T, 6.06.2023

Saatuslikud tunnid, mis nõudsid Leito elu

Andres Einmann
Facebook Twitter
Comments
Kriminaalses joobes roolist tabatud Priit Leito viimane töökoht oli TV3s, kus ta töötas alates 2009. aastast tegevjuhina.
Kriminaalses joobes roolist tabatud Priit Leito viimane töökoht oli TV3s, kus ta töötas alates 2009. aastast tegevjuhina. Foto: Robin Roots/Õhtuleht/scanpix

Ametnik, kes TV3 juhi Priit Leito surma ajal politsei arestimajas tööl oli, eiras küll tööreegleid, kuid sellel polnud seost Leito surmaga ning seetõttu politsei- ja piirivalveamet arestimaja töötajale karistust ei määranud. Uurimisel selgus, et ametnik vestles Leitoga 20 minutit enne viimase terviseriket läbi kambri ukseluugi ja sel ajal polnud näha mingeid märke, mis võinuks ennustada ohtu tema tervisele.

Traagiliselt lõppenud sündmused said alguse 20. märtsi pärastlõunal, kui häirekeskusele teatati joobekahtlusega autojuhist Tallinnas. Politseinikud peatasid sõiduki Endla tänaval kell 13.47 ning tuvastasid 45-aastasel Leitol kriminaalse joobe. See tähendab, et tema joove oli vähemalt 1,5 promilli.

Leito viidi Kolde puiesteele Kesklinna politseijaoskonna kinnipidamiskambrisse, et ta kaineneks ning oleks võimalik teha kriminaalmenetluses vajalikud toimingud. Kuna Leitol oli juba auto peatamisel väliselt näha kerge pindmine peavigastus, kutsus politsei jaoskonda kiirabi. Meedikud vaatasid Leito enne kambrisse paigutamist üle ning nende hinnangul ta haiglaravi ei vajanud. Leito ise kordagi halva enesetunde üle ei kurtnud. Ta sai pärast kinnipidamist võimaluse helistada oma lähedasele, kes tõi talle mõni tund hiljem arestikambrisse ravimeid.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles