Euroliiga hooaeg on ametlikult läbi

Jordi Bertomeu FOTO: Claudio Grassi/Lapresse/ZUMAPRESS.com

Euroliiga juhtkond andis teada, et tänavune hooaeg on lõppenud. Põhjuseks mõistagi koroonakriis, peale selle jääb lõpuni mängimata Vana Maailma tugevuselt teise klubisarja EuroCupi hooaeg.

Euroliiga emafirma juht Jordi Bertomeu (pildil) ütles, et tegemist on nende 20-aastase ajaloo kõige keerulisema otsusega. Hispaanlane kinnitas, et kõik osalised tegid hooaja lõpuni mängimiseks kõik võimaliku. «Muidugi on meil 2019/20. a hooajaga jätkamiseks palju motivatsiooni, kuid praeguses eriolukorras peame inimeste tervist pidama kõige tähtsamaks. Nii jääme oma uskumustele truuks,» lisas Bertomeu.

Euroliiga avaldus pole põrmugi üllatav. Möödunud nädalavahetusel pidasid asjaosalised videokoosolekuid, kus näiteks kõik virtuaallaua taha maha istunud mängijad ütlesid Euroopa korvpallimeedia sõnul, et nende arvates ei tuleks hooaega lõpuni mängida. Samas oli näiteks klubi, kes arvas vastupidist: eile käis sellise avalduse välja Istanbuli Anadolu Efes.

Viimastel nädalatel spekuleeriti võimaluse üle, et Euroliiga hooaeg mängitakse lõpuni ühes kohas. Soovi avaldas Leedu ning tiime oli nõus võõrustama ka Serbia pealinn Belgrad. Nõnda siiski ei juhtunud ja seega jääb meister tänavu selgitamata.

Uus Euroliiga hooaeg algab 1. oktoobril, osalevad kõik tänavu rivis olnud 18 meeskonda.

25.05.2020 27.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto