K, 4.10.2023

Spordi lühiuudised

Facebook
Comments
Thierry Neuville.
Thierry Neuville. Foto: TT NEWS AGENCY/via REUTERS

«Tommi Mäkinen üritas mind Hyundaist ära napsata,» avaldas Thierry Neuville, et sai pakkumise liituda Toyota WRC-meeskonnaga.

Korvpalliliit otsib sõprusmänge

Eesti korvpallikoondise kandidaadid saavad teist nädalat harjutada Mustamäel spordiklubi Nord saalis, endises Tiit Soku korvpallikoolis. Ehkki tuleviku suhtes valitseb teadmatus, otsib alaliit koostöös koondise peatreeneri Jukka Toijalaga mänguvõimalusi. «Juuli lõpuni töötame siin. Seejärel võiks augustis üritada mängida Soome või Lätiga. Seda loomulikult juhul, kui olukord seda võimaldab ning reisimine ja mängimine on tervisele ohutu,» ütles Toijala. Korvpalliliidu peasekretäri Keio Kuhi sõnul ongi praeguse seisuga kõige reaalsem mängida augustis põhjanaabritega – üks siin- ja teine sealpool Soome lahte.

Armstrong kasutas dopingut juba 21-aastaselt

Dopingu tarvitamise tõttu pea kõikidest oma suursaavutustest ilma jäänud endine profirattur Lance Armstrong tunnistas, et hakkas keelatud aineid kasutama juba 21-aastaselt ehk kohe oma profikarjääri alguses. «Olin 21-aastane, kui profiks hakkasin, ja kohe siis hakkasin ka kortisooni kasutama. Tarvitasime praktiliselt kõike, mida kätte saime,» sõnas 1992. aastal Motorola meeskonna palgale pääsenud ameeriklane. Detailsemalt räägib Armstrong dopingu najal üles ehitatud karjäärist ESPNi värskes dokumentaalsarjas «Lance», mille esimene osa on eetris 24. mail.

EOK sai uue sportlaskomisjoni

Kolmapäeva keskööl lõppes Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjoni uue koosseisu hääletus. Järgmisel neljal aastal esindavad Eesti spordi katusorganisatsiooni sportlaskomisjonis sportlaste seisukohti 22st üles seatud kandidaadist üheksa enim hääli saanud sportlast. EOK sportlaskomisjoni koosseis 2020–2024 on järgmine: Gerd Kanter (kergejõustik), Allar Raja (sõudmine), Saskia Alusalu (uisutamine), Ott Kiivikas (kulturism ja fitness), Johanna Talihärm (laskesuusatamine), Kert Toobal (võrkpall), Matz Topkin (paraujumine), Liis Kullerkann (võrkpall) ja Annika Sakkarias (kergejõustik). EOK sportlaskomisjoni eesmärk on esindada sportlaste huve ning edastada nende seisukohti ja soovitusi EOK-le. Komisjon tegeleb aktiivselt ausa mängu vaimus tegutsevate sportlaste õiguste kaitsmisega ning neile suunatud projektide algatamisega.

Neuer jääb Bayernisse

Bundesliga klubi Müncheni Bayern pikendas lepingut väravavahi Manuel Neueriga 2023. aasta juunini. 34-aastane Neuer on Bayerni väravat kaitsnud alates 2011. aastast, saavutanud selle aja jooksul seitse Saksamaa meistritiitlit ja võitnud viis karikavõistlust.

Serie A seadis tähtaja

Itaalia jalgpalliliit kehtestas 20. augusti tähtajaks, mil sealne liigahooaeg peaks lõppenud olema. Tähtaeg seati selline, sest 1. septembril algab uus hooaeg. Sellest hooajast on Serie A-s pidamata veel 12 mänguvooru. Kinnitatud infot, millal liiga uuesti jätkuda võiks, praegu veel pole.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles