Sisukord
Arter
Tänane leht
23.05.2020
Eesti Distantsõpe tegi nõrgad veel nõrgemaks (25) Saaremaa surmakutsar sai süüdistuse mõrvas FOTO: Postimees on Maarja Külas populaarne (1) Tänasest saab laevaga Aegnale ja Naissaarele Eesti lühiuudised Keskerakond taastab kriisi toel oma kaotatud hiilgust (8) Kuidas ja kas tappa mutti (1) Majandus Kas börsiinvestorid on hulluks läinud? (5) Facebooki aktsia kerkis rekordkõrgele Suletud piirid maksab kinni kohalik hobimeresõitja (4) Merenduse lühiuudised Välismaa Baltlased himustavad lisaraha Rail Balticule (9) Peking tugevdab haaret Hongkongi ümber (2) USAs sündisid arstide sekkumiseta eostatud identsed nelikud Arvamus Juhtkiri: haridus algab kodust (5) Aleksei Lotman: üraskid metsa kallal (7) Must ratsu talitab ikka tasa ja targu Igast küljest haisev eelnõu Punaste piiride kaitsja 75 aastat Pipi Pikksukaga Sport Ville Arikese kolumn: Eesti jalgpalli uus normaalsus? Ehk kastist liiga väljas Spordi lühiuudised «Laval võid sa kõik ära petta, kuid looduses suudad petta ainult ennast.» Ülevaade ⟩ Spordiliigade lõpetamisel jäi kindel muster joonistamata Pilk minevikku ⟩ Mees, kes julges spordimaailmas esimesena kanda sinimustvalget Merendus Suletud piirid maksab kinni kohalik hobimeresõitja (4) Merenduse lühiuudised Tallinn Tänasest saab laevaga Aegnale ja Naissaarele AK Viin õpetab looma täiuslikku linna (14) Intervjuu: kuidas Helsingi kliima- ambitsioonist läbi imbus Jüri Engelbrecht: ühiskondade arengust pikemas perspektiivis (11) Julia Laffranque: kohtute kohus (2) Kristjan Järvan: Võõrtööjõu ülehinnatud väärtus (120) EKI keelekool: aasta looma nime saladus Digikultuur. Televisioon platvormide ajastul (2) Vikerkaar loeb. Sajanditagune rahuleping Kuidas arvustada feministlikku kirjandust? (10) Rutiinist ja järjekindlusest inimeste kõrvaldamisel 1980ndate metsikud amatöörfilmid: igal keedisel oma hallitus Nädala plaat: Seks, mälestused, keha- ja häälemängud Aja auk. Ian Curtis 40 Juurikas. Lollid looduskaitse alla (1) Juurikas. Kiri hooldekodust (1) Arter Edward Laane: « Mul on väga kurb, kui noored hakkavad kaebekirju kirjutama!» (6) Koroonakriis pigistas õpetajatest viimast (1) 76 päeva töövarjuna maailma ookeanidel Kolm kõige paremat karjäärivõimalust Eestis (1) Naabritele külla: matka Lätimaal, meeliskle Leedumaal Mis on vaese mehe spargel? Elu autoelamus. Sõiduproov kämperi ja kõigi mugavustega (1) VIDEO. Tiina Talumehe saltod vabas stiilis Meelelahutus Koomiks Sudoku

76 päeva töövarjuna maailma ookeanidel

5 min lugemist
Ivar Kasema sõnul tundis ta gaasitankeriga ookeanil viibides paradoksaalsel moel palju suuremat vabadust, kui eraolukorra aegsesse Tallinnasse jõudes. Foto on tehtud paadist teel Las Palmasesse FOTO: Erakogu

Ivar Kasema läks 12. veebruaril tutvuma võimaliku uue ametiga LNG gaasitankeril. Esialgu plaanitud kolmenädalane õpipoisiaeg päädis aga koroonapandeemia tõttu kahe ja poole kuuse mereseiklusega.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eks enamik meist mäletab seda aega tänavuse talve lõpuosas, kui uus koroonaviirus kõlas kui mingi kauge häda kusagil teises maailma servas. Sarnaselt SARSi ja linnugripiga tundus see kellegi teise mure, mis meist kaarega mööda käib. Ühtäkki hakkas see aga nagu paha hais kiirelt üle maailma levima, jõudes ka meieni, ning distantseerida end sellest oli peaaegu võimatu.

45-aastane Ivar Kasema tunnistab aga, et temani pole viiruse tõeline olemus senini päriselt jõudnud, sest kriisi tuleku ja selle kõrghetked veetis ta justkui teisel planeedil.

Varem peamiselt kontoriametnikuna töötanud Kasema otsustas ühel päeval midagi uut proovida ning jõudis selle käigus otsaga gaasitankerile, kus oli vaja teha laeva kuivdokki mineku ettevalmistustöid.

«Läksin esialgu tutvuma, kas selline asi üldse sobib mulle. Et aeg kaotsi ei läheks, tehakse selliseid eeltöid samal ajal, kui tanker veab oma lasti,» selgitab ta.

22.05.2020 25.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto