Sisukord
Arter
Postimees
30.05.2020
Eesti Tavatu aja eksam kulges tavapäraselt Eesti lühiuudised (1) Väike langus juhatab sisse suure kukkumise (1) Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) Majandus Apple on taas kõige väärtuslikum ettevõte Börsifirmade tulemused – torm tõuseb (1) Välismaa Rassismivastased rahutused levivad üle Ühendriikide (11) Välismaa lühiuudised Hiina kuulutas Hongkongi autonoomiale surmaotsuse (2) Arvamus Dr von der Leyeni raviplaan (2) Bolti uus verstapost Trump sattus Twitteri-sõtta Ajakirjanduse päästetiim (1) Henri Zeigo: kui 2+2 hakkab rahakotile (1) Juhtkiri: asi polegi ju üldse maasikates (29) Sport Tänak paneb autospordiliidu rallile õla alla, võistluse nimisponsoriks saab DirtFish (1) Vangivalvuri vangistus ehk põgenemine Aafrikast Video ⟩ Koroonaigavus ajas eestlanna kõiki Tartu tänavaid läbima Henry Lääne kolumn. 55 sendiga Juventuse nanoosanikuks Merendus Teistmoodi purjesuvi – rohkem merd ja vähem pidu Merenduse lühiuudised Tallinn Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) AK Clint Eastwood – 90 (2) Kriitik soovitab: neid Eastwoodi filme vaata tema sünnipäeval Aune Valk, Raul Eamets: kelleks saab sel sügisel kooliteed alustav laps? (1) Vahur Laiapea: Haamerite lapsed (2) Jelena Skulskaja: kuidas siis nüüd ilma karantiinita edasi elada? Peeter Espak: vanade sumerlaste vabadussõda (4) EKI keelekool: e-elust E-Eestis (1) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Uku Sepsivart – skulptor, kes töötab koos loomadega «See on iga kirjaniku kohutav saatus, et igaüks võib teda uurida» Vikerkaar loeb. Halastamatult lihtne elu Praht, linn ja filmirežissöör ehk Rainer Werner Fassbinder 75 Juurikas. Oh maasikas, magus mari! Juurikas. Lennuliiklus Universumis on taastumas (1) Arter Edgar Savisaar: Ärge mind kiusake Jüri Ratasega, heldekene! (19) Pandeemia lõi uue maailma. Milline see on? (6) «Sa ei saa ju lindudele öelda: poisid, tehke seda liigutust nüüd uuesti!» (1) Justin Petrone kolumn: Heidi ja Klaus Pekid põlema, nii et tulejutt taga! (9) Privaatsete mullide fotopäevik maailma veerelt Rabarberiga retrolainel: saiavorm ja mannavaht Säästlik perepaat sportliku matkapaadi maski taga Õli, tušš ja portselan - kas neist saab kleite teha? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Õli, tušš ja portselan - kas neist saab kleite teha?

3 min lugemist
Maalilt ja portselanserviisilt maailma – Lilli Jahilo kleitidel ärkab ellu ja astub tänavale Adamson-Ericu kunst. FOTO: Stina Kase Photography

Mis saab, kui mitu kaunist kunsti ühte patta panna? Kas sellest saab ilu üledoosi või hoopis eriliselt hõrgu ja maitseka elamuse? Lilli Jahilo äratas ellu Adamson-Eriku legendaarse kunsti.  

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tänavune moekevad on hoolimata pikalt pigistanud piirangustest loominguliselt väga laetud. Tallinn Fashion Week ületas kõik publikurekordid, kuid virtuaalsete etendustega on välja tulnud ka mitmed teised nimekad tegijad Eesti moeloojate hulgas. Lilli Jahilo virtuaaletendus liitis kaalukad tähtpäevad: moemaja 10. sünnipäeva ja Eesti Kunstimuuseumi 100. aastapäeva.

Kantav maal, portselan ja graafika

Lilli Jahilo elegantset ja kerge ajaloolise mekiga joont ilmestasid uljad värvid, volüümikamad vormid ja otse maalikunstiklassikast välja astunud motiivid. Disaineri looming oli inspireeritud legendaarse Adamson-Ericu loomingust.

«Kunstimuuseum tegi mulle sellise koostööettepaneku ja olin kohe põnevil,» selgitab Lilli Jahilo. «Selline pakkumine – elustada tõelist maalikunsti kullafondi kuuluvat klassikat – tuleb ju vaid korra elus!» Disainer süvenes Adamson-Ericu pärandisse avatud meelega, otsides motiive, mis kõnetaks ja nõuaks uuestisündi stiilse kleidi kujul. Valitud motiive pole tegelikult palju, kuid kõigisse läks moelooja süvenenult sisse. Vahel sündis imesid pisimast miniatuursest motiivist. «Kasutasin sinivalget portselani ja üht helgetes kollastes toonides maali. Siis tulid lillemaalid. Ja mis mind eriliselt paelus – üks imetilluke must tušijoonistus. Mulle oli see väga huvitav rännak ja tunnen, et valmisid päris erilise looga kollektsioonid.»

29.05.2020 01.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto