Sisukord
Maa Elu
Postimees
21.05.2020
Eesti Ratas veeretab vastutust kõrvale (33) Advokaat Urmas Arumäe sai kriminaalsüüdistuse Eesti lühiuudised Bussiliiklus taastub üle kivide ja kändude (2) Koroonakriis tõmbab Õismäe rannaspordihalli ehitusele kriipsu peale (1) Soov liikuda, ilma et peaks abi küsima Majandus Kõiki kodumaist liha lubavaid silte ei maksa usaldada (3) Majanduse lühiuudised Kiiresti kasvanud töötuse tipp on veel kaugel (1) Välismaa Peking takistab vankumatult välismaailma ligipääsu pantšen-laamale (1) Välismaa lühiuudised Saks soovitab tänavu puhkuse­reisi ära jätta (9) Arvamus Juhtkiri: hoidkem Eestit suuremana Jaano Martin Ots: kust leida turiste? (1) Tõnis Lukas: eesti humanitaaria vajab lisarahastamist Margus Eimre: alternatiivraha abi (28) Lauri Vahtre: Bilbo Bagginsi sõrmus (44) Heiki Lill: erakondade järelvalve jääb hammasteta (6) Karmo Tüür: Eesti valib Hiina (3) Kultuur Katja Novitskova: koroonakriis pole inspireeriv (2) Sport Tiimipealik Postimehele: WRC-sarjas jagub kärpekohti küllaga Spordi lühiuudised MK-sarja valitsejanna kurjustab suusaisadega: see on sulaselge diskrimineerimine Maa Elu Metsa saab raiuda mitut moodi (3) Tanel Tuuleveski: nõukogude aeg rikkus meie erametsa kogemuse Kaitsealadele tekitavad lagedaid laike JOKK-skeeme otsivad metsaomanikud Arvamus ⟩ Ei au ega häbi (3) Robotniiduk annab aiaomanikule puhkust Õied meelitavad tolmeldajad aeda Kas maasikaid kasvatada multšiga või ilma? Ilmajutt: optilised nähtused taevaekraanil Kultuurmustikaid on lihtne koduaias kasvatada Mustikaõied taluvad hästi öökülma Angerjakasvatajad püüavad kohalikku klienti Tartu Tabivere õpilased hakkavad tarkust taga nõudma voorte vahel Jätame erakonnad järelevalveta? Irja Alakivi kiri: Ka Soome jagab koduõppel õpilastele toidupakke Jüri Kõre: räägime lemmikutest! Tartu tulud vähenesid järsult, mõju on pikaajaline Põltsamaa saab vallavanema täna, Mustvee järgmisel nädalal Tartu lühiuudised Laenutõukerattad jõudsid ülikoolilinna 100 aastat raeplatsil tegutsenud ilusalongi aeg sai ümber Küsitlus: milline oli eriolukorra kõige olulisem õppetund? Mõtisklusi monumentidest ja tähistustest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Metsa saab raiuda mitut moodi

2 min lugemist
Hooldusraie eesmärk on majandusmetsa tulu tõstmine ehk metsa suunamine kasumlikumaks kasvamisele, see annab ka metsale ilusa väljanägemise. FOTO: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Metsamajandamine ei tähenda tulemusena sugugi lagedat platsi, kuigi just seda on sageli näha.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

„Kahjuks enamik inimesi ei tea, millised võimalused metsa majandamisel on ja mida erinevad raieliigid endast kujutavad,” lausus Luua metsanduskooli õpetaja Dimitri Randoja. Eri võtetega saab majandada oma metsa paindlikult, lähtudes lõppeesmärgist ja arvestades metsa heaolu ja õigusakte.

Õpetaja sõnul jookseb metsaseaduses kirjeldatu küllalt keeruliseks kokku ja ehkki seadus annab raieliigi ette, on vastavate oskusteta seda looduses rakendada keeruline. „Seepärast ongi vaja metsandust õppida ja saada metsamehele vajalikud teadmised ja oskused, et võtta metsas vastu õigeid otsuseid.”

Niisiis võime Eestis rääkida kaheteistkümnest raieliigist.

Uuendusraied

Uuendusraie annab ruumi uuele metsale. Uuendusraie alla kuulub nii lage- kui ka turberaie. Nende vahe on Dimitri Randoja sõnul selles, et lageraiega muudetakse keskkonda järsult, mis majandusmetsas on normaalne ning mõnikord metsa tervise seisukohalt hädavajalik.

20.05.2020 22.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto