Sisukord
Sport
Postimees
26.05.2020
Eesti Koroonaäpp võib valmida jaanipäevaks Eesti laeva meeskonnal avastati koroonaviirus Eesti lühiuudised Vabaerakond ja Elurikkuse Erakond panevad valimisteks seljad kokku (1) Saatuslikud tunnid, mis nõudsid Leito elu Fotojahi saak: kohevast karust uhkes kuues lutikateni Majandus Põhimõtteline vaidlus võib kaasa tuua ajaloolise pöörde (5) Majanduse lühiuudised Eesti lennunduses algas koondamine (1) Välismaa Kohalik vaade ⟩ Kriis kütab pingeid Hispaania ühiskonnas ja poliitikas KOMMENTAAR. «Detailide pärast muretseme homme»-kõnelused kulgevad vanal kursil Ühendriigid hoiatasid Hiinat sanktsioonidega Moskvas suri «Hitleri alligaator» Karantiiniaja kitsikus muudab näljased linnarotid agressiivseks (2) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: üks hoop, kaks kärbest Martin Kutti: piirangud lihtrahvale (4) Edward Lucas: Praha asub Viinist läänes Akadeemikud: sammud elamist vääriva tuleviku poole (1) Urmo Saareoja: autoüritused tulid vahepeatusena Tõlkes leitud Eesti: kas Eestis leiab tee inglise keeles? Kultuur Arvustus ⟩ Vabadus on orjus (51) Arvustus ⟩ Armastus ülemate vastu (3) Sport Tõnistet häirib asjaolu, et Sõõrumaa keskendub rahale (6) Euroliiga hooaeg on ametlikult läbi Tervis Koroonakriis survestab äreva ootusega Tervise lühiuudised Tallinn Naissaarele ja Aegnale hakkab sõitma uus laev Tartu Koroonauuringu kolmas nädal annab hinnangu vabamaks muutunud oludele Jalakäijate ohutuse peale tuleks rohkem mõelda Aksel Part: Tartu uus suund Kohus mõistis väidetava rünnaku ohvri valeütluste andmises süüdi (8) Bussiinfosüsteemi tablood olid terve eriolukorra aja remondis Tartu lühiuudised Maasikakasvatajate mure hakkab kajastuma eestimaise marja hinnas (40) Kevadilm meelitas inimesed peenrasse (1) Näitus, mis tekitab hajusaid ja ebamääraseid meeleolusid Kultuuri lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tõnistet häirib asjaolu, et Sõõrumaa keskendub rahale

3 min lugemist
Tõnu Tõniste tahab olümpiakomiteed juhtida ausa mängu ja võrdse kohtlemise vaimus. FOTO: Madis Veltman FOTO: Madis Veltman

Eesti Olümpiakomitee (EOK) presidendi valimised pidid toimuma aprillikuus, kuid koroonakriis lükkas selle sündmuse edasi. Kui midagi uuesti vahele ei tule, selgitavad praegune president Urmas Sõõrumaa ja asepresident Tõnu Tõniste 8. juunil Kadriorus, kumb hakkab järgmisel neljal aastal organisatsiooni juhtima.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

 

Eelmises lauses toodud kujund oli sportlik. Mõistagi ei pea Sõõrumaa ja Tõniste otsest duelli, vaid hääli annavad valijad. Kuidas aga juhtub nii, et viimasel neljal aastal koos vankrit vedanud mehed nüüd teineteise vastu konkureerivad?

Mäletatavasti ei oldud ka 2016. aastal alguses ühes paadis. Ent kui Sõõrumaa alistas lõppvoorus ühe häälega hilisema peaministri Jüri Ratase, kutsus ta samuti presidendirallil osalenud Tõniste oma meeskonda. Endine tipp-purjetaja, olümpiamängudel nii Eestile kui ka NSV Liidule medali võitnud Tõniste ütleb, et kindlasti ei olda omavahel raksus ega EOKs laastud lenda. «Kuid näen asju, mida saab paremini teha. EOK on nende aastate jooksul astunud sammu edasi. On ka raha tulnud. Samas on selles suur osa riigi eelmisel valitsusel, kus oli rahandusministriks minu vend Toomas,» ütleb Tõnu Tõniste alustuseks.

Mida EOK saaks paremini teha? «Tunnen, et olen asepresidendina suutnud oma valdkonnas, tippspordi poolel väga palju ära teha. Milles me aga sama kaugele ei jõudnud, on rahvaliikumise osa. Urmas on tubli, rõhutab igal pool tervena elatud aastate olulisust. See on õige, kuid üks asi on loosungid, teine aga sisuline töö. Selle poolega on tegeldud vähe. EOKs leidub komisjone, valdkondi, mis pole tööle hakanud,» nendib Tõniste.

«Paneksin komisjonid tõhusamalt tööle, täitevkomitee saaks anda suurema panuse, olla rohkem kaasatud aruteludesse. Tahan olla aktiivne president, mitte ainult koosolekute juhataja. Urmas on ausalt välja öelnud, et tema asi on juhtida. Mina tahan koos EOK liikmetega lahendusi otsida, aidata nende tööd paremini teha, mille abil saaks rahvast ja noori rohkem liikuma.»

25.05.2020 27.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto