Sisukord
AK
Tänane leht
23.05.2020
Eesti Distantsõpe tegi nõrgad veel nõrgemaks (25) Saaremaa surmakutsar sai süüdistuse mõrvas FOTO: Postimees on Maarja Külas populaarne (1) Tänasest saab laevaga Aegnale ja Naissaarele Eesti lühiuudised Keskerakond taastab kriisi toel oma kaotatud hiilgust (8) Kuidas ja kas tappa mutti (1) Majandus Kas börsiinvestorid on hulluks läinud? (5) Facebooki aktsia kerkis rekordkõrgele Suletud piirid maksab kinni kohalik hobimeresõitja (4) Merenduse lühiuudised Välismaa Baltlased himustavad lisaraha Rail Balticule (9) Peking tugevdab haaret Hongkongi ümber (2) USAs sündisid arstide sekkumiseta eostatud identsed nelikud Arvamus Juhtkiri: haridus algab kodust (5) Aleksei Lotman: üraskid metsa kallal (7) Must ratsu talitab ikka tasa ja targu Igast küljest haisev eelnõu Punaste piiride kaitsja 75 aastat Pipi Pikksukaga Sport Ville Arikese kolumn: Eesti jalgpalli uus normaalsus? Ehk kastist liiga väljas Spordi lühiuudised «Laval võid sa kõik ära petta, kuid looduses suudad petta ainult ennast.» Ülevaade ⟩ Spordiliigade lõpetamisel jäi kindel muster joonistamata Pilk minevikku ⟩ Mees, kes julges spordimaailmas esimesena kanda sinimustvalget Merendus Suletud piirid maksab kinni kohalik hobimeresõitja (4) Merenduse lühiuudised Tallinn Tänasest saab laevaga Aegnale ja Naissaarele AK Viin õpetab looma täiuslikku linna (14) Intervjuu: kuidas Helsingi kliima- ambitsioonist läbi imbus Jüri Engelbrecht: ühiskondade arengust pikemas perspektiivis (11) Julia Laffranque: kohtute kohus (2) Kristjan Järvan: Võõrtööjõu ülehinnatud väärtus (120) EKI keelekool: aasta looma nime saladus Digikultuur. Televisioon platvormide ajastul (2) Vikerkaar loeb. Sajanditagune rahuleping Kuidas arvustada feministlikku kirjandust? (10) Rutiinist ja järjekindlusest inimeste kõrvaldamisel 1980ndate metsikud amatöörfilmid: igal keedisel oma hallitus Nädala plaat: Seks, mälestused, keha- ja häälemängud Aja auk. Ian Curtis 40 Juurikas. Lollid looduskaitse alla (1) Juurikas. Kiri hooldekodust (1) Arter Edward Laane: « Mul on väga kurb, kui noored hakkavad kaebekirju kirjutama!» (6) Koroonakriis pigistas õpetajatest viimast (1) 76 päeva töövarjuna maailma ookeanidel Kolm kõige paremat karjäärivõimalust Eestis (1) Naabritele külla: matka Lätimaal, meeliskle Leedumaal Mis on vaese mehe spargel? Elu autoelamus. Sõiduproov kämperi ja kõigi mugavustega (1) VIDEO. Tiina Talumehe saltod vabas stiilis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aja auk. Ian Curtis 40

3 min lugemist
Jan Curtis  FOTO: Rights Managed/becker Films/Claraflora/Em M

Joy Divisioni laulja Ian Curtis poos ennast üles 18. mail 1980, ta oli 23. Siis, kui vähemalt Eestis õitsevad toomingad ja inimesed panevad kartulit maha. Sellest räägitakse kui tärkamise ajast. Aga ilmselt sellevõrra rohkem võivad surmad ja seiskumised tekitada sinna kontrasti. Mu enda isiklik esimene ja kindlasti mõjukaim surmakogemus pärineb samuti maist, olin siis viiene ja suri mu vanaisa. Matustel oli palav ilm ja kogu see leina tumeduse ja ilma heleduse kontrast on jätnud mulle kuhugi ühe küllaltki mõjuka jälje. Sellise jälje, mille otsimiseks ei tule väga sügavale psüühesse kaevuda, vaid sellega võib kontakti saada üsna hõlpsasti.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Enne kui Ian Curtis end oma köögis üles poos, vaatas ta Werner Herzogi filmi «Stroszek» (kuulus filmikriitik Roger Ebert on öelnud, et tegemist on ühe veidraima filmiga, mida ta on näinud) ja kuulas Iggy Popi plaati «Idiot». (Selle plaadi produtsent oli tema iidol David Bowie. Kui Michael Winterbottomi filmis «24 Hour Party People» võrreldakse Curtise kuuldes tema esitust Bowie omaga, on ta korraks väga pahane, sest Bowie laulis loos «All The Young Dudes», kuidas 25sena peaks ära surema, aga ei käitunud oma sõnade järgi.) Sellised detailid hakkavad müüdi loomisel muidugi kaasa mängima.

22.05.2020 25.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto