N, 30.11.2023

Tõnistet häirib asjaolu, et Sõõrumaa keskendub rahale

Ville Arike
, reporter
Facebook
Comments 5
Tõnu Tõniste tahab olümpiakomiteed juhtida ausa mängu ja võrdse kohtlemise vaimus.  FOTO: Madis Veltman
Tõnu Tõniste tahab olümpiakomiteed juhtida ausa mängu ja võrdse kohtlemise vaimus. FOTO: Madis Veltman Foto: Madis Veltman

Eesti Olümpiakomitee (EOK) presidendi valimised pidid toimuma aprillikuus, kuid koroonakriis lükkas selle sündmuse edasi. Kui midagi uuesti vahele ei tule, selgitavad praegune president Urmas Sõõrumaa ja asepresident Tõnu Tõniste 8. juunil Kadriorus, kumb hakkab järgmisel neljal aastal organisatsiooni juhtima.

 

Eelmises lauses toodud kujund oli sportlik. Mõistagi ei pea Sõõrumaa ja Tõniste otsest duelli, vaid hääli annavad valijad. Kuidas aga juhtub nii, et viimasel neljal aastal koos vankrit vedanud mehed nüüd teineteise vastu konkureerivad?

Mäletatavasti ei oldud ka 2016. aastal alguses ühes paadis. Ent kui Sõõrumaa alistas lõppvoorus ühe häälega hilisema peaministri Jüri Ratase, kutsus ta samuti presidendirallil osalenud Tõniste oma meeskonda. Endine tipp-purjetaja, olümpiamängudel nii Eestile kui ka NSV Liidule medali võitnud Tõniste ütleb, et kindlasti ei olda omavahel raksus ega EOKs laastud lenda. «Kuid näen asju, mida saab paremini teha. EOK on nende aastate jooksul astunud sammu edasi. On ka raha tulnud. Samas on selles suur osa riigi eelmisel valitsusel, kus oli rahandusministriks minu vend Toomas,» ütleb Tõnu Tõniste alustuseks.

Mida EOK saaks paremini teha? «Tunnen, et olen asepresidendina suutnud oma valdkonnas, tippspordi poolel väga palju ära teha. Milles me aga sama kaugele ei jõudnud, on rahvaliikumise osa. Urmas on tubli, rõhutab igal pool tervena elatud aastate olulisust. See on õige, kuid üks asi on loosungid, teine aga sisuline töö. Selle poolega on tegeldud vähe. EOKs leidub komisjone, valdkondi, mis pole tööle hakanud,» nendib Tõniste.

«Paneksin komisjonid tõhusamalt tööle, täitevkomitee saaks anda suurema panuse, olla rohkem kaasatud aruteludesse. Tahan olla aktiivne president, mitte ainult koosolekute juhataja. Urmas on ausalt välja öelnud, et tema asi on juhtida. Mina tahan koos EOK liikmetega lahendusi otsida, aidata nende tööd paremini teha, mille abil saaks rahvast ja noori rohkem liikuma.»

Facebook
Comments 5

Märksõnad

Tagasi üles