Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
26.05.2020
Eesti Koroonaäpp võib valmida jaanipäevaks Eesti laeva meeskonnal avastati koroonaviirus Eesti lühiuudised Vabaerakond ja Elurikkuse Erakond panevad valimisteks seljad kokku (1) Saatuslikud tunnid, mis nõudsid Leito elu Fotojahi saak: kohevast karust uhkes kuues lutikateni Majandus Põhimõtteline vaidlus võib kaasa tuua ajaloolise pöörde (5) Majanduse lühiuudised Eesti lennunduses algas koondamine (1) Välismaa Kohalik vaade ⟩ Kriis kütab pingeid Hispaania ühiskonnas ja poliitikas KOMMENTAAR. «Detailide pärast muretseme homme»-kõnelused kulgevad vanal kursil Ühendriigid hoiatasid Hiinat sanktsioonidega Moskvas suri «Hitleri alligaator» Karantiiniaja kitsikus muudab näljased linnarotid agressiivseks (2) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: üks hoop, kaks kärbest Martin Kutti: piirangud lihtrahvale (4) Edward Lucas: Praha asub Viinist läänes Akadeemikud: sammud elamist vääriva tuleviku poole (1) Urmo Saareoja: autoüritused tulid vahepeatusena Tõlkes leitud Eesti: kas Eestis leiab tee inglise keeles? Kultuur Arvustus ⟩ Vabadus on orjus (51) Arvustus ⟩ Armastus ülemate vastu (3) Sport Tõnistet häirib asjaolu, et Sõõrumaa keskendub rahale (6) Euroliiga hooaeg on ametlikult läbi Tervis Koroonakriis survestab äreva ootusega Tervise lühiuudised Tallinn Naissaarele ja Aegnale hakkab sõitma uus laev Tartu Koroonauuringu kolmas nädal annab hinnangu vabamaks muutunud oludele Jalakäijate ohutuse peale tuleks rohkem mõelda Aksel Part: Tartu uus suund Kohus mõistis väidetava rünnaku ohvri valeütluste andmises süüdi (8) Bussiinfosüsteemi tablood olid terve eriolukorra aja remondis Tartu lühiuudised Maasikakasvatajate mure hakkab kajastuma eestimaise marja hinnas (40) Kevadilm meelitas inimesed peenrasse (1) Näitus, mis tekitab hajusaid ja ebamääraseid meeleolusid Kultuuri lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Bussiinfosüsteemi tablood olid terve eriolukorra aja remondis

1 min lugemist
Pauluse bussipeatuse bussiinfotabloo on juba nädalaid remondis. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu ühistranspordi reaalaja infosüsteemis peaks bussipeatustes kokku 54 tablood jagama teavet, mis on kell ja millal väljuvad järgmised bussid. Eile oli neist puudu neli ja neist neljast kolm omakorda terve eriolukorra aja, märtsist saadik. Nõnda siis on peatuses küll kandur, mida ka võllapuuks kutsutakse, aga tablood, mida kanda, ei ole.

Tartu ühistranspordi peaspetsialist Madis Oona ütles, et tablood on saadetud remonti ja ei ole teada, millal need tagasi jõuavad.

«Kui ei saa korda teha kohapeal, võetakse need maha ja saadetakse Tallinna, kus nad ilmselt hakkavad varuosi ootama. Kui korda saavad, pannakse tagasi. Praegu on maru lihtne öelda, et varuosad on koroona tõttu kinni, ja kaks kuud ei juhtunud midagi,» ütles Oona. «Mõned kastid on väga kiiresti tagasi tulnud. Ma ei oska öelda, millest see sõltub, nad ei pea midagi põhjendama. Mina ei ole ammu suhelnud.»

Tablookaste remondib Volta Lumen, mille esindaja jäi eile tabamatuks.

Oona rääkis, et ettevõtja teeb remondi garantiikorras, kui keegi ei ole tabloosid lõhkunud. Praegu on teemaks rikked. Näiteks on ette tulnud, et tabloode mõlemad küljed lähevad üleni kollaseks. Mõnikord aitab selle vastu tarkvara värskendamine, kuid tablood on tulnud ka remonti viia, sest viga kohe kõrvaldada ei saa.

Infotablood puuduvad praegu Pauluse kiriku juures, Kesklinna, Triigi ja Rahu peatuses.

Tablood on Eestis valmistatud, reaalaja infosüsteem hakkas Tartu ühistranspordis tööle 2013. aastal.

Seotud lood
25.05.2020 27.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto