Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
26.05.2020
Eesti Koroonaäpp võib valmida jaanipäevaks Eesti laeva meeskonnal avastati koroonaviirus Eesti lühiuudised Vabaerakond ja Elurikkuse Erakond panevad valimisteks seljad kokku (1) Saatuslikud tunnid, mis nõudsid Leito elu Fotojahi saak: kohevast karust uhkes kuues lutikateni Majandus Põhimõtteline vaidlus võib kaasa tuua ajaloolise pöörde (5) Majanduse lühiuudised Eesti lennunduses algas koondamine (1) Välismaa Kohalik vaade ⟩ Kriis kütab pingeid Hispaania ühiskonnas ja poliitikas KOMMENTAAR. «Detailide pärast muretseme homme»-kõnelused kulgevad vanal kursil Ühendriigid hoiatasid Hiinat sanktsioonidega Moskvas suri «Hitleri alligaator» Karantiiniaja kitsikus muudab näljased linnarotid agressiivseks (2) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: üks hoop, kaks kärbest Martin Kutti: piirangud lihtrahvale (4) Edward Lucas: Praha asub Viinist läänes Akadeemikud: sammud elamist vääriva tuleviku poole (1) Urmo Saareoja: autoüritused tulid vahepeatusena Tõlkes leitud Eesti: kas Eestis leiab tee inglise keeles? Kultuur Arvustus ⟩ Vabadus on orjus (51) Arvustus ⟩ Armastus ülemate vastu (3) Sport Tõnistet häirib asjaolu, et Sõõrumaa keskendub rahale (6) Euroliiga hooaeg on ametlikult läbi Tervis Koroonakriis survestab äreva ootusega Tervise lühiuudised Tallinn Naissaarele ja Aegnale hakkab sõitma uus laev Tartu Koroonauuringu kolmas nädal annab hinnangu vabamaks muutunud oludele Jalakäijate ohutuse peale tuleks rohkem mõelda Aksel Part: Tartu uus suund Kohus mõistis väidetava rünnaku ohvri valeütluste andmises süüdi (8) Bussiinfosüsteemi tablood olid terve eriolukorra aja remondis Tartu lühiuudised Maasikakasvatajate mure hakkab kajastuma eestimaise marja hinnas (40) Kevadilm meelitas inimesed peenrasse (1) Näitus, mis tekitab hajusaid ja ebamääraseid meeleolusid Kultuuri lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kevadilm meelitas inimesed peenrasse

1 min lugemist
Huno Eller paremal. FOTO: Margus Ansu

Laupäev üllatas suure soojaga ning see meelitas inimesed kodust välja. Ennelõunal oli palju sagimist Tartu avaturul, kus peamiselt läksid kaubaks tomati-, kurgi- ja paprikataimed ning teised istikud. Mõned neist jõudsid ka Tartu maheaeda, mille tegusad liikmed laupäeval oma maalapil askeldasid.

Annelinnas Lammi tee ääres on uus, möödunud aastal loodud aiamaade kogum, mille eestvedaja on MTÜ Tartu Maheaed. Et aed on uus, on askeldajad samuti uued. Esimest aastat tegutseb maheaias ka Huno Eller, kes laupäeval maad kaevas ning värskeid peenraid rajas.

Gert-Revon ja Tomi-Dailan FOTO: Margus Ansu

Aias toimetas samuti Kristel Deket koos poegade Gert-Revoni ja Tomi-Dailaniga. «Meil on maalapp võetud kolme pere peale, teeme kõik tööd koos ja siis, kui saagikoristus käes, jagame omavahel sõbralikult ära,» rääkis ta. Deketi aiamaal ajas värske kartul juba lehti. Lisaks kasvasid ka punapeet, porgand ja muidugi maasikad. Avamaale läheb kasvama ka kurk. Väimees pidi Deketi sõnul maalapile ehitama veel kasvuhoone, kus pere saab tomateid kasvatada.

Lisaks igaühe enda maalapikesele on ühine maa, kus kasvavad kartul ja viljapuud. 

MTÜ Tartu Maheaed Lammi aed.   FOTO: Margus Ansu
Seotud lood
25.05.2020 27.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto