Kaur Kivirähk: paindlikkus tagab edu

Intelex Insighti juhatuse esimees Kaur Kivirähk. FOTO: Erakogu

Kas universaalsed kriisiaja juhised ettevõtetele oma eesmärki täidavad, kirjutab ettevõtja, Intelex Insight juhatuse esimees Kaur Kivirähk.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viimasel ajal on ilmunud päris palju artikleid mitmesuguste näpunäidetega ettevõtetele, kuidas praeguses kriisis ellu jääda. Suurem osa neist põhinevad eelmise, umbes kümne aasta taguse kriisi õppetundidel ega pruugi olla nii universaalsed, kui nende kirjutajad seda arvavad.

Praegu on paljud ettevõtted hakanud töötajaid koondama, mis on ju igati loogiline tegevus, kuna nõudluse vähenemise tõttu on tööjõudu vähem vaja. Samas on praegune kriis mõnevõrra erinev, sest kõik sektorid ja segmendid ei ole siiski üheselt languses. Näiteks meditsiini ja meditsiinitoodete valdkonnas on vaja lisaressurssi, samuti on paljude IT-teenuste nõudlus märkimisväärselt kasvanud.

Nii paneb imestama, et just mitmed IT-ettevõtted koondavad. Ei saa olla kindel, kas kõigil juhtudel on tegemist andmete põhjal tehtud kaalutletud otsusega või hoopis universaalse näpunäite kiire elluviimisega. Selle asemel võiks proovida leida võimalust oma toodet või teenust selliselt muuta või arendada, et teises samalaadses valdkonnas kasvanud nõudlust rahuldada.

27.05.2020 29.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto