Sisukord
Eesti
Tänane leht
26.05.2020
Eesti Koroonaäpp võib valmida jaanipäevaks Eesti laeva meeskonnal avastati koroonaviirus Eesti lühiuudised Vabaerakond ja Elurikkuse Erakond panevad valimisteks seljad kokku (1) Saatuslikud tunnid, mis nõudsid Leito elu Fotojahi saak: kohevast karust uhkes kuues lutikateni Majandus Põhimõtteline vaidlus võib kaasa tuua ajaloolise pöörde (5) Majanduse lühiuudised Eesti lennunduses algas koondamine (1) Välismaa Kohalik vaade ⟩ Kriis kütab pingeid Hispaania ühiskonnas ja poliitikas KOMMENTAAR. «Detailide pärast muretseme homme»-kõnelused kulgevad vanal kursil Ühendriigid hoiatasid Hiinat sanktsioonidega Moskvas suri «Hitleri alligaator» Karantiiniaja kitsikus muudab näljased linnarotid agressiivseks (2) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: üks hoop, kaks kärbest Martin Kutti: piirangud lihtrahvale (4) Edward Lucas: Praha asub Viinist läänes Akadeemikud: sammud elamist vääriva tuleviku poole (1) Urmo Saareoja: autoüritused tulid vahepeatusena Tõlkes leitud Eesti: kas Eestis leiab tee inglise keeles? Kultuur Arvustus ⟩ Vabadus on orjus (51) Arvustus ⟩ Armastus ülemate vastu (3) Sport Tõnistet häirib asjaolu, et Sõõrumaa keskendub rahale (6) Euroliiga hooaeg on ametlikult läbi Tervis Koroonakriis survestab äreva ootusega Tervise lühiuudised Tallinn Naissaarele ja Aegnale hakkab sõitma uus laev Tartu Koroonauuringu kolmas nädal annab hinnangu vabamaks muutunud oludele Jalakäijate ohutuse peale tuleks rohkem mõelda Aksel Part: Tartu uus suund Kohus mõistis väidetava rünnaku ohvri valeütluste andmises süüdi (8) Bussiinfosüsteemi tablood olid terve eriolukorra aja remondis Tartu lühiuudised Maasikakasvatajate mure hakkab kajastuma eestimaise marja hinnas (40) Kevadilm meelitas inimesed peenrasse (1) Näitus, mis tekitab hajusaid ja ebamääraseid meeleolusid Kultuuri lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Saatuslikud tunnid, mis nõudsid Leito elu

3 min lugemist
Kriminaalses joobes roolist tabatud Priit Leito viimane töökoht oli TV3s, kus ta töötas alates 2009. aastast tegevjuhina. FOTO: Robin Roots/Õhtuleht/scanpix

Ametnik, kes TV3 juhi Priit Leito surma ajal politsei arestimajas tööl oli, eiras küll tööreegleid, kuid sellel polnud seost Leito surmaga ning seetõttu politsei- ja piirivalveamet arestimaja töötajale karistust ei määranud. Uurimisel selgus, et ametnik vestles Leitoga 20 minutit enne viimase terviseriket läbi kambri ukseluugi ja sel ajal polnud näha mingeid märke, mis võinuks ennustada ohtu tema tervisele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Traagiliselt lõppenud sündmused said alguse 20. märtsi pärastlõunal, kui häirekeskusele teatati joobekahtlusega autojuhist Tallinnas. Politseinikud peatasid sõiduki Endla tänaval kell 13.47 ning tuvastasid 45-aastasel Leitol kriminaalse joobe. See tähendab, et tema joove oli vähemalt 1,5 promilli.

Leito viidi Kolde puiesteele Kesklinna politseijaoskonna kinnipidamiskambrisse, et ta kaineneks ning oleks võimalik teha kriminaalmenetluses vajalikud toimingud. Kuna Leitol oli juba auto peatamisel väliselt näha kerge pindmine peavigastus, kutsus politsei jaoskonda kiirabi. Meedikud vaatasid Leito enne kambrisse paigutamist üle ning nende hinnangul ta haiglaravi ei vajanud. Leito ise kordagi halva enesetunde üle ei kurtnud. Ta sai pärast kinnipidamist võimaluse helistada oma lähedasele, kes tõi talle mõni tund hiljem arestikambrisse ravimeid.

25.05.2020 27.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto