K, 7.12.2022

Reinsalu: juunis võiks hakata Schengeni turiste Eestisse lubama

Toomas Kask
, Saatejuht
Reinsalu: juunis võiks hakata Schengeni turiste Eestisse lubama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Välisminister Urmas Reinsalu
Välisminister Urmas Reinsalu Foto: Mihkel Maripuu

Välisminister Urmas Reinsalu andis Postimehe otsesaates lootust, et leevendus välisturismile võib tulla juba juunis. Üheks võimaluseks oleks lennujaamadesse koroonaviirushaiguse Covid-19 testimise võimaluse loomine ja pikemas perspektiivis lähtuvalt riikide vastastikusest usaldusest karantiininõude kaotamine.

Välisministri hinnangul on Eesti majanduse mõttes kõige akuutsem küsimus tempos, millega on võimalik Eestisse sisenemise piiranguid leevendada. «Praegu on Eestis üldine sisenemise piirang kõigile kolmandate riikide kodanikele, välja arvatud pendelrändajad Soomest ja Balti riikide kodanikud. Lisaks veel erandid, aga erandite grupp on väike,» lausus Reinsalu.

Järgmine faas on ministri sõnul täna valitsuses arutluse all. «Lähtekoht, mida välisministeerium pakub, on vajadus Balti riikidega koostöös siiski säilitada turvalisuse meetmed, et võimaldada Schengeni ruumist teiste kodanike sisenemine Eestisse. Säilima peaks üldine karantiini põhimõte ja sellele lisaks [võiks olla ka] alternatiiv,» kinnitas ta.

Märksõnad
Tagasi üles