Spordialaliidud võivad loodetud kriisitoetusest ilma jääda

Piirangud vähendavad kasiinode lahtiolekuaega. FOTO: John Locher/AP

15. aprillil vastu võetud riigi lisaeelarvega said spordialaliidud kaks miljonit eurot täiendavat toetust. Kui 1,2-miljoniline meede pallimängude kõrgliigadele jõuab kohe-kohe lõppjaama, siis 800 000-eurose alaliitude toetuse kohal ripuvad küsimärgid.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Enamikule kultuuriministeeriumi kriisitoetusmeetmetele (muuseumid, teatrid, muusika, film, kujutav kunst, disain) on avalduste esitamine lõppenud, spordialaliitudele mõeldud taotlustevoor pole aga veel avanenudki. Ministeeriumi kodulehel ilutseb tekst: info tulekul. Spordivaldkonna asekantslerilt Tarvi Pürnilt põhjust uurides selgub, et viive on tingitud tekkinud maksuaugust. «Meetme edasilükkumisel on lihtne ja praktiline põhjus. Kuna eriolukorra ajal olid kasiinod suletud, vähenes oluliselt hasartmängumaksu laekumine. See on aga spordirahastuse oluline allikas,» selgitas Pürn.

Seetõttu lähebki alaliitudele planeeritud kriisitoetus praegu hoopis vähenema hakanud maksulaekumise katteks. Abi loodetakse saada riigilt. «Oleme esitanud valitsusele taotluse hasartmängumaksust tuleneva alalaekumise kompenseerimiseks. Kui taotlus rahuldatakse, saame alaliitude jätkusuutlikkuse meetme esialgsel kujul avada. Kui otsustatakse, et puudujääki ei kompenseerita, peame arvestama toetusmeetme osalise vähenemisega ning 800 000 euroga tuleb katta ka hasartmängumaksu alalaekumist,» selgitas spordi asekantsler.

23.05.2020 26.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto