Sisukord
Välismaa
Tänane leht
25.05.2020
Eesti Maasikakasvatajad paljastavad tööjõu leidmise tegeliku takistuse (45) Eesti lühiuudised Usalduse puuduse vili: lapsed otsivad rahu ja hoidmist ohtlikest kohtadest Surmakutsari ohver: ma ei tahagi ta kahetsust kuulda! UUS HINNAREKORD ⟩ Olev Subbi maal tegi ajalugu (3) Majandus Coca-Colas kehtisid uued standardid juba enne koroonakriisi Majanduse lühiuudised Ameerika ikoonist on järel hale vari Välismaa KOHALIK VAADE ⟩ Itaalia avanemine jätab turismi hätta (1) Välismaa lühiuudised Johnson andis reegleid rikkunud nõunikule armu PÕHJALA VAADE ⟩ Taanis järgnes viiruselainele küsimuste tulv (5) Arvamus Juhtkiri: Sõda maasikate pärast (18) Olesja Lagašina: Kõik oleme ühes paadis (1) Elke Lillemets: Maasikad ja orjatöö (71) Rait Maruste: Koalitsioon, lugege põhiseadust! (38) Andres Aavik: Ajale jalgu jäänud ettevõtteid ootab kiire lõpp (5) Els Heinsalu: Kust sa tead? (2) Kultuur Kertu Saks: kulka jääb piiride seadmisel paindlikuks Trummirünnakut asendas trummirännak Sport Toivo Asmer: Eesti autosport vajab arenguks uut lähenemist Spordi lühiuudised Kalju kaotas punkte, õiged mängud algamas Euroopa esimene koroonapatsient räägib oma karmi loo (3) Spordialaliidud võivad loodetud kriisitoetusest ilma jääda Tartu Tehasetööline päästis oma vahetusekaaslase elu (1) Nils Niitra: mis te meie Supilinnaga tegite? (4) Aet Rebane: aga me ei võta ju kriisi ees solidaarset vastutust (1) Tartu lühiuudised Ostjad on poodides tagasi Südaööjooksu eestvedaja Marek Pihlak kolis oma võistluse internetti Meelelahutus Koomiks Sudoku

PÕHJALA VAADE ⟩ Taanis järgnes viiruselainele küsimuste tulv

3 min lugemist
  • Taanis vajas puhangu haripunktis intensiivravi arvatust vähem patsiente.
  • Kriitikud süüdistavad peaministrit ülereageerimises.
  • Terviseamet ei soovitanud peaministril ühiskonda lukku panna.
  • Opositsioon soovib uurimisega hinnata valitsuse toimetulekut.
Taani peaminister Mette Frederiksen reageeris kriitikute sõnul piirangutega üle. FOTO: HENNING BAGGER/AFP/Scanpix

Pärast koroonaviiruse puhangu pidurdamist ja ühiskondade järkjärgulist taasavamist manitsevad eksperdid ja poliitikud inimesi ettevaatlikkusele, et ära hoida uus Covid-19 laine.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pilk Põhjalasse näitab, et lisaks ennetusele ja ettevalmistustele võimalikuks uueks haiguspuhanguks tuleb ekspertidel ja poliitikutel tegeleda aina häälekamalt esitatud küsimuste tulvaga, mis ei jäta kivi kivi peale.

Taani avalikkus sai hiljuti teada, et nakkushaiguste ja bioloogiliste ohtude ennetuse eest vastutava riikliku seerumiinstituudi (SSI) arvutused ja prognoosid Covid-19 leviku kohta olid vigased. Norras mõisteti prognooside ja tegelikkuse lahknevust juba varem.

Kui SSI märtsi lõpu andmetel kukkus nakkuskordaja Taanis ajavahemikus 12.–24. märtsini 2,6-lt 1,4-le, siis ajalehe Berlingske hilisemad arvutused näitasid, et 12. märtsil oli nakkuskordaja vaid 1,5 ja 24. märtsil 1,3.

23.05.2020 26.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto