Mesindustalus saab pikutada sumiseval voodil

Mesilas­teraapiatoas heidab klient voodile, suleb silmad ja mesilased toimetavad tema aseme all asuvates tarudes. FOTO: Erakogu

Läänemaa mesiniku Andres Tamla mesindustalus saab pikutada sumiseva voodiga meemajas või panna selga mesiniku „skafandri” ja minna tarude juurde mesilaste elu uudistama.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kullamaalt Taebla poole sõites jääb niitude ja metsade vahel loogeldes Ubasalu küla piirimaile Jüri-Hansu talu, kus tegutseb õppinud mesinik Andres Tamla, kes sai esimesed mesinduskogemused juba vanaisaga koos taru kõrval seistes.

Tamla on lõpetanud Olustvere maamajanduskooli mesinikuna ja praktiseerinud Soome Komppa-Seppälä enam kui 1200 mesilasperega mahemesilas. Tamla on Eesti Mesinike Liidu juhatuse liige ja ainus Maaelu Edendamise Sihtasutusega koostööd tegev mesinduskonsulent Eestis.

Idee ehitada hoovi peal asuvasse hoonesse mesilas­teraapiatuba tekkis Tamlal aastaid tagasi. Ta ütleb, et need pole maailmas ega Eestis uus asi. Selliseid on Saksamaal, Ukrainas, Venemaal ja mujalgi. Tavaliselt on need majakeste kujul. Jüri-Hansu talu mesilasteraapiatuba asub meekäitlusmajas.

Lebamine mesilaste kohal

Mesilasteraapiatuba avati Jüri-Hansu talu meemajas mullu augustis. Selles meemaja teisel korrusel asuvas toas saab mesilastega tutvuda mitmel moel.

27.05.2020 29.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto