R, 9.12.2022

Bolt loodab saja miljoni euro abil turuosa kasvatada

Erik Aru
, majandustoimetuse juhataja
Bolt loodab saja miljoni euro abil turuosa kasvatada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Bolti auto Tallinnas.
Bolti auto Tallinnas. Foto: Eero Vabamägi

Transpordifirma Bolt teatas eile 100 miljoni euro suuruse investeeringu kaasamisest, millega ettevõte kavatseb laiendada oma teenuseid reisijateveost kuni toidu kojutoomise ja elektritõukerataste rendini.

Investor, Briti päritolu Naya Capital Management hindab sellega Bolti väärtuseks 1,9 miljardit dollarit (1,7 miljardit eurot), mis kindlustab ettevõtte positsiooni väärtuselt teise Eesti idufirmana TransferWise’i 3,5 miljardi dollari järel. Koos selle rahastusringiga on omal ajal Taxify nime all alguse saanud firma kaasanud kapitali enam kui 300 miljoni euro ulatuses. Praegu osutab Bolt transporditeenust enam kui 150 linnas kokku 35 Euroopa ja Aafrika riigis.

«Kriis on meie liikumisharjumusi küll ajutiselt muutnud, aga pikaajalised trendid on jäänud samaks,» kommenteeris Bolti tegevjuht ja asutaja Markus Villig pressiteates. «Maailm liigub keskkonnasäästlikuma transpordi suunas ja isikliku auto omamise populaarsus kahaneb. Olen üha rohkem veendunud, et efektiivsus ja võime kohaneda annavad Boltile suure eelise.»

Efektiivsus ja võime kohaneda annavad Boltile meie tegevusvaldkonnas suure eelise.

Bolti tegevjuht ja asutaja Markus Villig

Viimaste kuude jooksul on Bolt kiirendanud toiduveoteenuse Bolt Food turuletoomist ja pakub seda nüüd 12 riigis. Lisaks on Bolt käivitanud Business Delivery, mis pakub ettevõtetele kiiret pakiveoteenust. Reutersile antud kommentaaris ütles Villig veel lisaks, et ettevõte loodab lähema 12 kuni 18 kuu vältel turuosa suurendada.

Bolti suurimad rivaalid on üleilmsed USA börsifirmad Uber ja Lyft, millest esimese turuväärtus on 60 miljardit ning teisel 10 miljardit dollarit.

Muid, väiksemaid leidub sisuliselt kõikjal. Meilgi on esindatud Vene Yandex.Taxi, mille börsiplaanidega seoses on räägitud viie kuni kaheksa miljardi euro väärtusest. Indoneesiast on näiteks pärit Gojek (väärtus ligi 10 miljardit dollarit), Singapuris paikneb Grab (14 miljardit dollarit). Kõik püüavad nüüd, mil koroonaviiruse puhang on järsult vähendanud taksohuvi, pakkuda ka muid seonduvaid teenuseid, peamiselt toidu ja muude kaupade kojuvedu.

Märksõnad
Tagasi üles