Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
28.05.2020
Eesti Reps saadaks lapsed kooli augusti keskel Jaak Juske tegi Postimehe majas viimase tuuri Keskerakonna suurannetaja: olen tagasihoidlik inimene ega soovi avalikkuse tähelepanu (4) Eesti lühiuudised Teadusrevolutsioon: inimese geneetika uurimine tegi tohutu arengusammu (4) Reinsalu: juunis võiks hakata Schengeni turiste Eestisse lubama (2) 147 või 100 000 eurot? Välistudeng nõuab kahjutasu (39) Rootsi kalmistult kaevati välja Vene sõdur Majandus Pikki aastaid kestnud töötasuralli jõuab lõpule Juristide vaidlus kaubanduskeskuse T1 ümber jätkub Majanduse lühiuudised Euroopa Keskpank valmistub halvimaks Suure ravimifirma juht kahtleb koroonavaktsiini arendamise tempos Välismaa Eesti eurosaadikute hinnang Ursula von der Leyeni pakutule (3) Von der Leyen rabas oodatust suurema abifondiga (2) Välismaa lühiuudised Donald Trump kuulutas sõja sotsiaalmeediale Arvamus Juhtkiri: rahalaev ja rendikoht (18) Aarne Seppel: saadame minister Repsi augustis kooli (11) Kadri Simson: Euroopa investeerib tulevikku (7) Mark Soosaar: väikesaarel luku taga (1) Kaur Kivirähk: paindlikkus tagab edu Liis Lipre-Järma: julgeolekunõukogu juhtimine videodiplomaatia ajastul Kultuur Rändkino, välikino ja valgus tunneli lõpus Millised kinod esmaspäeval avatakse, milliseid filme näitama hakatakse? Johann Voldemar Jannsen – Eesti kääbik (2) Sport Ehitustööriist tõusis tippu kire ja tahtejõuga: kuidas 15 aastat tagasi valati Kalev/Cramole tugev vundament Tallinn Rootsi kalmistult kaevati välja Vene sõdur Maa Elu Endised ministrid: "Kaabude lõikuspüha" tuleb pikendada põllumajandushooaja lõpuni (1) Piimahinna jätkuv langus ähvardab väikelaudad kaotada (8) Olustvere põld külvati 2+2 meeskonnaga Riik õhutab väikemetsaomanikke oma metsi agaramalt majandama Kevadisest metsast leiab toidulauale kõiksugu söögikraami Kui suitsuahju pole, aga tahaks Eriline perepilt: pisikesed sookured ukerdasid metsas Ilmajutt: helkivate ööpilvede aeg on käes Maailma kõrgeim üheaastane rohttaim kasvab Eestiski Avamaale istutage tomat juuni algul Mesindustalus saab pikutada sumiseval voodil Tartu Ajaloolise pärmivabriku kvartal saab uueks, aga korstnata (1) Indrek Kelk: Mitte «päriselt see», aga parim, mis saab olla Linn keeras elektriratastel särtsu vähemaks (3) Kunstimuuseumi vanas majas algab korterite ehitus (1) Eesti tuletornid markidel! Uks näitusele avaneb ERMi kodulehelt LOODUS ⟩ Rukkirääk naasis taas kalendri järgi Aivar Aotäht: Tartu Maraton tõrjub osalisi ehk Kuidas pakkuda asendusüritust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Küsime spetsialistilt ⟩ Millistel tingimustel saab töötu lühiajalisele tööle minna?

1 min lugemist
Livia Laas.  FOTO: Erakogu

Töötukassa tööandjate teenuste juht Livia Laas vastab Maa Elu küsimustele, kuidas töötuna lühiajalisele tööle minna.

Millistel tingimustel saab töötu lühiajalisele tööle minna?

Kui töötuna arvel olija soovib asuda tähtajalisele ametikohale, tuleb tal tööle asudes teavitada oma nõustajat tööleasumisest, misjärel lõpetatakse töötuna arvelolek. Pärast tähtajalise töösuhte lõppu saab inimene ennast uuesti töötuna arvele võtta. Kui talle oli enne tähtajalist töösuhet määratud töötuskindlustushüvitis ja osa hüvitisest oli veel välja maksmata, on võimalik hüvitise jätkumine.

Põhimõtteliselt on seegi võimalik, et inimene võtab ennast hommikul arvelt maha ja järgmisel hommikul uuesti arvele. Kõike seda saab teha e-kanalites, ei pea kuskile kohale tulema. Kuna praegu pole veel töötuna töötamine seadustatud, siis see on võimalus teha väikesi tööotsi.

Millega arvestada, kui tahad ­puhkuse ajast lisatööle minna?

Mitmel kohal töötada on täiesti võimalik. Need on inimesed, kes praegu on kodus – palgata puhkusel või saavad töötasu hüvitist meie käest. Kuna nad pole registreeritud töötud, võivad nad vabalt teha muud tööd.

Kehtivad õigusaktid ei tee takistusi, kui inimene soovib töötada mitmel ametikohal. See on võimalik töötaja ja tööandja kokkuleppel. Mitmel ametikohal töötades tuleb arvestada, et tulumaksuvaba miinimumi saab kasutada ainult ühel töökohal.

Hea lugeja, kui teil on küsimus, millele soovite vastust, saatke see aadressil maaelu@ajaleht.ee ja otsime sellele vastuse.

Seotud lood
27.05.2020 29.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto