Sisukord
Välismaa
Tänane leht
25.05.2020
Eesti Maasikakasvatajad paljastavad tööjõu leidmise tegeliku takistuse (45) Eesti lühiuudised Usalduse puuduse vili: lapsed otsivad rahu ja hoidmist ohtlikest kohtadest Surmakutsari ohver: ma ei tahagi ta kahetsust kuulda! UUS HINNAREKORD ⟩ Olev Subbi maal tegi ajalugu (3) Majandus Coca-Colas kehtisid uued standardid juba enne koroonakriisi Majanduse lühiuudised Ameerika ikoonist on järel hale vari Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Itaalia avanemine jätab turismi hätta (1) Välismaa lühiuudised Johnson andis reegleid rikkunud nõunikule armu PÕHJALA VAADE ⟩ Taanis järgnes viiruselainele küsimuste tulv (5) Arvamus Juhtkiri: Sõda maasikate pärast (18) Olesja Lagašina: Kõik oleme ühes paadis (1) Elke Lillemets: Maasikad ja orjatöö (71) Rait Maruste: Koalitsioon, lugege põhiseadust! (38) Andres Aavik: Ajale jalgu jäänud ettevõtteid ootab kiire lõpp (5) Els Heinsalu: Kust sa tead? (2) Kultuur Kertu Saks: kulka jääb piiride seadmisel paindlikuks Trummirünnakut asendas trummirännak Sport Toivo Asmer: Eesti autosport vajab arenguks uut lähenemist Spordi lühiuudised Kalju kaotas punkte, õiged mängud algamas Euroopa esimene koroonapatsient räägib oma karmi loo (3) Spordialaliidud võivad loodetud kriisitoetusest ilma jääda Tartu Tehasetööline päästis oma vahetusekaaslase elu (1) Nils Niitra: mis te meie Supilinnaga tegite? (4) Aet Rebane: aga me ei võta ju kriisi ees solidaarset vastutust (1) Tartu lühiuudised Ostjad on poodides tagasi Südaööjooksu eestvedaja Marek Pihlak kolis oma võistluse internetti Meelelahutus Koomiks Sudoku

KOHALIK VAADE ⟩ Itaalia avanemine jätab turismi hätta

3 min lugemist
  • Kohalikud elanikud on aastate jooksul Rooma kesklinnast aina kaugemale surutud.
  • Nüüd on tänu turismile elus püsivad restoranid ja majutusasutused hädas.
  • Turistidest elatuvad ettevõtted näevad praegust Itaalia avanemist kahjulikuna.
  • Kes peaks praeguse olukorra eest vastutama?
Suveniiripood Rooma kesklinnas. FOTO: ALBERTO PIZZOLI/AFP/Scanpix

Kui rääkisin oma roomlasest sõbrale, kuidas enne koroonaviirusest tingitud piiranguid ühes ilusas kesklinnarestoranis klaasi majaveini eest kümme eurot maksin, küsis ta, kas ma tõesti käisin õhtustamas Rooma ajaloolises keskuses. «Roomlased seal ei käi, see on ainult turistidele,» sõnas ta.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Maailmas leidub riike, kus selline hind veini eest on normaalne. Itaalias mitte – kesklinnast eemal kenades toidubaarides maksab klaas veini kolm kuni viis eurot.

Muidugi tuleb ette kõike. Mõned veini- ja toidubaarid (osteria’d ja trattoria’d) ajaloolises keskuses pakuvad taskukohasemaid hindu, aga džässkontsert ja õhtusöök näiteks kaunil Via Marguttal on mõeldud vaid eriliseks puhuks. Roomas maskeerutakse sellistel erijuhtudel turistideks. Kõike nauditakse täielikult ja kõik on perfektne. Seda hetkeni, mil saabub arve.

Hinnad on oludele vastavad. Poodide ja restoranide omanikud maksavad hingehinda, et saada oma kasutusse mõni ruutmeeter ühe või teise Itaalia linna ajaloolises keskuses. «Ma maksan 9500 eurot kuus ja 80 protsenti minu klientidest on välismaalased,» ütles Navona väljaku kõrval asuva toidubaari L’Orso 80 omanik Armando.

Ta on otsustanud restorani taas avada, et teenida ellujäämiseks vajalik raha.

23.05.2020 26.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto