Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
28.05.2020
Eesti Reps saadaks lapsed kooli augusti keskel Jaak Juske tegi Postimehe majas viimase tuuri Keskerakonna suurannetaja: olen tagasihoidlik inimene ega soovi avalikkuse tähelepanu (4) Eesti lühiuudised Teadusrevolutsioon: inimese geneetika uurimine tegi tohutu arengusammu (4) Reinsalu: juunis võiks hakata Schengeni turiste Eestisse lubama (2) 147 või 100 000 eurot? Välistudeng nõuab kahjutasu (39) Rootsi kalmistult kaevati välja Vene sõdur Majandus Pikki aastaid kestnud töötasuralli jõuab lõpule Juristide vaidlus kaubanduskeskuse T1 ümber jätkub Majanduse lühiuudised Euroopa Keskpank valmistub halvimaks Suure ravimifirma juht kahtleb koroonavaktsiini arendamise tempos Välismaa Eesti eurosaadikute hinnang Ursula von der Leyeni pakutule (3) Von der Leyen rabas oodatust suurema abifondiga (2) Välismaa lühiuudised Donald Trump kuulutas sõja sotsiaalmeediale Arvamus Juhtkiri: rahalaev ja rendikoht (18) Aarne Seppel: saadame minister Repsi augustis kooli (11) Kadri Simson: Euroopa investeerib tulevikku (7) Mark Soosaar: väikesaarel luku taga (1) Kaur Kivirähk: paindlikkus tagab edu Liis Lipre-Järma: julgeolekunõukogu juhtimine videodiplomaatia ajastul Kultuur Rändkino, välikino ja valgus tunneli lõpus Millised kinod esmaspäeval avatakse, milliseid filme näitama hakatakse? Johann Voldemar Jannsen – Eesti kääbik (2) Sport Ehitustööriist tõusis tippu kire ja tahtejõuga: kuidas 15 aastat tagasi valati Kalev/Cramole tugev vundament Tallinn Rootsi kalmistult kaevati välja Vene sõdur Maa Elu Endised ministrid: "Kaabude lõikuspüha" tuleb pikendada põllumajandushooaja lõpuni (1) Piimahinna jätkuv langus ähvardab väikelaudad kaotada (8) Olustvere põld külvati 2+2 meeskonnaga Riik õhutab väikemetsaomanikke oma metsi agaramalt majandama Kevadisest metsast leiab toidulauale kõiksugu söögikraami Kui suitsuahju pole, aga tahaks Eriline perepilt: pisikesed sookured ukerdasid metsas Ilmajutt: helkivate ööpilvede aeg on käes Maailma kõrgeim üheaastane rohttaim kasvab Eestiski Avamaale istutage tomat juuni algul Mesindustalus saab pikutada sumiseval voodil Tartu Ajaloolise pärmivabriku kvartal saab uueks, aga korstnata (1) Indrek Kelk: Mitte «päriselt see», aga parim, mis saab olla Linn keeras elektriratastel särtsu vähemaks (3) Kunstimuuseumi vanas majas algab korterite ehitus (1) Eesti tuletornid markidel! Uks näitusele avaneb ERMi kodulehelt LOODUS ⟩ Rukkirääk naasis taas kalendri järgi Aivar Aotäht: Tartu Maraton tõrjub osalisi ehk Kuidas pakkuda asendusüritust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kevadisest metsast leiab toidulauale kõiksugu söögikraami

4 min lugemist
Maarja ­Õunaste korjab ­metsakraami tellimuste peale, samuti pakub seda laupäeviti Balti jaama turul. FOTO: 6 × Tiit Efert

Looduseentusiast ja korilane Maarja Õunaste veedab enamiku ajast metsas, kus ta otsib söödavat kraami, mida leidub tegelikult üpris ohtrasti.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui talve Hawaiil veetnud Maarja saabus aprillis Eestisse, tellis ta käsitööpagarilt leiva, talumehelt kartuli, poest õli ja soola ning sellest piisas, et end sisse seada. Kogu rohelise kraami on ta leidnud ikka metsast. Korilusega on ta tegelenud juba aastaid.

Kohtusime Maarjaga Põhja-Eestis Vergi poolsaarel, et siinsetes metsatukkades ja mererannas ringi kolada ning toidulauale head ja paremat korjata. Mis on esimene asi, mida me otsima lähme? „Suur kukehari,” vastas Maarja. „See on hea, maheda maitsega, mulle meeldib.” Suure kukeharja sugulane on aedades levinud verev kukehari.

Kõik, kes suurt kukeharja on maitsnud, on seda ka ostnud. See sobib salatisse ja säilib külmkapis hästi. Praegu on taimed noored, kasvades muutuvad need mõrkjamaks, siis tuleks neid praadida.

Avastamist väärt maailm

Maarja korjab metsakraami tellimuste peale, samuti pakub seda laupäeviti Balti jaama turul. Maarja valikus on kümneid nimetusi, mille seas on teada-tuntud asju, kuid ei tule selle pealegi, et neid toidulauale korjata. Näiteks kaselehed.

27.05.2020 29.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto