Sisukord
Kultuur
Tänane leht
22.05.2020
Eesti Terviseameti töötajate nimekiri võib pikeneda (11) Admiral Bellingshauseni kapten niipea merele ei kipu Helme maasikakasvatajate pisaraid ei usu (27) Eesti lühiuudised Nestor: põhiseaduse järgi võib-olla ei saagi riigikontrollile sellist ülesannet anda (14) Uus kevadine kirg – hobimesindus Üle muinasasula ehitati tee Arendaja lubab Kalasadama säilitada Majandus Jaan Puusaag: KredExi tingimused on röövellikud (17) Majanduse lühiuudised Laenuandja pakub T1 pankroti puhul võlausaldajatele suuremat präänikut (2) Hiinlased päästavad Saksa autotööstust Välismaa Rootsit ärritab paariana kohtlemine (8) Valgevene varjab viiruse hävitustöö ulatust (4) Välismaa lühiuudised Ainus koroonavaba maailmajagu tänab lisaks isoleeritusele pöörast vedamist Arvamus Juhtkiri ⟩ Abi, mis pole abi (4) Aimar Altosaar: rahaga tuimastatud, aga elus Kaspar Oja: kriisist edukalt üle saamise valem (17) Triin Remmelgas: söömise tulevikuväljavaade (3) Ursula Aavasalu: kui liiga palju kodu tuleb kooli kaasa Andrus Karnau: Tolkuse takistus (2) Kultuur Ütle, Kopli, mu Kopli, kas ma lahkuda võin? Kahe kuu veebikontsertidel kulutati 50 000 eurot sponsorraha Tee psühhedeelne rännak oma sisekosmosesse Sport Spordi lühiuudised Poola naasev Täht: sellest võiks kooruda ilus muinasjutuline lugu Tühjad tribüünid võimendavad vutiplatsi sõnasõdu (5) Tallinn Arendaja lubab Kalasadama säilitada Tartu Mitu söögikohta enam uksi ei ava Enriko Talvistu: arhitektuuri dinosaurused koroonajärgsel ajal Sander Mändoja: Pirogovi reeglid ja akadeemiline vaim (5) Elu nõudnud põleng algas ilmselt hooletust suitsetamisest Tartu lühiuudised Väidetava rünnaku ohver astus süüpinki (3) Tammeka näitas esimeses mängus tugevat vormi Mõtisklusi monumentidest ja tähistustest Alo Põldmäe iseenda püstitatud kolm monumenti Rein Kuresoo käib metsas iga päev Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kahe kuu veebikontsertidel kulutati 50 000 eurot sponsorraha

5 min lugemist
Üllar Saaremäe ja Karl Robert Saaremäe kandsid 24. aprillil Kadrina rahvamajas ette «Johannese passiooni», mis põhines Juhan Liiva, Juhan Smuuli ja Juhan Viidingu luulel. Heategeva üritusega koguti raha Eesti Lasterikaste Perede Liidu lasterikastele perekondadele. FOTO: Tõmmis Ekraanilt FOTO: Tõmmis ekraanilt

Kaks kuud tagasi toimus esimene Kultuuripartnerluse Sihtasutuse kontsert, Tallinna lauluväljaku klaassaalist andsid 21. märtsil live’i Atlan Karp ja Kadri-Ann Sumera. Kokku korraldati erinevate esinejatega 20 kontserti – suures osas klassikalise muusika suunitlusega – ja teatriõhtut, millest sai osa üle 100 000 vaataja.

Sihtasutuse ellukutsuja, suhtekorraldusfirma Corpore juhataja Meelis Kubits ütleb, et kuna tal pole võrdlusmomenti, siis publikuarvu ta kommenteerida ei sooviks, aga tagasiside ja üldine õhkkond oli tema hinnangul 5+.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Näiteks Mustpeade Majas toimunud kontsertidel osales virtuaalselt alati paar korda rohkem inimesi, kui sinna saali mahub. See on demagoogiline väide, aga fakt, et ilusal kevadõhtul teeb 400–600 inimest arvuti lahti ja naudib otseülekandes online-kontserti, siiski millestki kõneleb. Ja me näeme statistikat, kui palju inimesed nn kontserdil ajaliselt viibisid. Need ei olnud vaid klikkimised,» rõõmustab Kubits.

Populaarsemad olid esimene kontsert ehk virtuaalne Brunch ise, kus solistid olid Kadri-Ann Sumera ja Atlan Karp, aga ka kontserkava viimane, «Lossimuusika» hooaja lõppkontsert. Ülejäänud olid kõik stabiilselt ühes suurusjärgus. 300–700 live’is, hiljem tuhanded järelvaatamised, mis kestavad siiani.

21.05.2020 23.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto