Sisukord
Arvamus
Tänane leht
25.05.2020
Eesti Maasikakasvatajad paljastavad tööjõu leidmise tegeliku takistuse (45) Eesti lühiuudised Usalduse puuduse vili: lapsed otsivad rahu ja hoidmist ohtlikest kohtadest Surmakutsari ohver: ma ei tahagi ta kahetsust kuulda! UUS HINNAREKORD ⟩ Olev Subbi maal tegi ajalugu (3) Majandus Coca-Colas kehtisid uued standardid juba enne koroonakriisi Majanduse lühiuudised Ameerika ikoonist on järel hale vari Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Itaalia avanemine jätab turismi hätta (1) Välismaa lühiuudised Johnson andis reegleid rikkunud nõunikule armu PÕHJALA VAADE ⟩ Taanis järgnes viiruselainele küsimuste tulv (5) Arvamus Juhtkiri: Sõda maasikate pärast (18) Olesja Lagašina: Kõik oleme ühes paadis (1) Elke Lillemets: Maasikad ja orjatöö (71) Rait Maruste: Koalitsioon, lugege põhiseadust! (38) Andres Aavik: Ajale jalgu jäänud ettevõtteid ootab kiire lõpp (5) Els Heinsalu: Kust sa tead? (2) Kultuur Kertu Saks: kulka jääb piiride seadmisel paindlikuks Trummirünnakut asendas trummirännak Sport Toivo Asmer: Eesti autosport vajab arenguks uut lähenemist Spordi lühiuudised Kalju kaotas punkte, õiged mängud algamas Euroopa esimene koroonapatsient räägib oma karmi loo (3) Spordialaliidud võivad loodetud kriisitoetusest ilma jääda Tartu Tehasetööline päästis oma vahetusekaaslase elu (1) Nils Niitra: mis te meie Supilinnaga tegite? (4) Aet Rebane: aga me ei võta ju kriisi ees solidaarset vastutust (1) Tartu lühiuudised Ostjad on poodides tagasi Südaööjooksu eestvedaja Marek Pihlak kolis oma võistluse internetti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elke Lillemets: Maasikad ja orjatöö

5 min lugemist
  • Maasikakorjajad saavad sama suurt palka nagu tuhanded Eesti haridustöötajad.
  • Palgahüvitised kriisi ajal hoiavad töötuid inimesi põllult eemal.
  • Korjajad, keda maasikakasvatajad siia ootavad, on tootjatele juba tuttavad.
Elke Lillemets FOTO: Elke Lillemets

Maasikakasvajatevastase sõjakäigu tuum ei ole loomulikult maasikas, vaid tublid välismaa inimesed, kes meil siin sama tublide eestlaste kõrval hooajatööd teevad, kirjutab Eesti Maasikakasvatajate Liidu juhatuse liige Elke Lillemets.

Maasikakasvatajad ei ole orjapidajad. Me pakume normaalseid töötingimusi ja maksame head palka. Tubli maasikakorjaja saab 1000–1200 eurot kuus kätte. Samas suurusjärgus saavad Eestis palka tuhanded haridustöötajad, aga erinevalt neist maasikakorjajatelt kõrgharidust ei nõuta. Kas riik võiks sel juhul lõpetada haridussüsteemi mehitamise orjatööjõuga? Või suuname ka pedagoogid põllutööle, õpilastele lisaks?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ukrainlased ei võta Eesti inimeste tööd ära. Eesti inimesed, kes oskuste, teadmiste, hariduse jms pärast teevad lihtsamat tööd, teevad seda pigem n-ö rikastes riikides. Ümberõpe ei pane õpetajat armastama lüpsjatööd ja iga töötuks jäänud kassapidaja ei ole valmis maasikaid korjama.

23.05.2020 26.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto