Sisukord
Arvamus
Tänane leht
22.05.2020
Eesti Terviseameti töötajate nimekiri võib pikeneda (11) Admiral Bellingshauseni kapten niipea merele ei kipu Helme maasikakasvatajate pisaraid ei usu (27) Eesti lühiuudised Nestor: põhiseaduse järgi võib-olla ei saagi riigikontrollile sellist ülesannet anda (14) Uus kevadine kirg – hobimesindus Üle muinasasula ehitati tee Arendaja lubab Kalasadama säilitada Majandus Jaan Puusaag: KredExi tingimused on röövellikud (17) Majanduse lühiuudised Laenuandja pakub T1 pankroti puhul võlausaldajatele suuremat präänikut (2) Hiinlased päästavad Saksa autotööstust Välismaa Rootsit ärritab paariana kohtlemine (8) Valgevene varjab viiruse hävitustöö ulatust (4) Välismaa lühiuudised Ainus koroonavaba maailmajagu tänab lisaks isoleeritusele pöörast vedamist Arvamus Juhtkiri ⟩ Abi, mis pole abi (4) Aimar Altosaar: rahaga tuimastatud, aga elus Kaspar Oja: kriisist edukalt üle saamise valem (17) Triin Remmelgas: söömise tulevikuväljavaade (3) Ursula Aavasalu: kui liiga palju kodu tuleb kooli kaasa Andrus Karnau: Tolkuse takistus (2) Kultuur Ütle, Kopli, mu Kopli, kas ma lahkuda võin? Kahe kuu veebikontsertidel kulutati 50 000 eurot sponsorraha Tee psühhedeelne rännak oma sisekosmosesse Sport Spordi lühiuudised Poola naasev Täht: sellest võiks kooruda ilus muinasjutuline lugu Tühjad tribüünid võimendavad vutiplatsi sõnasõdu (5) Tallinn Arendaja lubab Kalasadama säilitada Tartu Mitu söögikohta enam uksi ei ava Enriko Talvistu: arhitektuuri dinosaurused koroonajärgsel ajal Sander Mändoja: Pirogovi reeglid ja akadeemiline vaim (5) Elu nõudnud põleng algas ilmselt hooletust suitsetamisest Tartu lühiuudised Väidetava rünnaku ohver astus süüpinki (3) Tammeka näitas esimeses mängus tugevat vormi Mõtisklusi monumentidest ja tähistustest Alo Põldmäe iseenda püstitatud kolm monumenti Rein Kuresoo käib metsas iga päev Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ursula Aavasalu: kui liiga palju kodu tuleb kooli kaasa

2 min lugemist
Ursula Aavasalu. FOTO: Erakogu

Miks on kooli naasmine pärast sunnitud eemalolekut parem sammhaaval, mitte ühekorraga, kirjutab kahe koolilapse ema, Tallinna Kopli Ametikooli õpetaja Ursula Aavasalu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viimasel ajal on saanud lõputult lugeda lugusid sellest, kuidas liiga palju kooli on tulnud koju. Aga juhtuda võib ka vastupidi.

Üks näide ilmestab, miks minu kui õpetaja arvates on isegi hea, et pärast sunnitud pausi ei tule kõik õpilased korraga ja päevapealt tavapärasesse kooliellu tagasi, vaid sujuvalt ja etapiti. Andestagu mulle koduõppest kurnatud lapsevanemad, üle töötanud õpetajad ja õpilased, kes ehk oleksid tahtnud naasta võimalikult kiiresti.

Näide on järgmine. Pärast pikaks veninud pausi tulid kooli praktilisi töid tegema kaks grupikaaslast, noormees ja neiu. Eriolukord oli neid lahus hoidnud. Nad ei oleks pidanud ka nüüd kohtuma, nende töö oli suure hoone eri osades. Ometi leidis noormees, et tal on vaja minna ja neiuga tüli üles võtta ning teda kaasõpilase silme all rusikatega rünnata. Miks? Oma seletuse järgi oli ta närvis, tal ei lubatud kriisiaja eeskirjade tõttu spordisaali kasutada. Nii ta elas oma kogunenud pinged tütarlapse peal välja. Pärast palus vabandust. Mis justkui tegi kõik jälle korda. Vähemalt tema arvates. Ja veidral kombel vist ka tütarlapse jaoks. Nii mõnegi asjassepühendatud täiskasvanu silmis polnud intsident midagi erilist. Suurem probleem tundus kõigile olevat pigem intsidendi toimumise koht kui asi ise: tüdruk ei saanud isegi teab mis vigastusi ja kodus pekstakse teda ju nagunii... Kultuurilised eripärad.

21.05.2020 23.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto