Sisukord
Arvamus
Postimees
27.05.2020
Eesti Piiride avamine tõi Soomest 10 nakkusjuhtumit (18) Ubja lähistel varises sisse vana kaevanduskäik Aab: Rail Balticu Pärnumaa trassi nihkumine ei ole välistatud (1) Eesti lühiuudised PM dokumentaal ⟩ «Ujusin üle ja nägin Euroopa Liidu märki.» Aafrika Põhja-Koreast Eestisse pagenud mees räägib oma põgenemisloo Majandus Üle hulga aja laenu võtnud Eesti plaanib veel laenata (19) Majanduse lühiuudised Bolt loodab saja miljoni euro abil turuosa kasvatada Saksamaa valitsus haarab Lufthansas ohjad Maksepuhkusel iga kümnes laen Töötajate palgaootus on kahanenud Kohus vaeb uue õlitehase ehitusluba Välismaa Euroopa rohelised kritiseerivad Eesti investeeringut põlevkiviõlitehasesse Välismaa lühiuudised Kriitikud peavad eriolukorra lõpetamist Ungaris sisutühjaks žestiks (3) Kosmoselendudele koidab uus ajastu (1) Arvamus Mart Raudsaar: uus dimensioon ajakirjanduses (2) Maarja Vaino: hea hautise retsept (7) Andres Peets: maksma peab tee kasutaja, mitte auto omanik (12) Andres Herkel: aeg e-valimised maailma viia (11) Erkki Bahovski: vana normaalsus Uno Ainsoo: ületootmine maasikapõldudel Juhtkiri: kosmos on lähemal kui Paide (1) Kultuur Kuidas mõjutab tehnoloogia inimeste enesetaju? Eino Tambergi sünniaastapäeva tähistatakse suurejooneliselt Ivo Felt: karta on massilist B-filmide puhangut (1) Sport Spordi lühiuudised Urmo Aava ralli MM-etapist Eestis: meie puudused võivad olla tugevused, kui neisse ise usume Erki Nool ootab päeva, mil tema tippmark kukub Tartu Kliinikumi preemia pälvinud Väino Sinisalu elutöö ei ole sugugi tehtud Jüri Saar: Puhuge! Kõvemini! Urmas Kruuse: kriisist saadud kogemus tuleb enda kasuks tööle panna Peep Peterson: nõuan ausaid maasikaid! Linnavalitsuse veebikoosolekule tikkus kutsumata külaline Koroonakriis nullis Tartu raekotta lifti ehitamise Tartu lühiuudised Linn lükkab majanduslanguse hirmus lasteaia kalli remondi edasi Kaasava eelarve ideedest paistab sportlik eluviis Elektrirattaid saab nüüd tasuta parklas laadida Kultuuri lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juhtkiri: kosmos on lähemal kui Paide

2 min lugemist
ESTCube-2 on Eesti tudengisatelliidi programmi raames arendamisel olev tehiskaaslane. FOTO: artur laugamets

Tavaliselt seostub kosmos inimestele lendudega Kuule või koer Belka tegemistega. Seda peetakse kaugeks ja võõraks ning Eesti kosmoseprogramm piirdub enamiku teadvuses vaid tudengisatelliidi ja Põltsamaa tuubimarmelaadiga.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

​Tegelikult on kosmos Tallinnale lähemal kui Põltsamaa, isegi lähemal kui Paide. Me kõik kasutame iga päev GPSi ja muid rakendusi, mille sisu meie telefoni, autosse või muusse seadmesse tuleb kosmosest.

Kosmos on olnud kallis ja ligipääsmatu, sest vaid väga suured või väga rikkad riigid on saanud endale lubada mehitatud kosmoseprogramme. Ometigi on algamas uus ajastu ning kui varem tavatseti iduettevõtete kohta öelda only sky is the limit («piiriks on vaid taevas»), siis tänasega jõuab kätte ajastu, mis selle ütluse ajaloo prügikasti viskab. Ka taevas pole enam piir ning seeläbi avanevad võimalused annavad täiesti uue perspektiivi.

26.05.2020 28.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto