Sisukord
Arvamus
Postimees
25.05.2020
Eesti Maasikakasvatajad paljastavad tööjõu leidmise tegeliku takistuse (45) Eesti lühiuudised Usalduse puuduse vili: lapsed otsivad rahu ja hoidmist ohtlikest kohtadest Surmakutsari ohver: ma ei tahagi ta kahetsust kuulda! UUS HINNAREKORD ⟩ Olev Subbi maal tegi ajalugu (3) Majandus Coca-Colas kehtisid uued standardid juba enne koroonakriisi Majanduse lühiuudised Ameerika ikoonist on järel hale vari Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Itaalia avanemine jätab turismi hätta (1) Välismaa lühiuudised Johnson andis reegleid rikkunud nõunikule armu PÕHJALA VAADE ⟩ Taanis järgnes viiruselainele küsimuste tulv (5) Arvamus Juhtkiri: Sõda maasikate pärast (18) Olesja Lagašina: Kõik oleme ühes paadis (1) Elke Lillemets: Maasikad ja orjatöö (71) Rait Maruste: Koalitsioon, lugege põhiseadust! (38) Andres Aavik: Ajale jalgu jäänud ettevõtteid ootab kiire lõpp (5) Els Heinsalu: Kust sa tead? (2) Kultuur Kertu Saks: kulka jääb piiride seadmisel paindlikuks Trummirünnakut asendas trummirännak Sport Toivo Asmer: Eesti autosport vajab arenguks uut lähenemist Spordi lühiuudised Kalju kaotas punkte, õiged mängud algamas Euroopa esimene koroonapatsient räägib oma karmi loo (3) Spordialaliidud võivad loodetud kriisitoetusest ilma jääda Tartu Tehasetööline päästis oma vahetusekaaslase elu (1) Nils Niitra: mis te meie Supilinnaga tegite? (4) Aet Rebane: aga me ei võta ju kriisi ees solidaarset vastutust (1) Tartu lühiuudised Ostjad on poodides tagasi Südaööjooksu eestvedaja Marek Pihlak kolis oma võistluse internetti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aet Rebane: aga me ei võta ju kriisi ees solidaarset vastutust

3 min lugemist
 Aet Rebane FOTO: Kristjan Teedema

Vahetult pärast eriolukorda tundub kõige vastikum mõte, et see võib tagasi tulla. Asjatundjad arvavad, et tuleb uus koroonalaine. Sügisel ehk. ​Praegu on mõistlik hetk tagasi vaadata ja mõelda, mida teha teisiti, kui see peakski juhtuma.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Talvel ei uskunud kohalik üldsus, et asi nii kaugele läheb. Oli rohkem nagu neil-seal-kaugel-haigus, selliseid ju varemgi olnud. Nähtavasti ei uskunud terviseamet ega kõrgemad võimkandjadki. Uskunuks, oleks ehk rohkem ettevalmistusi tehtud.

Kui asi juba hakkas käest minema, löödi tingimustega kõigile sama luuaga. Kriisi korral peavad reeglid olema sellised nagu karja lastega soos matkates – ühesed ja selged, keegi ei tohi lollitada. Eriolukord ongi sellepärast eriolukord, et see on teistmoodi, eriline. Inimesed allusid. Saadi aru ohust. Pealegi, viirus oli uus ja võõras, see pelutas.

23.05.2020 26.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto