Liis Lipre-Järma: julgeolekunõukogu juhtimine videodiplomaatia ajastul

Välisministeeriumi rahvusvaheliste organisatsioonide ja inimõiguste büroo direktor Liis Lipre-Järma. FOTO: Erakogu

ÜRO Julgeolekunõukogu Eesti eesistumine keerulistes oludes oli väärt õppetund kõigile, kirjutab välisministeeriumi rahvusvaheliste organisatsioonide ja inimõiguste büroo direktor Liis Lipre-Järma.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Meie ÜRO Julgeolekunõukogu (video)eesistumine saab kohe läbi. See oli täpselt nii hoogne nagu välispoliitiline aeg, milles elame. Meie diplomaadid New Yorgis juhtisid istungeid sõna otseses mõttes oma elutoast. Töö muutus keerulisemaks – videodiplomaatia kuluaarid ei ole nii inforikkad kui koridorikohtumised. Olme, pereelu ja välispoliitika köögipool sulasid üheks kokku.

ÜRO Julgeolekunõukogu päevakava mais oli niisama tihe, kui see olnuks füüsiliste istungite ajastul. Arutelude tooni ja fooni lõid üleilmne pandeemia ja suurriikidevahelised erimeelsused. Nõukogu (h)arutas tupikut Covid-19-teemalise resolutsiooniga, mille vastuvõtmise tõenäosus kahaneb iga päevaga. 15 riiki ei ole seni suutnud ühiselt avaldada toetust peasekretär António Guterrese üleskutsele peatada pandeemia ajaks sõjategevus. Eelkõige viitab see kasvavale pingele suurte vahel.

27.05.2020 29.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto