R, 30.09.2022

Rootsit ärritab paariana kohtlemine

Berit Nuka
, toimetaja
Rootsit ärritab paariana kohtlemine
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 8
Rootsi linna Haparanda ja Soome poolel asuva Tornio elanikke eraldab praegu metalltara ning üle piiri pääseb vaid tööle ja hädavajalikke asju ajama. Võib juhtuda, et rootslased jäävad tara taha veel mõneks ajaks. 
Rootsi linna Haparanda ja Soome poolel asuva Tornio elanikke eraldab praegu metalltara ning üle piiri pääseb vaid tööle ja hädavajalikke asju ajama. Võib juhtuda, et rootslased jäävad tara taha veel mõneks ajaks. Foto: Pär Bäckström/tt News Agency/scanpix

Pärast oma Põhjamaade ametikaaslastega vestlemist eelmise nädala lõpus ütles Soome siseminister Maria Ohisalo otsesõnu välja selle, mida mõeldakse ka Taanis ja Norras: mida enam on päevakorras turismi taastamine Põhjala riikide vahel, seda selgem näib laiema koroonaviiruse levikuga Rootsi mängust välja puksimine.

«Norra, Taani ja Island on suutnud oma olukorra stabiliseerida, Rootsis valmistab seis muret,» vahendas ministri sõnu Soome rootsikeelne ajaleht Hufvudstadsbladet. «Praegu pole reisipiiranguid puudutavas ühist Põhjamaade joont.»

Märksõnad
Tagasi üles