N, 8.12.2022

Olustvere põld külvati 2+2 meeskonnaga

Olustvere põld külvati 2+2 meeskonnaga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kui tavaliselt on Olustvere poiste põllul nimelised põllusiilud, siis sel aastal tehti mullaharimis- ja külvitöö ära neljakesi.
Kui tavaliselt on Olustvere poiste põllul nimelised põllusiilud, siis sel aastal tehti mullaharimis- ja külvitöö ära neljakesi. Foto: PEETER KÜMMEL/SAKALA

Kes harjunud Imavere-Viljandi maanteel sõites nägema „Olustvere poiste põldu”, ei pidanud ka sel kevadel pettuma, kuid nimeliste põllusiilude asemel on seal sel aastal õpilaste nimed ühtlaselt jagatud.

Nimelt mullaharimis- ja külvitöödele õpilased ei pääsenudki: töö tegid ära kaks kooli õppetalus praktikal olevat õpilast ja kaks vilistlast, kes õpivad Eesti Maaülikoolis ja kellest loodetakse oma koolile meistreid. Nii võib naljaga pooleks öelda, et põld sai maha tänu 2+2 meeskonnale.

Koroona õppetööd sassi ei löönud

Tegelikult oli Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli direktori Arnold Pastaku selgitusel põllumajanduserialade õppetöö korraldamine kõige lihtsam: IV kursus lõpetas veebruaris, ka III kursusel oli õppetöö peaaegu läbi ja nad läksid aprillis kuueks kuuks praktikale. Ka II kursuse õpilased pidid kahe tutvumispraktika vahel vaid natuke distantsilt õppima.

Praktikakohtade osas olid kokkulepped juba varem sõlmitud. „Põllumajanduses ei ole enam sada inimest korraga põllul, ongi individuaalne töö või töö vabas õhus. Loomade eest tuleb iga päev hoolt kanda, kevadtööd algasid, seega praktikakohad olid olemas,” lisas ta.

Pisut keerulisem oli koka­eriala III kursuse õpilastel, kelle lõpetamine lükkus nüüd juulisse, sest vajalikku restoranipraktikat teha ei saanud. „Meil on suured ruumid, saame hajutada,” ei jää ka pidulik lõpetamine olemata.

Sisseastumist või selle tingimusi erakordne kevad ei muutnud ja vastuvõtt algas 4. mail. Pastaku sõnul saavad soovijad enamikul erialadel õppima pääseda ja põhikooli baasil õppijaid võetakse vastu augusti lõpuni. Konkurss tekib ilmselt õppekavadele, nagu keraamika ja klaasipuhuja assistendi oma, kus võetaksegi õppureid vastu vähe ja igal teisel aastal.

Märksõnad
Tagasi üles