Sisukord
Maa Elu
Postimees
28.05.2020
Eesti Reps saadaks lapsed kooli augusti keskel Jaak Juske tegi Postimehe majas viimase tuuri Keskerakonna suurannetaja: olen tagasihoidlik inimene ega soovi avalikkuse tähelepanu (4) Eesti lühiuudised Teadusrevolutsioon: inimese geneetika uurimine tegi tohutu arengusammu (4) Reinsalu: juunis võiks hakata Schengeni turiste Eestisse lubama (2) 147 või 100 000 eurot? Välistudeng nõuab kahjutasu (39) Rootsi kalmistult kaevati välja Vene sõdur Majandus Pikki aastaid kestnud töötasuralli jõuab lõpule Juristide vaidlus kaubanduskeskuse T1 ümber jätkub Majanduse lühiuudised Euroopa Keskpank valmistub halvimaks Suure ravimifirma juht kahtleb koroonavaktsiini arendamise tempos Välismaa Eesti eurosaadikute hinnang Ursula von der Leyeni pakutule (3) Von der Leyen rabas oodatust suurema abifondiga (2) Välismaa lühiuudised Donald Trump kuulutas sõja sotsiaalmeediale Arvamus Juhtkiri: rahalaev ja rendikoht (18) Aarne Seppel: saadame minister Repsi augustis kooli (11) Kadri Simson: Euroopa investeerib tulevikku (7) Mark Soosaar: väikesaarel luku taga (1) Kaur Kivirähk: paindlikkus tagab edu Liis Lipre-Järma: julgeolekunõukogu juhtimine videodiplomaatia ajastul Kultuur Rändkino, välikino ja valgus tunneli lõpus Millised kinod esmaspäeval avatakse, milliseid filme näitama hakatakse? Johann Voldemar Jannsen – Eesti kääbik (1) Sport Ehitustööriist tõusis tippu kire ja tahtejõuga: kuidas 15 aastat tagasi valati Kalev/Cramole tugev vundament Tallinn Rootsi kalmistult kaevati välja Vene sõdur Maa Elu Endised ministrid: "Kaabude lõikuspüha" tuleb pikendada põllumajandushooaja lõpuni (1) Piimahinna jätkuv langus ähvardab väikelaudad kaotada (8) Olustvere põld külvati 2+2 meeskonnaga Riik õhutab väikemetsaomanikke oma metsi agaramalt majandama Kevadisest metsast leiab toidulauale kõiksugu söögikraami Kui suitsuahju pole, aga tahaks Eriline perepilt: pisikesed sookured ukerdasid metsas Ilmajutt: helkivate ööpilvede aeg on käes Maailma kõrgeim üheaastane rohttaim kasvab Eestiski Avamaale istutage tomat juuni algul Mesindustalus saab pikutada sumiseval voodil Tartu Ajaloolise pärmivabriku kvartal saab uueks, aga korstnata (1) Indrek Kelk: Mitte «päriselt see», aga parim, mis saab olla Linn keeras elektriratastel särtsu vähemaks (3) Kunstimuuseumi vanas majas algab korterite ehitus (1) Eesti tuletornid markidel! Uks näitusele avaneb ERMi kodulehelt LOODUS ⟩ Rukkirääk naasis taas kalendri järgi Aivar Aotäht: Tartu Maraton tõrjub osalisi ehk Kuidas pakkuda asendusüritust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Olustvere põld külvati 2+2 meeskonnaga

2 min lugemist
Kui tavaliselt on Olustvere poiste põllul nimelised põllusiilud, siis sel aastal tehti mullaharimis- ja külvitöö ära neljakesi. FOTO: PEETER KÜMMEL/SAKALA

Kes harjunud Imavere-Viljandi maanteel sõites nägema „Olustvere poiste põldu”, ei pidanud ka sel kevadel pettuma, kuid nimeliste põllusiilude asemel on seal sel aastal õpilaste nimed ühtlaselt jagatud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nimelt mullaharimis- ja külvitöödele õpilased ei pääsenudki: töö tegid ära kaks kooli õppetalus praktikal olevat õpilast ja kaks vilistlast, kes õpivad Eesti Maaülikoolis ja kellest loodetakse oma koolile meistreid. Nii võib naljaga pooleks öelda, et põld sai maha tänu 2+2 meeskonnale.

Koroona õppetööd sassi ei löönud

Tegelikult oli Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli direktori Arnold Pastaku selgitusel põllumajanduserialade õppetöö korraldamine kõige lihtsam: IV kursus lõpetas veebruaris, ka III kursusel oli õppetöö peaaegu läbi ja nad läksid aprillis kuueks kuuks praktikale. Ka II kursuse õpilased pidid kahe tutvumispraktika vahel vaid natuke distantsilt õppima.

Praktikakohtade osas olid kokkulepped juba varem sõlmitud. „Põllumajanduses ei ole enam sada inimest korraga põllul, ongi individuaalne töö või töö vabas õhus. Loomade eest tuleb iga päev hoolt kanda, kevadtööd algasid, seega praktikakohad olid olemas,” lisas ta.

Pisut keerulisem oli koka­eriala III kursuse õpilastel, kelle lõpetamine lükkus nüüd juulisse, sest vajalikku restoranipraktikat teha ei saanud. „Meil on suured ruumid, saame hajutada,” ei jää ka pidulik lõpetamine olemata.

Sisseastumist või selle tingimusi erakordne kevad ei muutnud ja vastuvõtt algas 4. mail. Pastaku sõnul saavad soovijad enamikul erialadel õppima pääseda ja põhikooli baasil õppijaid võetakse vastu augusti lõpuni. Konkurss tekib ilmselt õppekavadele, nagu keraamika ja klaasipuhuja assistendi oma, kus võetaksegi õppureid vastu vähe ja igal teisel aastal.

27.05.2020 29.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto