Sisukord
Arter
Tänane leht
23.05.2020
Eesti Distantsõpe tegi nõrgad veel nõrgemaks (25) Saaremaa surmakutsar sai süüdistuse mõrvas FOTO: Postimees on Maarja Külas populaarne (1) Tänasest saab laevaga Aegnale ja Naissaarele Eesti lühiuudised Keskerakond taastab kriisi toel oma kaotatud hiilgust (8) Kuidas ja kas tappa mutti (1) Majandus Kas börsiinvestorid on hulluks läinud? (5) Facebooki aktsia kerkis rekordkõrgele Suletud piirid maksab kinni kohalik hobimeresõitja (4) Merenduse lühiuudised Välismaa Baltlased himustavad lisaraha Rail Balticule (9) Peking tugevdab haaret Hongkongi ümber (2) USAs sündisid arstide sekkumiseta eostatud identsed nelikud Arvamus Juhtkiri: haridus algab kodust (5) Aleksei Lotman: üraskid metsa kallal (7) Must ratsu talitab ikka tasa ja targu Igast küljest haisev eelnõu Punaste piiride kaitsja 75 aastat Pipi Pikksukaga Sport Ville Arikese kolumn: Eesti jalgpalli uus normaalsus? Ehk kastist liiga väljas Spordi lühiuudised «Laval võid sa kõik ära petta, kuid looduses suudad petta ainult ennast.» Ülevaade ⟩ Spordiliigade lõpetamisel jäi kindel muster joonistamata Pilk minevikku ⟩ Mees, kes julges spordimaailmas esimesena kanda sinimustvalget Merendus Suletud piirid maksab kinni kohalik hobimeresõitja (4) Merenduse lühiuudised Tallinn Tänasest saab laevaga Aegnale ja Naissaarele AK Viin õpetab looma täiuslikku linna (14) Intervjuu: kuidas Helsingi kliima- ambitsioonist läbi imbus Jüri Engelbrecht: ühiskondade arengust pikemas perspektiivis (11) Julia Laffranque: kohtute kohus (2) Kristjan Järvan: Võõrtööjõu ülehinnatud väärtus (120) EKI keelekool: aasta looma nime saladus Digikultuur. Televisioon platvormide ajastul (2) Vikerkaar loeb. Sajanditagune rahuleping Kuidas arvustada feministlikku kirjandust? (10) Rutiinist ja järjekindlusest inimeste kõrvaldamisel 1980ndate metsikud amatöörfilmid: igal keedisel oma hallitus Nädala plaat: Seks, mälestused, keha- ja häälemängud Aja auk. Ian Curtis 40 Juurikas. Lollid looduskaitse alla (1) Juurikas. Kiri hooldekodust (1) Arter Edward Laane: « Mul on väga kurb, kui noored hakkavad kaebekirju kirjutama!» (6) Koroonakriis pigistas õpetajatest viimast (1) 76 päeva töövarjuna maailma ookeanidel Kolm kõige paremat karjäärivõimalust Eestis (1) Naabritele külla: matka Lätimaal, meeliskle Leedumaal Mis on vaese mehe spargel? Elu autoelamus. Sõiduproov kämperi ja kõigi mugavustega (1) VIDEO. Tiina Talumehe saltod vabas stiilis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elu autoelamus. Sõiduproov kämperi ja kõigi mugavustega

4 min lugemist
Kämper on tšillimiseks. FOTO: Esta Tatrik

«Peaks automaja võtma!» Jägala joast ja Kakerdaja rabast tüdinud inimesed ihkavad tagasi seda päris-reisi-tunnet. Üks võimalus on rentida kämper.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

See on raudselt kõige suurem asjandus, mille roolis ma olen kunagi olnud. Põhimõtteliselt roolin ma maja. Siin on elutuba, köök, dušš, kemps, magamistuba ja garaaž. See on Fiati põhjale ehitatud McLouisi autoelamu. Tavalisest sõiduautost – võtame võrdluseks näiteks Volkswagen Golfi – on see 1,7 korda pikem (7410 mm), üle poole meetri laiem (2350 mm) ja nii kõrge (2950 mm), et katuste joonele saamiseks tuleks kaks Golfi üksteise otsa tõsta.

Kuigi mul on ette näidata B-kategooria juhiluba, tohin ma selle kinnisvaraga sõita. Põhjus peitub selles, et autoelamu täismass on passis kirjas täpselt 3500 kg, mis on B-kategooria loa omanikule ülempiir. Ent ei maksa mõeldagi, et sellise kämperi juhtimine on midagi sõiduautolikku. Kohe esimesest meetrist tasub kehastuda bussijuhiks. Vaade ette on avar nagu kinos, tahavaatepeeglist paistavad kätte vaid elutoas istujad, taha vaatamiseks on üksnes küljepeeglid.

Esimene üllatus: kämperiga sõitmine tuleb kätte ruttu ja vaevata. Siiski on asju, millega tuleb arvestada.

22.05.2020 25.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto