Lukas: eesti humanitaaria vajab lisarahastamist Margus Eimre: alternatiivraha abi (28) Lauri Vahtre: Bilbo Bagginsi sõrmus (44) Heiki Lill: erakondade järelvalve jääb hammasteta (6) Karmo Tüür: Eesti valib Hiina (3) Kultuur Katja Novitskova: koroonakriis pole inspireeriv (2) Sport Tiimipealik Postimehele: WRC-sarjas jagub kärpekohti küllaga Spordi lühiuudised MK-sarja valitsejanna kurjustab suusaisadega: see on sulaselge diskrimineerimine Maa Elu Metsa saab raiuda mitut moodi (3) Tanel Tuuleveski: nõukogude aeg rikkus meie erametsa kogemuse Kaitsealadele tekitavad lagedaid laike JOKK-skeeme otsivad metsaomanikud Arvamus ⟩ Ei au ega häbi (3) Robotniiduk annab aiaomanikule puhkust Õied meelitavad tolmeldajad aeda Kas maasikaid kasvatada multšiga või ilma? Ilmajutt: optilised nähtused taevaekraanil Kultuurmustikaid on lihtne koduaias kasvatada Mustikaõied taluvad hästi öökülma Angerjakasvatajad püüavad kohalikku klienti Tartu Tabivere õpilased hakkavad tarkust taga nõudma voorte vahel Jätame erakonnad järelevalveta? Irja Alakivi kiri: Ka Soome jagab koduõppel õpilastele toidupakke Jüri Kõre: räägime lemmikutest! Tartu tulud vähenesid järsult, mõju on pikaajaline Põltsamaa saab vallavanema täna, Mustvee järgmisel nädalal Tartu lühiuudised Laenutõukerattad jõudsid ülikoolilinna 100 aastat raeplatsil tegutsenud ilusalongi aeg sai ümber Küsitlus: milline oli eriolukorra kõige olulisem õppetund? Mõtisklusi monumentidest ja tähistustest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Robotniiduk annab aiaomanikule puhkust

5 min lugemist
Asko Häusleri sõnul on robotniidukite kaalukaim ostuargument aja kokkuhoid.  FOTO: Erakogu

Maikuus hakkab muru lokkama ja on tarvis teha esimene muruniitmine. Uue muruniiduki soetamisel saab valida paljude niitjate vahel ja mudelite valik võtab silme ees kirjuks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Väikeses hoovis saab muru ühtmoodi siledaks bensiini-, aku-, elektri- või robotniidukiga. Robotniidukid on tehnika viimane sõna ja ASi Stokker hoolduse teenindusjuht Asko Häusler tõdes, et neid soetatakse aasta-aastalt Eestis ja Euroopas üha rohkem. Samal ajal on ka teist tüüpi niidukitel oma sihtgrupp, kes ei kao kusagile.

Muruniiduk, mis toimetab ise

Robotniidukite kaalukaim ostuargument on aja kokkuhoid. „Kui masin on aeda pandud, toimetab ta ise. See on ajavõit. Kiire kasvuga murul räägime ühest niitmiskorrast, mai algul isegi kahest niitmiskorrast nädalas,” sõnas Häusler.

Tööl käiv inimene tahab kenal kevadpäeval koju tulla, puhata ja grillida, mitte vaba õhtut muruniitmisele kulutada. Lisaks võib müra naabreid ärritada või segada. On ju tavapärane, et naaberkruntidel niidetakse kordamööda ja ­niidukid mürisevad päevast päeva.

„Bensiinimootor tekitab kindlasti müra. Akumasinad on hulga vaiksemad, kuigi teraga rohulõikamise häält on kuulda. Robotniiduk on nende kõrval päris vaikne. Tavapäraste tänavamüra ja loodushäälte taustal ei ole seda kuulda. See on eelis,” rõhutas hoolduse teenindusjuht.

Robotniiduki võib kodust lahkudes tööle panna ja õhtul naastes saab omanik veenduda, et robot on kenasti töö ära teinud ja ennast terminali laadima viinud.

20.05.2020 22.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto