Sisukord
Arvamus
Tänane leht
22.05.2020
Eesti Terviseameti töötajate nimekiri võib pikeneda (11) Admiral Bellingshauseni kapten niipea merele ei kipu Helme maasikakasvatajate pisaraid ei usu (27) Eesti lühiuudised Nestor: põhiseaduse järgi võib-olla ei saagi riigikontrollile sellist ülesannet anda (14) Uus kevadine kirg – hobimesindus Üle muinasasula ehitati tee Arendaja lubab Kalasadama säilitada Majandus Jaan Puusaag: KredExi tingimused on röövellikud (17) Majanduse lühiuudised Laenuandja pakub T1 pankroti puhul võlausaldajatele suuremat präänikut (2) Hiinlased päästavad Saksa autotööstust Välismaa Rootsit ärritab paariana kohtlemine (8) Valgevene varjab viiruse hävitustöö ulatust (4) Välismaa lühiuudised Ainus koroonavaba maailmajagu tänab lisaks isoleeritusele pöörast vedamist Arvamus Juhtkiri ⟩ Abi, mis pole abi (4) Aimar Altosaar: rahaga tuimastatud, aga elus Kaspar Oja: kriisist edukalt üle saamise valem (17) Triin Remmelgas: söömise tulevikuväljavaade (3) Ursula Aavasalu: kui liiga palju kodu tuleb kooli kaasa Andrus Karnau: Tolkuse takistus (2) Kultuur Ütle, Kopli, mu Kopli, kas ma lahkuda võin? Kahe kuu veebikontsertidel kulutati 50 000 eurot sponsorraha Tee psühhedeelne rännak oma sisekosmosesse Sport Spordi lühiuudised Poola naasev Täht: sellest võiks kooruda ilus muinasjutuline lugu Tühjad tribüünid võimendavad vutiplatsi sõnasõdu (5) Tallinn Arendaja lubab Kalasadama säilitada Tartu Mitu söögikohta enam uksi ei ava Enriko Talvistu: arhitektuuri dinosaurused koroonajärgsel ajal Sander Mändoja: Pirogovi reeglid ja akadeemiline vaim (5) Elu nõudnud põleng algas ilmselt hooletust suitsetamisest Tartu lühiuudised Väidetava rünnaku ohver astus süüpinki (3) Tammeka näitas esimeses mängus tugevat vormi Mõtisklusi monumentidest ja tähistustest Alo Põldmäe iseenda püstitatud kolm monumenti Rein Kuresoo käib metsas iga päev Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andrus Karnau: Tolkuse takistus

2 min lugemist
Andrus Karnau. FOTO: Sander Ilvest

Rail Baltic pole esimene ega jää ilmselt ka viimaseks suureks investeerimisprojektiks, mis ebaõnnestub keskkonnaekspertide praagi tõttu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Riigikohus tühistas äsja Rail Balticu trassi planeeringu Pärnumaal, sest see pidi minema läbi Tolkuse looduskaitseala metsiste mänguala.

Riigikohtu otsust lugedes tahaks kangesti teada, et kes oli see ülikoolis loodusteadust õppinud ekspert, kes soovitas Pärnumaal viia trass läbi kaitsealuse liigi püsima jäämiseks hädavajaliku metsatuka. Kas tal on ka südametunnistus või oli tähtis ainult aruanne õigeks ajaks valmis saada, et uuringufirmale laekuks tööde eest kokku lepitud tasu.

Ma ei tahaks olla Tallinna ringkonnakohtu kohtuniku nahas, kes kirjutas mullu juunis tehtud otsuses järgmised read: «Tolkuse loodusala, mille juures asub Kõveri metsise püsielupaik, kaitse eesmärgiks on vanade loodusmetsade, mitte metsiste kaitse. Metsistega ei tulnud arvestada ka vanade loodusmetsade tunnusliigina.»

Rail Balticu Eesti osa maksumus võib küündida kahe miljardi euroni. Kaks aastat tagasi hindas tehnilise järelevalve amet, et kulub 1,6 miljardit. Majanduskriis aitab kulusid madalamale suruda, aga ikkagi on tegu hiiglasliku rahapaigutusega. Projekti pingestab nii koostöö Läti ja Leeduga kui ka Euroopa Komisjoni rahastamisotsused.

21.05.2020 23.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto