Sisukord
Arvamus
Tänane leht
22.05.2020
Eesti Terviseameti töötajate nimekiri võib pikeneda (11) Admiral Bellingshauseni kapten niipea merele ei kipu Helme maasikakasvatajate pisaraid ei usu (27) Eesti lühiuudised Nestor: põhiseaduse järgi võib-olla ei saagi riigikontrollile sellist ülesannet anda (14) Uus kevadine kirg – hobimesindus Üle muinasasula ehitati tee Arendaja lubab Kalasadama säilitada Majandus Jaan Puusaag: KredExi tingimused on röövellikud (17) Majanduse lühiuudised Laenuandja pakub T1 pankroti puhul võlausaldajatele suuremat präänikut (2) Hiinlased päästavad Saksa autotööstust Välismaa Rootsit ärritab paariana kohtlemine (8) Valgevene varjab viiruse hävitustöö ulatust (4) Välismaa lühiuudised Ainus koroonavaba maailmajagu tänab lisaks isoleeritusele pöörast vedamist Arvamus Juhtkiri ⟩ Abi, mis pole abi (4) Aimar Altosaar: rahaga tuimastatud, aga elus Kaspar Oja: kriisist edukalt üle saamise valem (17) Triin Remmelgas: söömise tulevikuväljavaade (3) Ursula Aavasalu: kui liiga palju kodu tuleb kooli kaasa Andrus Karnau: Tolkuse takistus (2) Kultuur Ütle, Kopli, mu Kopli, kas ma lahkuda võin? Kahe kuu veebikontsertidel kulutati 50 000 eurot sponsorraha Tee psühhedeelne rännak oma sisekosmosesse Sport Spordi lühiuudised Poola naasev Täht: sellest võiks kooruda ilus muinasjutuline lugu Tühjad tribüünid võimendavad vutiplatsi sõnasõdu (5) Tallinn Arendaja lubab Kalasadama säilitada Tartu Mitu söögikohta enam uksi ei ava Enriko Talvistu: arhitektuuri dinosaurused koroonajärgsel ajal Sander Mändoja: Pirogovi reeglid ja akadeemiline vaim (5) Elu nõudnud põleng algas ilmselt hooletust suitsetamisest Tartu lühiuudised Väidetava rünnaku ohver astus süüpinki (3) Tammeka näitas esimeses mängus tugevat vormi Mõtisklusi monumentidest ja tähistustest Alo Põldmäe iseenda püstitatud kolm monumenti Rein Kuresoo käib metsas iga päev Meelelahutus Koomiks Sudoku

Triin Remmelgas: söömise tulevikuväljavaade

3 min lugemist
Triin Remmelgas. FOTO: Danel Rinaldo

Uued tehnoloogiad ja ka arusaamad toidu tootmisest ja tarbimisest piiravad kliimamuutust ja võimaldavad planeedi rahvastikku ära toita, kirjutab Taimse Teisipäeva institutsionaalse suuna koordinaator Triin Remmelgas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Teadlased löövad juba aastaid häirekella, nentides, et tööstuslik loomakasvatus takistab kliimaeesmärkide saavutamist. Murrangulised muudatused toidutööstuses annavad lootust, et oleme liikumas keskkonnasõbralikuma toidulaua poole.

Majanduse seiskumise ühe positiivse mõjuna näeme, kuidas loodus end järk-järgult taastab, õhu- ja veereostus hajub. Ka kliimaneutraalsuse saavutamine tundub võimalikum kui kunagi varem. Ometi on ilmne, et meeletult suur töötuse määr ja majandustegevuse kadumine osas valdkondadest, nagu toitlustus ja majutus ning meelelahutus ja kunst, ei ole hind, mida ühiskond saab endale kliimaneutraalsuse nimel lubada. Teekond kliimaneutraalsuseni võib olla hoopis valutum. See teekond põhineb paljuski tehnoloogilisel innovatsioonil ja majanduse ümberstruktureerimisel.

Osa sellest teekonnast saab olema muudatus põllumajanduses – täpsemalt tööstusliku loomakasvatuse vähenemine ja taimsete proteiiniallikate tootmise suurenemine. Tööstusliku loomakasvatuse keskkonnamõju arvestades on ilmne, et nii suures mahus liha tootmine ei ole jätkusuutlik. Nii näiteks tekib ligi 15 protsenti inimtegevusest põhjustatud kasvuhoonegaasidest just loomapõllumajanduses ja tervelt 83 protsenti kasutusel olevast põllumaast on rakendatud loomse toidu tootmiseks.

21.05.2020 23.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto