Sisukord
Sport
Postimees
25.05.2020
Eesti Maasikakasvatajad paljastavad tööjõu leidmise tegeliku takistuse (45) Eesti lühiuudised Usalduse puuduse vili: lapsed otsivad rahu ja hoidmist ohtlikest kohtadest Surmakutsari ohver: ma ei tahagi ta kahetsust kuulda! UUS HINNAREKORD ⟩ Olev Subbi maal tegi ajalugu (3) Majandus Coca-Colas kehtisid uued standardid juba enne koroonakriisi Majanduse lühiuudised Ameerika ikoonist on järel hale vari Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Itaalia avanemine jätab turismi hätta (1) Välismaa lühiuudised Johnson andis reegleid rikkunud nõunikule armu PÕHJALA VAADE ⟩ Taanis järgnes viiruselainele küsimuste tulv (5) Arvamus Juhtkiri: Sõda maasikate pärast (18) Olesja Lagašina: Kõik oleme ühes paadis (1) Elke Lillemets: Maasikad ja orjatöö (71) Rait Maruste: Koalitsioon, lugege põhiseadust! (38) Andres Aavik: Ajale jalgu jäänud ettevõtteid ootab kiire lõpp (5) Els Heinsalu: Kust sa tead? (2) Kultuur Kertu Saks: kulka jääb piiride seadmisel paindlikuks Trummirünnakut asendas trummirännak Sport Toivo Asmer: Eesti autosport vajab arenguks uut lähenemist Spordi lühiuudised Kalju kaotas punkte, õiged mängud algamas Euroopa esimene koroonapatsient räägib oma karmi loo (3) Spordialaliidud võivad loodetud kriisitoetusest ilma jääda Tartu Tehasetööline päästis oma vahetusekaaslase elu (1) Nils Niitra: mis te meie Supilinnaga tegite? (4) Aet Rebane: aga me ei võta ju kriisi ees solidaarset vastutust (1) Tartu lühiuudised Ostjad on poodides tagasi Südaööjooksu eestvedaja Marek Pihlak kolis oma võistluse internetti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Spordialaliidud võivad loodetud kriisitoetusest ilma jääda

2 min lugemist
Suletud kasiinod mõjutavad oluliselt ka spordi rahastamist. FOTO: John Locher/AP

15. aprillil vastu võetud riigi lisaeelarvega said spordialaliidud kaks miljonit eurot täiendavat toetust. Kui 1,2-miljoniline meede pallimängude kõrgliigadele jõuab kohe-kohe lõppjaama, siis 800 000-eurose alaliitude toetuse kohal ripuvad küsimärgid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Enamikule kultuuriministeeriumi kriisitoetusmeetmetele (muuseumid, teatrid, muusika, film, kujutav kunst, disain) on avalduste esitamine lõppenud, spordialaliitudele mõeldud taotlustevoor pole aga veel avanenudki. Ministeeriumi kodulehel ilutseb tekst: info tulekul. Spordivaldkonna asekantslerilt Tarvi Pürnilt põhjust uurides selgub, et viive on tingitud tekkinud maksuaugust. «Meetme edasilükkumisel on lihtne ja praktiline põhjus. Kuna eriolukorra ajal olid kasiinod suletud, vähenes oluliselt hasartmängumaksu laekumine. See on aga spordirahastuse oluline allikas,» selgitas Pürn.

Seetõttu lähebki alaliitudele planeeritud kriisitoetus praegu hoopis vähenema hakanud maksulaekumise katteks. Abi loodetakse saada riigilt. «Oleme esitanud valitsusele taotluse hasartmängumaksust tuleneva alalaekumise kompenseerimiseks. Kui taotlus rahuldatakse, saame alaliitude jätkusuutlikkuse meetme esialgsel kujul avada. Kui otsustatakse, et puudujääki ei kompenseerita, peame arvestama toetusmeetme osalise vähenemisega ning 800 000 euroga tuleb katta ka hasartmängumaksu alalaekumist,» selgitas spordi asekantsler.

23.05.2020 26.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto