R, 2.12.2022

147 või 100 000 eurot? Välistudeng nõuab kahjutasu

Kerttu Kirjanen
, reporter
147 või 100 000 eurot? Välistudeng nõuab kahjutasu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 39
Reeta Bhandari sai elamisloa mõni kuu pärast väljasaatmist tagasi, kuid kogetu oli tema jaoks alandav.
Reeta Bhandari sai elamisloa mõni kuu pärast väljasaatmist tagasi, kuid kogetu oli tema jaoks alandav. Foto: Erakogu

Nepalist pärit välistudeng Reeta Bhandari, kes eelmisel aastal alusetult ööpäevaks arestimajja viidi ning Eestist välja saadeti, vaidleb täna kohtus politsei- ja piirivalveametiga mittevaralise kahju hüvitamise üle. Kui tudengi hinnangul on tema ebaseadusliku kohtlemise hind 100 000 eurot, siis PPA hinnangul on see 147 eurot. Vaidlus on seda märkimisväärsem, et sellelaadne juhtum on Eestis esmakordne.

«Seda aega, mis ma kaotasin, kui mind riigist välja saadeti, ei saa ma kunagi tagasi,» ütleb Reeta Bhandari. PPA tehtud vea tõttu tuleb tal koolis üks semester järele teha. Lisaks seisab ta probleemi ees, et nii tema kui ka tema abikaasa viisad hakkavad aeguma – abikaasa oma juunis, tema oma augustis. «Mu abikaasa ei saa isegi minuga mu kooli lõpetamiseni siin olla,» kurdab tudeng.

PPA saatis Nepalist pärit tudengi Eestist välja eelmise aasta märtsis, kui Bhandari oli teel Soome, kus elavad tema sugulased, kellel ta oli varem korduvalt külas käinud. Kuivõrd Bhandari plaanis tookordset külastust koos abikaasaga, tegi PPA sellest alusetult järelduse, et ta soovib abikaasaga Soome põgeneda, ning pani Bhandari ööpäevaks arestimajja. Järgmisel päeval kästi tal asjad kokku pakkida ning kodumaale tagasi sõita.

Märksõnad
Tagasi üles